Jump to content
IGNORED

Punk&Prikljucenije


fabius maximus

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Odgledao. Mozda zbog subtitle-a, ali nekako jedino Abhorrence imaju adekvatno misljenje o temi. Ostali nekako djeluju zateceno i kao da nisu razmisljali o tome, sto u jednu ruku razumijem, jer ne pamtim da sam ikada vidio ijednog nacistu na HC/Punk koncertu, sto moze imati veze sa koncertima na koje idem. Vjerovatno bi dosta HC bandova ovo bolje odradili i bolje prenijeli poruku, a opet kapiram da je trebalo pitati upravo grupe koje svojom muzikom i tough guy nastupom potencijalno mogu privuci fasiste.OK filmic.Edit: Slagah, sjecam se da je jednom na nekoj NYHC manifestaciji bio lik sa srafciger majicom i da je ubrzo ispracen/iznesen napolje... Edited by B_B
Link to comment

Treba da vidis srbijansku "HC" scenu. Dizelastvo i SNP1389 sve u 16! Nikad pravoslavnije i srbskije i metalskije, sve trenerkaski zvalavci preuzeli uz nekoliko casnih izuzetaka koji nisu razocarali. I po evropi je doslo do znacajne infiltracije nacista na te tough-guy dogadjaje i scenu uopste. Zato su i lansirane te GoodNight White pride kampanje, bas za HC scenu...Mene se ta scena i ne tice nesto ali ne volim da fasova ima igde pa i tamo a i lepo je da Madball ekipa izlomi naciste, lepo za gledanje i lek za dusu srpsku napacenu.

Link to comment
Treba da vidis srbijansku "HC" scenu. Dizelastvo i SNP1389 sve u 16! Nikad pravoslavnije i srbskije i metalskije, sve trenerkaski zvalavci preuzeli uz nekoliko casnih izuzetaka koji nisu razocarali. I po evropi je doslo do znacajne infiltracije nacista na te tough-guy dogadjaje i scenu uopste. Zato su i lansirane te GoodNight White pride kampanje, bas za HC scenu...Mene se ta scena i ne tice nesto ali ne volim da fasova ima igde pa i tamo a i lepo je da Madball ekipa izlomi naciste, lepo za gledanje i lek za dusu srpsku napacenu.
Citam kojesta po netu vec godinama i da budem iskren, nista tu meni nije jasno... Edited by B_B
Link to comment

jbg, pank ideja u Srbiji je uvek bila malo pogresno shvacena. Ja mislim da je to zbog konfuzije sa pocetka. Oce deca pank ali im nije jasno kako to da ovi pravi pankeri sa slobodnog zapada imaju petokrake?Onda su se okrenuli onim najskrnavijim pojavama u panku i samo to prihvatili. Popalancilo se odmah i svako je u tome video ono sto je hteo. Ideja da je Ravna Gora pank zato sto je skrnava.SInoc, u NS, To Be Punk fest - total depresivno! Sviraju novi bendovi, strani bendovi, odlicni... Ali kurac, masa dosla da gleda Goblene! Oce 90e i moz ga jebati. Njihov pank je saboran i srpski. Mislim, oni su OK, nisu nikako zli alito je to Azra kontanje svega. Svadbarski, dani Piva...To je jos i bolja strana.O otvoreno crkveno-naci-dziberskom shvatanju svega da ti i ne pricam. Promasivanje teme samo takvo.Poslusas tekst prosecnog benda i vidis da je to samo Dnevnik 2 na kub. Jeremic sa distorzijom, i gore.

Link to comment

Kapiram, hvala na odgovoru...znaci moze sve o istom trosku, i OLC i minor threat, i petokraka i isus, vazno je da ima gitara...Kako ja kapiram gobline i ono sto znam o njima je, da ih slusaju vikend punkeri i da su obradili pjesmu jednog njemackog nazi banda. A zasto bi jedan dobar band, kako ti kazes, prihvatio da svira na istom koncertu kao goblini? Ne buni mene toliko postojanje te konfuzije, koliko me buni, ocigledno, miroljubiva koegzistencija dvije suprotnosti isto vece, na istom mjestu.

Link to comment

Ma, Gobleni su samo yu-rock retosi. Nisu oni uopste zli, naprotiv. Cak je pevac 90ih nosio Gegen Nazis majicu. Oni su samo proizvod sredine koja nema zelju da nesto skonta, da vidi preko plota...Oni su nasli svoj fazon u miksu glasne gitare, beer festa, Noleta, "zajednistva" mladih... I lepo im ide. Oni glasno prevaju protiv neceg... nedefinisanog. To je zajednicko za sve YU takve likove. Samo da se ne konktetizuje. Da bi bilo vise publike i da budu sire prihvaceni.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...