Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

probaj da ti neki električar elektroničar na to nabudži ispravljač od 5V pa da ga ti lepo utakneš u struju i da se batališ baterija, ako se beba baš tolko loži na tu zezalicu
mislim da to oni momci na buvljaku sto valjaju ispravljache za mobilne i ostale skalamerije hoce da urade svakako, bez da se aka onoliko.edip. e, kaubojshtino, ti beshe munze? zmajovinom, ka pijaci, sa leve strane, na kraju pijachnog trga otprilike, ima momak elektrichar odlichan, a dushevan chovek. ce to zavrshi 100%, ako mu objasnish koja ti je vizija. tj koja je kudumaglusimovica vizija. kakav buvljak, fantaziram <_< Edited by thermal bug
Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    529

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    409

Sad si mi reko kad sam puko pare na hardwer. A hoce li se sjebati od ispravljaca? Treba tu da se pogodi i snaga i amperi i qrtzi paltzi

Link to comment
edip. e, kaubojshtino, ti beshe munze? zmajovinom, ka pijaci, sa leve strane, na kraju pijachnog trga otprilike, ima momak elektrichar odlichan, a dushevan chovek. ce to zavrshi 100%, ako mu objasnish koja ti je vizija. tj koja je kudumaglusimovica vizija. kakav buvljak, fantaziram <_<
Yeah.Mogu da se raspitam. Jbt kako mi ranije nije palo na pamet :isuse:
Link to comment
A hoce li se sjebati od ispravljaca? Treba tu da se pogodi i snaga i amperi i qrtzi paltzi
odnesi choveku, on je od vrste koja voli da reshava probleme.
Link to comment

Prvo cu da vratim baterije prodavcu (trazio sam 1,5V a rekao mi je da mogu da vratim ako ne odgovara) a onda idem kod Bubinog elektricara-duhovnika na seansu. Nema razloga da ne uspe, struja je struja jal' iz baterije jal' iz mreze.Jbg ostace mi preskupi punjac sa kojim ne znam sta cu.

