Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Vec druga pegla koju ne mogu da otvorim zbog blesavog srafa.Boschova ima nesto sto lici na zvedasti sa sipkicom u centru dok ova druga ima nesto kao obican al opet sa tom sipkicom u sredini koja sprecava da se odvrne normalnim srafcigerom. Sa ovakvim imam iskustvo kad sam se prosle godine namucio otvarajuci hidromasazer.Ima li negde da se uzme alat za ove blesave srafove?edit: ista ovakvahttp://full-repair.c...n-iron-steamer/Na drugoj slici se vidi taj sraf.
Da nije reč o šrafu sa torx glavom? "Zvezdastiji" je od običnog krstastog, filipsovog šrafa, mada mislim da je sada lako naći odvijač sa takvim vrhom. Edited by ajgor
Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    529

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    409

Ja uzeo kod brace kineza komplet srafcigera sa 1000 najrazlicitijih nastavaka (obicni, zvezdasti, imbus, sestougaoni...) da mi se nadje...cenim da ce izdrzati otvaranje sitnih kucnih aparata

Link to comment

Lici na ovaj torx ali ima tu sipkicu u sredini. Ista fora kao i sa ovom drugom. Izgleda kao obican sraf ali ga zbog te sipkice nije moguce odvrnuti obicnim srafcigerom.

Link to comment

Idi u bilo koju malo veću kinesku radnju koja prodaje i alate, naći ćeš sigurno komplete ovih specijalnih odvijača. Verovatno ima i u onim "sve za 160".Pre neki dan sam video set od 6 komada sa različitim vrhovima za samo 100 dinara.

Edited by CTale
Link to comment
  • 2 weeks later...

evo mojega slučaja:rešio sam da renoviram drvenu stolariju. došao sam do kontakta nekog majstora koji radi prefarbavanje i lakiranje. kako prozora i ragastova, tako i onih okvira za roletne itd, itd. plus giovanje i popunjavanje rupa. meni je to delovalo razumno i logično. tražio je 2000 za ruke i 4000 za maetrijal po prozoru. svi su jednokrilni, samo se razlikuju po svojoj širini.on je međutm, prvo predložio svog kolegu stolara da rozoree dotera da mogu da se otvaraju i zavaraju kako treba. dakle ono ampasovanje, anpasovanje ili kako se već to zove. stoga sam odlučio da farbanje ostavim za neko bolje vreme.i tog majstora sam angažovao. radi već nekoliko dana i stvarno je uspeo da prozore izbrusi tako da mogu da se otvaraju i zatvaraju skoro pa 90%. naplaćuje 3000 po prozoru, što u mom slučaju iznese 40000. (prozori idu celom dužinom gajbe, jebena gradnja 60ih)e sad sam uspeo da saznam za ovo dihtovanje aluminijumskim lajsnama. tu traže oko 1.5e po dužnom metru. dakle, ne računju po oknu nego ovako.za moju gajbu, to je oko 50-60m. kažu takođe da i oni rada anpasovanje i da se to sve zavrži za dan. dakle oko 10000 (kad se zaokruži) za anpasovanje i lajsne.je li to realno?još nisu došli da pogledaju, čekam da ode prvo stolar koji sada radi pa da onda dođu. malo me jbt zbunjuje. ako oni mogu sve to za 10 soma, šta onda ovaj radi za 40?ko je tu preterao i koliki sam magarac ispao?o farbanju više ni ne razmišljam.hvala na savetima, sugestijama i kritikama.

Edited by McCabe
Link to comment

I ja sam u gradnji iz 60ih i ta stolarija je toliko propala da nema pomoći, napilo se vode i nasunčalo sunca više ni farbu ne prima. Kad sam se uselio odmah sam zamenio krila koja ne mogu da se zatvore/otvore, lepio trake, turao sunđere al sve je to seci uši krpi dupe. Na kraju sam sve zamenio pvc stolarijom, 6 polja prozora i 2 balkonskih vrata 1400 evra+posle obrada i krečenje izađe skoro 2k.

Link to comment

auh, teško ludilo sa ovim prozorima.došao majstor koji ugrađuje lajsne i u skladu sa pdonaslovom topika rekao:- ko je bre ovo radio?! obustavljaj!pišem detaljan izveštaj za par dana! sam sam kriv kad nisam odmah guglao nego krenuo po preporukama.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...