Jump to content
IGNORED

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

Ros govno, otac timskih naredbi, u jebenoj 2. trci sezone ne da coveku da obidje :puke:Kolko god pojedinci ovde hejtovali RBR, ipak nije bilo naredbi i ovih dvojica se umalo nisu srgali, najbolja borba trke. Kur moj bi se to ikad videlo u Ferariju, a ocigledno i u Mercedesu. Mozda jos samo u McLarenu...prosle sezone.
da su hteli fer borbu stavili bi im iste gume
Link to comment
  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

:wacko:Ma nek se nose u kurac svi, zatvaraju trke u 30 i nekom krugu, a i sta 'oce Webber, kao nije ispostovan, trebao da se provoza do kraja. Imao je borbu, popusio od boljeg vozaca i moze samo na sebe da se ljuti. Ali razocarenje mi je da je RBR ipak kalkulisao... mada mi nije jasno ono da je Vettel "povlascen" ako je vec bilo dogovoreno da Max Mark ostane prvi. Hamilton ispao OK na kraju sto je priznao da je govno osecaj na podijumu posle svega.
Stvarno odvratan kraj trke. Vozci na podijumu niko da se nasmeje, kao da su na parastosu.Kako izgleda iz ove perspektive i iz izjava, ja sam zakljucio da je Veber ubacio bolidu u mod za cuvanje goriva, sto je i on sam rekao cini mi se, a to je trebalo i Fetel da uradi. Medjutim Fetel ga je prvo obisao, pa tek onda to uradio.A cinjenica je da je u proslim sezonama Fetel bio povlasceniji u odnosu na Vebera.Sto se Mercedesa tice, bas mi je krivo sto Rozberg nije obisao Hamiltona, mada je ovaj izjavio posle da je trebalo na podijumu da bude Rozberg a ne on.Stvarno upropascavaju trke, pustite ih neka voze, pa ko je brzi i bolji neka pobedi.
Link to comment

Fetel je po odvratnosti vec sustigao svog mentora "velikog" msc, zbog koga odavno imam stomacne reakcije na takodje "veliki" ferari. Takodje glupa odluka Mercedesa, od koje se svi osecaju lose. Ukoliko timovi ovako nastave da "cuvaju" i "osvajaju" titule i ferarizuju F1 sigurno im nece doneti dobra, jer niko ne zeli da gleda namestene trke. Da li bi iko gledao namesteni fudbal?Poslato... ili nije... using tapatok

Link to comment

Da timovi nisu maheri da proslede sifrovane naredbe rekao bih da je vreme da se ponovo vrati zabrana timskih naredbi, ali tesko da bi bilo svrhe... Sve je biznis, sport je samo izgovor.

Link to comment

Luis "Rozberg je zasluzio postolje vise od mene" Hamilton je imao sve vreme ovog sveta da se skloni Rozbergu ako je stvarno tako mislio.A Vebera i pored svih simpatija prema njemu i antipatije prema Fetelu (prosle godine sam pao najnize u zivotu kad sam na kraju sezone navijao za Alonsa), ne razumem danas. Ako je neko kriv, onda je to njegov inzenjer koji mu je vikao stay out jos dva kruga na poslednjoj zameni guma. Tu mu se istopilo 5 sekundi. Odluka da uzme tvrdju mesavinu mozda nije tako besmislena da je zadrzao tu prednost jer bi pred kraj trke bio u prednosti u odnosu na Fetela. Ako je bila timska naredba, mnogo su je dobro maskirali, narocito ako se uzme u obzir kako ga je Fetel oflekao. A ako gospodin misli da moze 15 krugova pre kraja da stedi benzin i useta se u cilj, e pa jebiga, nije on trostruki sampion nego onaj drugi.Gume su katastrofa, toliko zamena, treba te meke slikove da bace u djubre, traju 5 krugova, postaje besmisleno.Edit: sad citam izjave, kao postojala je naredba da ne prestize Vebera (?) koju je on ignorisao (??) i sad se jos izvinjava Veberu (???)

Edited by burekdzija
Link to comment
  • 3 weeks later...

Zahvaljujuci Ujka Berniju imamo ove potpuno glupe egzibicije sa gumama i kvalifikacije u kojima nije cilj boriti se za pol.Greskom klikno na post. Elem, bice bar interesantno videti koja je taktika bolja. Krenuti na soft koje ce se raspasti u roku od odmah (pit u petom krugu recimo) ili ovi na tvrdjoj mesavini. Ja tipujem na ove druge.

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

Opet se ide iz krajnosti u krajnost. Sa Pirellijem je na neki nacin dogovoreno da se prave gume koje se vise trositi da bi bilo "zanimljivije" kao pre 2-3 sezone kad je taktika sa gumama odlucivala prakticno svaku trku (to je valjda nekom idiotu bilo zanimljivo), i sad se doslo do toga da ljudi uopste ne izadju da odvezu brzi krug u kvalifikacijama da bi ustedeli krug ili dva vise na trci. Well done :thumbsup:

Link to comment

Taj idiot je Berni naravno, on i govori ovima iz Pirelija sta da rade. I opet ce, ko prosle sezone, od druge polovine sampionata svi problemi sa pneumaticima volsebno nestati..

Link to comment

Alonso rutinski, Ferrari izuzetno brz i pritom nezniji prema gumama u odnosu na RB i Mercedes. Konjici imaju trenutno najbolji trkacki pace.Kimi odlican sa ostecenim krilom, rizikovali da ne menjaju i isplaitlo se.Nadam se da sudijama nece pasti napamet da kazne zbog koriscenja DRS u zoni zute zastave, kad vec nisu tokom trke.

Link to comment

Svi su pomilovani za DRS, opet teorije zavere protiv Webbera, verovatno ga je Horner zakucao u Vergnea (inace dobio je 3 mesta kazne na startu u Bahreinu zbog toga), Ferari zastrasujuce dobar, Sebu trebalo 500m da obidje Luisa, kakav ceo krug. Da je bio jos jedan krug najebao bi i Kimi. Pogresna kalkulacija jbg.Inace prilicno je smorno pratiti trku u kojoj su skoro sve pozicije provizorne, svi su na nekim svojim taktikama, A, B, C, ne zna se ko ce kad u box, tek zadnjih 5-6 krugova se znalo ko jje gde i ko koga juri. Potpuna degradacija ovog sporta. Ljudi voze neke svoje trke, niko ne brani poziciju da ne bi izgubio gram vise goriva ili ostetio gume, povraca mi se.

Edited by ducca
Link to comment

Da preticanje u f1 je toliko izgubilo smisla i znacaj da je mucno za gledanje. Plus ovo sa gumama, a i fali mi ono tankanje goriva tokom trke.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...