Jump to content

Punk&Prikljucenije


fabius maximus

Recommended Posts

Pre nekoliko godina sam nekim slučajem sedeo u sada nepostojećoj voždovačkoj birtiji, umorno ispijajući svoj sedamnaesti Navipov brendi, pogleda besciljno uperenog u nastupajući suton. Muka me je naterala u smrdljivi toalet, da ispišam pesak iz bešike i temeljno počešem 2-3 eksterna šulja koji su mi zadavali sitne, ali dosadne probleme proteklih sat vremena. Leđima oslonjen na prljava vrata, taman sam zavukao ruku u gaće i vrhom slomljenog nokta na kažiprstu zagrebao najveći od šuljeva, kad iz druge kabine dopre anđeoski milozvuk. Okrenuo sam se kao u snu, sa rukom još u dupetu, i hipnotisan prišao kabini. Unutra je bila prelepa tinejdžerka u društvu prelepih tinejdžera, svirali su vazdušne istrumente, ali proizvodeći takav divan zvuk kakav se nije mogao čuti ni sa najskupljih profesionalnih. Upitao sam ko su i šta rade, i devojka mi je kroz suze objasnila da su oni zapravo jedan pank bend, koje je nevolja prvo naterala na ulicu, a onda i u toalet ove birtije, pošto nisu imali para ni za instrumente ni za stan. I dalje hipnotisan, slušao sam tužnu priču prelepe tinejdžerke od svojih 1,27 visine i 25 kilograma odokativno, suze su lile i meni i njoj, a onaj najveći šulj je počeo da svrbi i nesnosno peče (za njene ne znam, ako ih ima uopšte). U jednom trenutku sam prekinuo njeno ridanje, izvukao ruku iz gaća, nežno joj obrisao suze govnjivim prstom sa malo sukrvice, i obećao da ću učiniti sve što je u mojoj moći da se za njih sazna i da privuku pažnju koju zaslužuju.Par godina kasnije. Bend je na vrhuncu slave, moje srce je puno, šuljevi i dalje tu, a čujem da će biti i rijuniona:http://www.youtube.com/watch?v=ei8hPkyJ0bU&feature=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=FuLwaetDQrQ
Link to comment
ja sam čuo da samo oni sa 60 godina života i 40 godina radnog staža znaju šta je pravi pank.
Gde si to cuo?Nije tacno veruj mi, ima klinaca koji su fantasticni poznavaoci panka.
Link to comment

Predlazem: Infa-riot ( da se vidi Oi! poznavalastvo), Cock Sparrer (da se vidi ljubav prema Englezgoj i fudbalu), Ramones (da se vidi postovanje klasika a i Johnny Ramone je mrzeo komuniste), Propagandhi (da se svi zbunimo odjednom, otkud sad anarhisti pa jos iz ne-englezge), Skrewdriver (ali sa PRVOG albuma gde je "Super muzika i tad nisu bili naci"), Macc Lads (Pivo i apolitika™, nikad dosta) i neki early 90s dadovci, sticenici Kunovskog i SPOa...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...