Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

cimacu te kad kupim ako mi nesto ne bude bilo jasno :D@bergasapokusacu sa tim

Edited by kojot
Link to comment

ne mora da znači da dolaze spolja.mi smo imali pre par godina buba koliko hoćeš. posle svakog istrebljenja nema ih mesec dana, pa se pojave, pa sve više i više.uglavnom, reše se moji roditelji na konačni obračun i on je izgledao ovako: svaka stvarčica, do najmanje čašice, fiočice i pinklice je detaljno pregledana, oprana, obrisana i premešena u druge sobe. sve je to trajalo jedno 7 dana (znači detaljno, temeljno) dok u kuhinji nije ostalo ništa. ali stvarno ništa. i šporet je pomeren i frižider da bi se svaki milimetar namazao i prebrisao.znaš li gde su bile? u nekom starom aparatu za kokice koji nam je dala baka (nikad nismo kokali u njemu, imamo mikrotalasnu od osamdesetih) i to tako da se to uopšte nije videlo spolja. bile su se skućile u kućištu aparata, između plastike i elektrike. spolja se nije videlo ništa, ali je jedna primećena kako ulazi u neki procep. kada je to odšrafljeno i aparat rastavljen na delove, unutra je bilo jedno 700 milijardi buba (+ gnezdo) koje su se prosule na pod i svuda, a ja sam vrištala do meseca jedno sat vremena.kada smo to bacili, nije ih više bilo nikad.

Link to comment
700 milijardi buba (+ gnezdo)
Jebote, koji horror. Trebalo je da fotkaš, nikad nisam video kako im izgledaju headquarters, a kontam da je kul. U mojoj zgradi nema buba, ali imamo miševe koji se kreću vertikalno sa balkona na balkon kroz neke procepe u fasadi. Mislim, ništa strašno, mali slatki mišonje, dvaput sam možda primetio da mi je jedan šmugnuo spolja u trpezariju od letos i oba puta sam ih uhvatio u roku od pola sata metodom komadića slanine ispod kuhinjskih elemenata na papiru sa lepkom - to sve mlado i iz podrumske divljine došlo, pa nije baš bistro.
Link to comment
Jebote, koji horror.
Tiha jeza (pun intended :P)Meni u stan u zadnjih 10-ak dana upadaju leteći insekti dimenzija kakve nikad nisam video. To su sve neki komarci ili nalik na njih, vilin-konjici ili šta već, samo uvećani jedno 3-10 puta u odnosu na to kakvi su bili npr. prošle godine. Ništa mi nije jasno.
Link to comment
ne mora da znači da dolaze spolja.mi smo imali pre par godina buba koliko hoćeš. posle svakog istrebljenja nema ih mesec dana, pa se pojave, pa sve više i više.uglavnom, reše se moji roditelji na konačni obračun i on je izgledao ovako: svaka stvarčica, do najmanje čašice, fiočice i pinklice je detaljno pregledana, oprana, obrisana i premešena u druge sobe. sve je to trajalo jedno 7 dana (znači detaljno, temeljno) dok u kuhinji nije ostalo ništa. ali stvarno ništa. i šporet je pomeren i frižider da bi se svaki milimetar namazao i prebrisao.znaš li gde su bile? u nekom starom aparatu za kokice koji nam je dala baka (nikad nismo kokali u njemu, imamo mikrotalasnu od osamdesetih) i to tako da se to uopšte nije videlo spolja. bile su se skućile u kućištu aparata, između plastike i elektrike. spolja se nije videlo ništa, ali je jedna primećena kako ulazi u neki procep. kada je to odšrafljeno i aparat rastavljen na delove, unutra je bilo jedno 700 milijardi buba (+ gnezdo) koje su se prosule na pod i svuda, a ja sam vrištala do meseca jedno sat vremena.kada smo to bacili, nije ih više bilo nikad.
Apsolutno ista priča, samo umesto aparata za kokice malo Daewoo radio.
Link to comment
Tiha jeza (pun intended :P)Meni u stan u zadnjih 10-ak dana upadaju leteći insekti dimenzija kakve nikad nisam video. To su sve neki komarci ili nalik na njih, vilin-konjici ili šta već, samo uvećani jedno 3-10 puta u odnosu na to kakvi su bili npr. prošle godine. Ništa mi nije jasno.
I meni to uleće na B. Kosi svaki dan po jedan otprilike. Spori su i lako se ubiju, al se ipak nadam da ih nece biti u vecem broju. Nisam primetio da imaju krv u sebi pa verovatno i nisu komarci i ako na njih najviše liče. Šta su onda, nemam pojma.
Link to comment

e, arbajte, ta folija, mrezica, kako se kupuje, na komad, na metar? poshto je? i kolko je savitljiva, nako opisno.(treba mi za jedne druge namene...)

Link to comment
I meni to uleće na B. Kosi svaki dan po jedan otprilike. Spori su i lako se ubiju, al se ipak nadam da ih nece biti u vecem broju. Nisam primetio da imaju krv u sebi pa verovatno i nisu komarci i ako na njih najviše liče. Šta su onda, nemam pojma.
Meni neko davno objasnio da ti gigant komarci ne ujedaju...
Link to comment

Kod nas je situacija sa komsilukom zapecacena, nema sanse da iko plati za istrebljivanje niti da pusti u stan istrebljivaca. Ali, posto smo prosle godine renovirali, otklonjena je mogucnost da su negde u stanu. Pre vracanja namestaja na mesto bio je istrebljivac, isprskao sve zivo, i nije ih bilo, bio je ponovo pre nedelju dana jer smo primetili na terasi jednu bubasvabu iz pravca krova, ove zemunske su tolike da mogu na povodac. Posle toga nista. Da, trazili smo da isprska i ventilacione otvore i celu terasu.Ti gigant komarci su muzjaci kako mi objasnise, i oni ne ujedaju.edit: Tiha jeza, mogu samo da zamislim situaciju, mislim da bih srcku dozivela :ph34r: sad razmisljam imam li nekih preostalih starih aparata u stanu... :o

Edited by nera
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...