Jump to content
IGNORED

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

Milijarder Ričard Brenson se prerušio u stjuardesu zbog izgubljene opkladePrvi čovek kompanije "Virdžin", Ričard Brenson, pre dve godine je sklopio opkladu sa izvršnim direktorom avio kompanije "AirAsia" Tonijem Fernandesom. Obojica su tvrdili da će upravo njihov tim pobediti u trci Formule jedan, ali Brenson je izgubio. Za kaznu, morao je da obrije noge, našminka se i preruši u stjuardesu, a zatim služi putnike tokom jednog od letova Fernandesove avio kompanije.340491_ricard-brenson-foto-afp-5_ff.jpg?ver=1368350794Ričard Brenson u ulozi azijske stjuardeseNakon što je njegov tim izgubio na gran priju, Ričard Brenson je znao da će kad-tad morati da ispuni zahtev koji je Fernandes postavio opkladom.340489_ricard-brenson-foto-afp-3_ff.jpg?ver=1368351080Osmeh je sastavni deo dobre uslugePošto mu prerušavanje u stjuardesu nije zvučalo primamljivo, dve godine je odlagao ovaj poduhvat, ali konačno je došlo vreme "naplate duga".340493_ricard-brenson-foto-reuters-2_ff.jpg?ver=1368351101Toni Fernandes je bio oduševljen što je konačno "naplatio" opkladuOn je odabrao let od Perta do Kuala Lumpura, koji je zapravo bio deo humanitarne akcije "Starlajt" fondacije za pomoć bolesnoj deci. Stjuardese su mu obrijale noge, a Brenson je obukao crvenu uniformu, našminkao se i obuo cipele visokih potpetica.340492_ricard-brenson-foto-reuters-1_ff.jpg?ver=1368351181Crveno, volim te crveno: Brenson je uklopio uniformu sa karminom i baletankama- Obojica smo imali svoje timove na gran priju, a ja sam bio uveren da ću pobediti. Međutim, nešto je pošlo naopako. Na sve načine sam pokušavao ovo da izbegnem, ali znao sam da ću jednog dana morati da ispunim uslove opklade - rekao je Ričard Brenson.340490_ricard-brenson-foto-afp-4_ff.jpg?ver=1368351195Milijarder ipak nije želeo da obrije braduOn je pristao da stavi veštačke trepavice, plavu senku za oči i crveni karmin, ali nije želeo da se odrekne brade, koja je već godinama njegov zaštitni znak.340488_ricard-brenson-foto-afp-2_ff.jpg?ver=1368351205Iako ga je u početku bilo sramota, Brenson se očigledno dobro zabavio- Zar nikad niste videli stjuardesu sa bradom? - upitao je milijarder okupljene novinare, a jedan od njih je odgovorio da je video sličan prizor tokom leta australijske avio kompanije "Qantas".
Link to comment

To je bas matora opklada, secam se price ali nema veze sa lupetanjem Blica da je rekao da ce pobediti, bila je opklada ciji ce tim te sezone osvojiti vise bodova. Cak mislim da su imali po nula poena oba tima, ali da je Tonijev tada Lotus imao vise boljih plasmana.U Barsi Alonso deluje dosta dobro, tesko ce ispustiti ovo da ne pobedi. Massa isto dobar...

Link to comment

Bruka za Mecke. A Kimi doktorski vozi, mislim da ce uspeti da ustedi jedan pit stop i mozda moze i do pobede, drugo mesto je minimum. Odusevljava me od povratka, potpuno je sazreo, mnogo je bolji vozac nego sto je to bio pre Reli epizode.

Link to comment

Da l ova dva konja mogu ikada da zacepe, ionako nemaju nikada nista pametno da kazu i jos moraju da kenjaju i kad prva trojica cavrljaju pre postolja...

Link to comment

Konjici konacno materijalizovali svoju nadmoc, Kimi izvukao maksimum, bilo je dobro. Prvi put posle 16 godina da u Barseloni pobedi neko ko nije startovao iz prvog reda.Mecke su dozlaboga spore kada su natankovane, ne cudi sto vec sada prebacuju 50% radne snage na razvoj novog bolida. Od povratka u F1, njihov moto je "sledeca sezona", i u skladu s tim nista ne urade.@duccada jeste matora opklada, ali su sada realizovali. i upravu si za text, u blicu su se nalupetali..