Link to comment
Koliko je komplikovano lemljenje za nekoga ko je apsolutni laik?Vec drugi uredjaj za kratko vreme mi riknjava zbog gluposti. Prvo prijemnik za mis a danas sam iscupao dzek od mp3 plejera.Valjda nije neka mudrost da ih samo lemilicom zalepim? Lemilica ima da se kupi za 100 dindzi u onoj carinskoj radnji na bulevaru. Gde da kupim onu kalaj zicu? (ili sta se vec koristi)
Nije mudrost: potrebno je da površine koje lemiš budu čiste i zagrejane.Kalaj žicu možeš da kupiš gotovo u svakoj radnji koja prodaje neku gvožđuriju, verovatno ima i u toj radnji gde si video tu lemilicu. Ima i po pijacama.Za čišćenje površina probaj da nađeš Cinol pastu.Ako spajaš 2 "žice" jednu za drugu: umočiš obe u pastu, spojiš ih mehanički (uvrtiš), nasloniš vrh lemilice na spoj da se zagreju i samo zaliješ kalajem koji prisloniš na vrh lemilice. Skloniš kalaj, skloniš lemilicu i pustiš da se ohladi.
Link to comment
Koliko je komplikovano lemljenje za nekoga ko je apsolutni laik?Vec drugi uredjaj za kratko vreme mi riknjava zbog gluposti. Prvo prijemnik za mis a danas sam iscupao dzek od mp3 plejera.Valjda nije neka mudrost da ih samo lemilicom zalepim? Lemilica ima da se kupi za 100 dindzi u onoj carinskoj radnji na bulevaru. Gde da kupim onu kalaj zicu? (ili sta se vec koristi)
Ako si već na Bulevaru, produži malo ispod Cvetka do Zkrstića sa nekadašnjeg Sezama, tamo garant ima i paste za lemljenje i tinola.
Link to comment
Prvo cu da vratim baterije prodavcu (trazio sam 1,5V a rekao mi je da mogu da vratim ako ne odgovara) a onda idem kod Bubinog elektricara-duhovnika na seansu. Nema razloga da ne uspe, struja je struja jal' iz baterije jal' iz mreze.Jbg ostace mi preskupi punjac sa kojim ne znam sta cu.
Ajde elektricari:Kupio za bebicu lep mobile za iznad kreveca, i njoj prija. Sve ok sem zivota baterije - cetiri dana 3xC od 1,5V alkalne je maksimum. Na svaka cetiri dana 450 dinara x 6 meseci, odlucim da kupim punjive C baterije i punjac te velikodusno puknem 4000 dinara na neki kvalitet.E sad - napunim, stavim u spravu - qratz, ne radi. Izvadim jednu, stavim umesto nje alkalnu - tri baterije (2x NiMh i jedna alkalna) rade bez problema.Pogledam bolje ovu skupu bateriju kad, na njoj pise : 1.2 V umesto 1.5VPitanje: da li moze da naskodi machini ako na dalje budem ovako pakovao baterije (2+1 odnosno 1.2V +1.2V +1.5V)? Dalje, mogu li da iscure? Smanjuje li im to punjivi vek? Etc.Hvala svakoj dobroj dusi na odgovoru.
Prvo pitanje: ima li spravica utičnicu za dovod spoljnog napajanja? U tom slučaju možda vredi razmisliti i o kupovini malog ispravljača koji daje struju do 1 A i ima prekidač za izbor napona od 3-12 V, plus komplet izmenljivih utikača koji pasuju za razne debljine iglica i rupa u utičnicama na uređajima. Takva spravica ne bi smela da košta više od hiljadarke, garant imaju u one dve radnjice sa baterijama pored Kalenića. Zbunjuje me to što si sokoćalo ne radi sa tri NiMH baterije, jer mi deluje šašavo da je 20% niži nominalni napon razlog za to. I NiCd i NiMH punjive baterije imaju nominalni napon od 1,2 V, a ne 1,5 kao obične ili alkalne. Godinama koristim i NiCd i NiMH baterije u UKT radio-stanicama i vokmenima, rade k'o bele lale. Punjive baterije jesu skupe, i ja sam Ansmanna onomad plaćao skoro hiljadarku komad za tvoju veličlnu (plus ih nema baš uvek i svuda), a i punjač nije bi baš džabe. Edited by ajgor
Link to comment
Hvala puno.U oba slucaja treba da zalepim deo na stampanu plocu. Tacnije na isto mesto gde su u startu bili zalepljeni lemom.
Isti slučaj kao što sam opisao.Ovde imaš samo da pripaziš da ne pregreješ mesto lema na pločici, da se ne odvoji (obično bakarna) linija sa same ploče. Zato radije uzmi slabu lemilicu (do 25w).Probaj i da nečim fiksiraš i pločicu i deo koji lemiš, da ti ne bi šetalo dok zalivaš kalajem.
Link to comment
Prvo cu da vratim baterije prodavcu (trazio sam 1,5V a rekao mi je da mogu da vratim ako ne odgovara) a onda idem kod Bubinog elektricara-duhovnika na seansu. Nema razloga da ne uspe, struja je struja jal' iz baterije jal' iz mreze.Jbg ostace mi preskupi punjac sa kojim ne znam sta cu.
Zameni baterije, ove nemaju dobar kapacitet za sve te okretaje i muziku pride.Opet, ako ti je utičnica blizu, može lako da se izvede to sa ispravljačem ali ti onda ostaje problem kabla koji bi morao da pakuješ uz ovaj noseći deo da ne bi bio baš "na izvolte".Ja bih išao na baterije.
Link to comment
Prvo pitanje: ima li spravica utičnicu za dovod spoljnog napajanja? U tom slučaju možda vredi razmisliti i o kupovini malog ispravljača koji daje struju do 1 A i ima prekidač za izbor napona od 3-12 V, plus komplet izmenljivih utikača koji pasuju za razne debljine iglica i rupa u utičnicama na uređajima. Takva spravica ne bi smela da košta više od hiljadarke, garant imaju u one dve radnjice sa baterijama pored Kalenića. Zbunjuje me to što si sokoćalo ne radi sa tri NiMH baterije, jer mi deluje šašavo da je 20% niži nominalni napon razlog za to. I NiCd i NiMH punjive baterije imaju nominalni napon od 1,2 V, a ne 1,5 kao obične ili alkalne. Godinama koristim i NiCd i NiMH baterije u UKT radio-stanicama i vokmenima, rade k'o bele lale. Punjive baterije jesu skupe, i ja sam Ansmanna onomad plaćao skoro hiljadarku komad za tvoju veličlnu (plus ih nema baš uvek i svuda), a i punjač nije bi baš džabe.
Ma i ja sam zbunjen (i prodavac jos vise), jednostavno ne rade. Ipak prelazim na ispravljac (nema ulaz ali izvescu dve zicice i bananicu). Izgleda da ima neki osigurac/filter za napon, na tri baterije to je 0,9V razlike sto nije malo.@CTale: hvala na savetu, ali ipak, rekoh, nabudzicu mali transformator, barem nema cimanja oko zamene baterija svako malo.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...