Jump to content
IGNORED

Punk&Prikljucenije


fabius maximus

Recommended Posts

Kako objasniti da je muzicka scena... u exYU bila avangardna... na svetskom nivou.
Па лепо, нађи неки релевантан показатељ типа једно пет чланака острвских новина у којима се новинарске еминенције вајкају над пресахлим идејама домаћих аутора и полутирају над неким нашим издањем, е да би неверне Томе, укључујући мене, коначно поверовале у те бајке..
Pa 90-ih si morao da strahujes i od zeldija i od kerova.
Ех, предности живота на селу... Ми смо наше зелдије пар пута морали скидати с неких залуталих скињара да их не поубијају. :D Edited by Hella
Link to comment
Kako nekome takvom da objasnis da Je Pekinska Patka nastala svega godinu dana posle objasvljivanja ovoga:

Kako objasniti da je muzicka scena '60, '70 i '80 u exYU bila avangardna, ne samo za samu zamelju, vec na svetskom nivou.I kako objasniti da je to bio vid bunta protiv sistema (a narocito punk/novi talas, a narocito PP, Sarlo, Idoli, Katarina II/EKV). Sistema koji je to s mukom tolerisao, ali nikako odobravao.Biti panker 70 i 80 ovde nije znacilo da ce deset nabildovanih dzibera u Airmax dvojkama da te sacekaju sa palicama. Nije ih jednostavno bilo (ni dzibera ni Airmax dvojki). Ali je znacilo da svaki pandur ima prirodno pravo da te odvali jer mu zena nije dala picke sinoc. I to da te odvali u sred dana u sred Kneza. A da gradjani™ to mirno gledaju, jer izgledas srugacije.Eto malo patetike cool.gifA sad jos malo old school-a: :D

i naravno jedan i jedini:

Daj neku Goranku Matic, inace ti nista ne verujem! Nekog pravoslavnog mistika kako tad duva lepak ili makar ministra, zamenika ili savetnika kako se bekelji u kameru... Daj nesto...Pankrti (koje isto bas nesto ne volim ali nema veze) su bar neke stvari pravilno skontali kad su bili na ekskurziji u Londonu leto pre Conte.
Link to comment
Pa 90-ih si morao da strahujes i od zeldija i od kerova. Hocu reci, ako si malo ekstravagantnije izgledao, ne prosecno i bezlicno kao npr. Enpeac. Secam se da mi je rodjeni stric, pandur, kenjao sto izlazim na Akademiju, medju narkomane i olos. Nisam mogao da mu objasnim da se na toj Akademiji medju svim tim klosarima maltene niko nikada nije potukao (osim kad redari iz cista mira ispresavijaju nekoga, u cemu je prednjacila ona bradata strvina, jebo mu ja mrtvu majku), :Hail: dok na fensi mestima doterani momci u firmiranim trenerkama i patikama pucaju jedni na druge. Jok, njemu je bilo bitno da kad nekoga legitimise vidi da je cist i uredan.
Podsisan i namirisan YSL-om. Pije CocaColu i ide u teretanu. Slusa, bre, onu nasu muziku, domacu, a ne ta americka sranja...
Па лепо, нађи неки релевантан показатељ типа једно пет чланака острвских новина у којима се новинарске еминенције вајкају над пресахлим идејама домаћих аутора и полутирају над неким нашим издањем, е да би неверне Томе, укључујући мене, коначно поверовале у те бајке..
Zasto bi se ostrvski novinari bavili nama? Oni su metropola (u muzickom smislu). Uglavnom se i ne bave drugima. Ne samo u muzici. Koja se to engleska novinarska velicina ikada bavila inostranstvom? Relevantno je jedino to sto su ovde ljudi pratili sta se desava u svetu. Manjina, ali jbg, uvek je tako. I svirali podjednako dobro (ako ne i bolje, poput Sarla Akrobate, na primer). Ne radi se samoo o panku ili novom talasu. Radi se uopste o muzici. I o filmu, ali to nije tema ovde. Naravno da se nije Dzems Braun ugledao na elipse, niti je Majls skidao fore od Big Benda RTS-a. Potpuno je dakle jasno da je profesor Conta, fasciniran posetmo londonu, skinuo foru™. Ali je skinuo. I to dobro. U zemlji u kojoj se jos uvek islo na radne akcije, pravile se imbecilne masovke na JNA za Njegov rodjendan i svinjokolji povodom rodjendana drzave na samrti. I koja je, na kraju krajeva, jedna zesca provincija, maleno i beznacajno parcence sveta. E sad, posrati se po tim tadasnjim klincima koji su nam doneli ono nesto za sta bi danas dali i dupeta, lako je iz danasnje perspektive.
Link to comment
Па лепо, нађи неки релевантан показатељ типа једно пет чланака острвских новина у којима се новинарске еминенције вајкају над пресахлим идејама домаћих аутора и полутирају над неким нашим издањем, е да би неверне Томе, укључујући мене, коначно поверовале у те бајке..Ех, предности живота на селу... Ми смо наше зелдије пар пута морали скидати с неких залуталих скињара да их не поубијају. :D
Da se razumeo odmah, ni ovo nisam ja napisao, copy/paste je u pitanju.