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment
  1. Pirelli motorsport director Paul Hembery: "We aim for 2-3 pit stops. Today was too many, we got it wrong, too aggressive. We will make changes, probably from Silverstone."
  2. We're just hearing that Fernando Alonso had a puncture when he came in from his first pit stop. "If he had done another lap, he would have had a big problem," said Pirelli motorsport director Paul Hembery. He also adds that Pirelli are likely to make some changes to their tyres because four stops are "probably a bit too much". He adds: "I think the fans found it [heavy tyre wear] a bit too much, so we'll get it back to two to three [stops]."

Jebi se Berni i tvoja "uzbudljiva formula" :fur:
Link to comment

Bravo Kimi, jos malo bolji start ili prvi red u kvaliju i moze do prvih mesta, mislim da ce sezona biti veoma uzbudljiva u trouglu Fernando, Kimi, vettel, iako cenim, a i nadam se da ove godine Vettel nece uspeti...

Link to comment

Ovo je uspeo da izjavi Pol Hembery, 1. covek Pirelli motorsporta na temu promene u komponenti guma u nastavku sezone:

"It is a bit bizarre - unless you all want us to give tyres to Red Bull to help them win the championship, which appears to be the case."I think it is pretty clear. There is one team who will benefit from a change and that is them."
I pre ovoga je bilo jasno sto su uveli ovakve gume - da bi se usporio tim koji ima najbrzi automobil. Sad oni koji su uradili losiji posao zadnjih meseci na razvoju svog bolida ubiraju plodove, posteno nema sta. Narod je dobio ludo zanimljive trke."Uspori, prednja leva guma je u problemu""Pusti ga da te obidje, moramo da mislimo na nasu strategiju" :puke:
Link to comment

Ducco to prosto nije tacno, RED BULL ni prosle dve sezone nije imao najbrzi bolid sto se tice top spida, vise se radi o set-up koji ove sezone ima RED BULL gde su se koncetrirali da (posto na provom nemaju topspid) u krivinama auto lezi bolje i bude brzi sto je bitno za ceo tok trke...E valjda je opste poznato da se gume bas tu najvise trose po krivinama i kada se branis... Tu njihv bolid jednostavno ima problem, i sem RED BULLA i katastrofalnog Mercedesa SVI ostali i bas nemaju problem... Velika je to razlika da bi se kukalo na gume, jer jer Kimi vozio jos mekse BELE i samo zbog reglemana na zadnjem stopu uzeo tvrdje, koje je Vettel koristio i pored meksih gumi imao stop manje, znaci BULLSHIT je to kukanje na gume, jebeni Luzeri....

Link to comment

Ne bih se slozio. Ako je neko napravio bolid koji bi u normalnim uslovima (znaci normalnim, ne nekim vanserijskim), ostvario najbolji downforce i time verovatno bio za glavu iznad drugih, i ti napravis takve gume da to njegovo oruzje pretvoris u slabost - onda stvari nisu ciste. U pitanju je cisto favorizovanje pojedinih timova, a siguran sam i da iza svega stoji Ferarijev lobi. Jasno je da njima ova situacija i te kako ide na ruku, jedino ih je iznenadio besmrtni Kimi (koji ce nadam se i osvojiti titulu, da ne bude da kukam zbog Vettela).I stvarno ne vidim kome je zanimljivo da gleda formulu u kojoj svi voze neke taktike, krstare, ne upustaju se u duele da ne bi ostetili gume toliko da umesto u planiranom 26. moraju da udju zaboga u 25. krugu u boks, obilazenja su vestacka maximalno uz DRS, kao na autoputu, meni je ovo postalo bljutavo za gledanje. Nema gasa do daske, a to je nekad bio iskon formule. Pa ako je neko najbrzi i najtalentovaniji sa inzenjerskog aspekta npr, neka ga drugi stignu sopstvenim zalaganjem a ne poklonom Bernija. To sto je "zanimljivo"na tabeli i sto 3-4 razlicita vozaca pobedjuju je samo maska jer prave adrenalinske zanimjivosti ima na kasicicu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...