Jump to content
IGNORED

Punk&Prikljucenije


fabius maximus

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Muzika nase mladosti. Za juniore da shvate, za veterane da im podje neka suzica kad se setenteresantno:TV Novi Sad zabranjuje emitovanje emisije koju je sama realizovala! Koncert u Stepanovićevu na Dan oslobođenja mesta 1979. godine prekinut pošto je Čonta pred viđenim gostima i borcima iz NOB-a duvao u prezervative, koje je bacao u publiku, itd, itd. U okviru manifestacije Leto na Adi, gde su izveli kompoziciju "Poderimo rok", obožavaoci su nagrnuli na splav na kom je bila bina, tako da je postojala realna opasnost do dođe do nesreće. Prema anegdoti, dan ili dva posle ovog incidenta Stane Dolanc, tadašnji savezni ministar unutrašnjih poslova, pozvao je Stevana Doronjskog, u to vreme prvog vojvođanskog političara, i obratio mu se rečima:"Gde si pankeru!", aludirajući na "incident" na Adi. Hajke i zabrane kod mladih imale su kontraefekat - Novi Sad je bio ispisan grafitom "Čonta je Bog!"Među retkim intelektualcima koji su javno stali u odbranu Čontine ekipe bio je pesnik Miroslav Antić, koji je u lokalnom listu Dnevnik od 7.IX 1979. godine, u svojoj rubrici Obično petkom, izmedju ostalog, ironično napisao :"...Sa ovih četrdeset šest godina, verovatno izlapeo, tražiću da me pošalju u penziju, da mi oduzmu sva prava da govorim, da me tutnu u ćošak i tu ostave. Jer dogodilo se nešto strašno: mame i tate i tog duhovnog pankovskog vođe Čonkića i svih tih momaka i devojaka koji su moji vršnjaci, a eto: i moderniji od mene, i evropskiji, i kulturniji, i razumniji. Mene u penziju, a njih treba još više aktivirati...."

Link to comment
Leto na Adi, gde su izveli kompoziciju "Poderimo rok", obožavaoci su nagrnuli na splav na kom je bila bina, tako da je postojala realna opasnost do dođe do nesreće.
nije leto na adi, to je doslo dosta kasnije, vec emisija koju su vodili minimaks i minja subota.. secam se kao da je juce biloedit: emisija od glave do pete Edited by Billy Parsons
Link to comment
Novi Sad je bio ispisan grafitom "Čonta je Bog!"
Ceo NS ispisan jednim grafitom??A ti ces ga jos vise voleti kad cujes da je kasniji, SPO Conta nasao pravoslavnog gospoda i onda mu je grafit postao uvredljiv.A tek sto ces ga voleti u najnovijoj verziji kad se setio kako umalo nije srusio SFRJ i tadasnji sistem u vise navrata. Tito i Kardelj im licno iskopcavali pojacala. Toliko su opasni bili!!!
Link to comment
Ceo NS ispisan jednim grafitom??A ti ces ga jos vise voleti kad cujes da je kasniji, SPO Conta nasao pravoslavnog gospoda i onda mu je grafit postao uvredljiv.A tek sto ces ga voleti u najnovijoj verziji kad se setio kako umalo nije srusio SFRJ i tadasnji sistem u vise navrata. Tito i Kardelj im licno iskopcavali pojacala. Toliko su opasni bili!!!
Bas si pravi magarac. Tekst nisam ja napisao, imas ga na youTube, uz neki od snimaka Pekinske patke. Mozda ga je Conta licno napisao! I koga boli kurac sta Conta radi danas. Covek je prasio Punk kada je trebalo, dok su ti mama i tata isli na koncerte Kice Slabinca, jer ti, ocigledno, nisi ni bio rodjen.@Billy ParsonsKao sto rekos, text sam copy/paste sa YT. Nisam se udubljivao u verodostojnost, vazna je muzika cool.gif Edited by minka
Link to comment

Kako nekome takvom da objasnis da Je Pekinska Patka nastala svega godinu dana posle objasvljivanja ovoga:

Kako objasniti da je muzicka scena '60, '70 i '80 u exYU bila avangardna, ne samo za samu zamelju, vec na svetskom nivou.I kako objasniti da je to bio vid bunta protiv sistema (a narocito punk/novi talas, a narocito PP, Sarlo, Idoli, Katarina II/EKV). Sistema koji je to s mukom tolerisao, ali nikako odobravao.Biti panker 70 i 80 ovde nije znacilo da ce deset nabildovanih dzibera u Airmax dvojkama da te sacekaju sa palicama. Nije ih jednostavno bilo (ni dzibera ni Airmax dvojki). Ali je znacilo da svaki pandur ima prirodno pravo da te odvali jer mu zena nije dala picke sinoc. I to da te odvali u sred dana u sred Kneza. A da gradjani™ to mirno gledaju, jer izgledas srugacije.Eto malo patetike cool.gifA sad jos malo old school-a: :D

i naravno jedan i jedini:

Edited by minka
Link to comment
Biti panker 70 i 80 ovde nije znacilo da ce deset nabildovanih dzibera u Airmax dvojkama da te sacekaju sa palicama. Nije ih jednostavno bilo (ni dzibera ni Airmax dvojki). Ali je znacilo da svaki pandur ima prirodno pravo da te odvali jer mu zena nije dala picke sinoc. I to da te odvali u sred dana u sred Kneza. A da gradjani™ to mirno gledaju, jer izgledas srugacije.
Pa 90-ih si morao da strahujes i od zeldija i od kerova. Hocu reci, ako si malo ekstravagantnije izgledao, ne prosecno i bezlicno kao npr. Enpeac. Secam se da mi je rodjeni stric, pandur, kenjao sto izlazim na Akademiju, medju narkomane i olos. Nisam mogao da mu objasnim da se na toj Akademiji medju svim tim klosarima maltene niko nikada nije potukao (osim kad redari iz cista mira ispresavijaju nekoga, u cemu je prednjacila ona bradata strvina, jebo mu ja mrtvu majku), dok na fensi mestima doterani momci u firmiranim trenerkama i patikama pucaju jedni na druge. Jok, njemu je bilo bitno da kad nekoga legitimise vidi da je cist i uredan.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...