Boban Petrović sedamdesetih godina patentirao je autentični disco sound i svojim hitovima skinuo s top lista tada neprikosnoveno "Bijelo dugme". Pesmama i spotovima s albuma "Žur" osvojio je Evropu. Poznat je po tome što gotovo petnaest godina nije spavao, a ako je to i radio ponekad, bilo je to u pauzama između pisanja hitova kao i odlomaka knjige "Rokanje", bestselera čiji je svaki novi tiraž u nekoliko dana bio progutan po beogradskim knjižarama. Kreator je čuvenog beogradskog noćnog života, a atmosfera iz njegovih diskoteka zadivila je i čuveni New York Times... Boban ili Bob, kako su ga prijatelji i poznanici zvali, svirao je klavir, igrao fudbal kao klinac u Zvezdi, :Hail: radio kao disk džokej, bio vlasnik prvih diskoteka u gradu, pravio najbolje žurke tog vremena, družio se sa novinarom Pecom Popovićem, ali i sa „tvrdim“ gradskim momcima i uvek bio u pratnji dobrih „riba“. Kasnije i sam počinje da snima ploče, i tako uveo fanki i disko fazon u glavni grad.

Link to comment
torima, da nisi omasio pdf/topic?
Jok, nego me iznervirala ta glupa prica: Mi smo kurac, Conta je dziber, politika, pravolsavlje i ostale budalastine za Politiku za decu. A nema veze sa topicom. Otuda sam postovao tekst o Bobanu, koji nije za ovde, jer trenutno ne mogu da nadjem clanke o novom talasu po stranim casopisima (jbg, tada nije bilo bas inteneta, skener i kompjutora)Inace, Punks not dead!:DU to ime:

da, otiso je vec u Oi! poprilicno
Oi! sta? Oi! narodnjaci, Oi! Heavy metal, Oi! Blues? :isuse: Ako bi pod punkom podrazumevali englesku scenu od '75-'79 onda bi Miles Davisa izbrisali sa spiska dzezera zauvek. Cocney reject su ultimate lektira punka, a smatra se da su pokretaci Oi!punk pravca, imas gora stvar pogledaj, kidaju. Edited by minka
Link to comment
Ma jok, bilo kasno pa sam zviznuo par YouTube klipova, to mi bilo najlakse.Postujte sta hocete, napravite fanzin, oborite topic, dajte fotografije, slike inspirisane pank-kulturom, muziku svih pank subzanrova, kolaze sa kraljicom elizabetom, jebe mi se sta cete... :piggy:
evo, Oi! je ok! cool.gifSta bi tek Mp40 pomislio da sam postavio link za New york dols?
Link to comment
Jok, nego me iznervirala ta glupa prica: Mi smo kurac, Conta je dziber, politika, pravolsavlje i ostale budalastine za Politiku za decu. A nema veze sa topicom. Otuda sam postovao tekst o Bobanu, koji nije za ovde, jer trenutno ne mogu da nadjem clanke o novom talasu po stranim casopisima (jbg, tada nije bilo bas inteneta, skener i kompjutora)Inace, Punks not dead!:DU to ime:

Oi! sta? Oi! narodnjaci, Oi! Heavy metal, Oi! Blues? :isuse: Ako bi pod punkom podrazumevali englesku scenu od '75-'79 onda bi Miles Davisa izbrisali sa spiska dzezera zauvek. Cocney reject su ultimate lektira punka, a smatra se da su pokretaci Oi!punk pravca, imas gora stvar pogledaj, kidaju.

Meni na primjer, je sada SVE jasno!
Link to comment
Cocney reject su ultimate lektira punka, a smatra se da su pokretaci Oi!punk pravca, imas gora stvar pogledaj, kidaju.
Fala puno. Pogledacu! Volim da otkrivam nove stvari uvek. Ima i gora stvar, u pravu si (recimo Where the hell is Babylon?).
Sta bi tek Mp40 pomislio da sam postavio link za New york dols?
Pomislio bih da zaista ne znas kako se pisu imena bendova koje kacis. Kokniji bez k u sredini i S na kraju su mozda omaska ali ovo drugo L koje fali kod Dollsa je vec manir... Edited by Mp40
Link to comment
Kako objasniti da je muzicka scena... u exYU bila avangardna... na svetskom nivou.
Relevantno je jedino to sto su ovde ljudi pratili sta se desava u svetu.
Ух, извини, ја мислио да си рекао како су за наше горе лишће знали у белом свету. Ипак, то је камено доба у поређењу с данашњим могућностима праћења трендова. Свеједно, не знам прави разлог због ког се 90% вас из и око тог доба убија од доказивања да сте живели у најбољем од свих најбољих светова, а на крају се ипак испостави да сем личног доживљаја егзалтираности што се у тинејџерско време успешно терала мода на журкама по Београду нема апсолутно никаквог доказа за тврдњу да је та авангардна сцена била једна од јачих у Европи. Јер, кога год сам из источног/западног блока (а да се какво такво познавање сцене подразумева), питао за било какву групу из Титове тамнице народа, скрушено је рекао да нема појма, сем неких Пољака који су знали за кавер албум групе Југотон.
Kreator je čuvenog beogradskog noćnog života, a atmosfera iz njegovih diskoteka zadivila je i čuveni New York Times...
Уау. За разлику од тужне данашњице у којој се скоро сви истраживачки новинари одушеве атмосфером у скоро свим београдским дискотекама/кафићима/сплавовима. Извини што сам мислио да ћеш причати о некој авангарди а не о шизењу у дискаћима.
Link to comment
Ух, извини, ја мислио да си рекао како су за наше горе лишће знали у белом свету. Ипак, то је камено доба у поређењу с данашњим могућностима праћења трендова. Свеједно, не знам прави разлог због ког се 90% вас из и око тог доба убија од доказивања да сте живели у најбољем од свих најбољих светова, а на крају се ипак испостави да сем личног доживљаја егзалтираности што се у тинејџерско време успешно терала мода на журкама по Београду нема апсолутно никаквог доказа за тврдњу да је та авангардна сцена била једна од јачих у Европи. Јер, кога год сам из источног/западног блока (а да се какво такво познавање сцене подразумева), питао за било какву групу из Титове тамнице народа, скрушено је рекао да нема појма, сем неких Пољака који су знали за кавер албум групе Југотон.Уау. За разлику од тужне данашњице у којој се скоро сви истраживачки новинари одушеве атмосфером у скоро свим београдским дискотекама/кафићима/сплавовима. Извини што сам мислио да ћеш причати о некој авангарди а не о шизењу у дискаћима.
Upravo pricam obrnuto od onoga sto mi inputiras™. Upravo kazem da je vreme bilo Титовa тамницa народа, da je sve bilo sivo i gadno, a da je svetla tacka bila muzika i film. Ali to nije tema ovde. Kao sto nije ni ova tvoja boldovan recenica, koja je toliko direktno tupava na nacin "Svi ljudi koje ja znam..." da moram da uradim ovo :isuse:.Posto je ovde tema Punk&Prikljucenije predlazem ti da otvoriz topic Mesto exYu muzike na evropskosvetskom nebu kroz istoriju covecanstva, pa cu se onda potruditi da ti isopostujem sve sto mislim da je muzicki vredno odavde u zadnjih 50 godina. Pa nek drage kolege PPP-ovci procene ko je u pravu. Dakle, ajde da na ovom topicu zatvorimo ovu raspravu. Vidis da se jadni Mp40 isfrustrirao i ovako od mene.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...