Jump to content

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

stvarno ti treba alat, a znam jedino stos sa brenerom, samo sto tu mozes i zeznutisa alatom valjanim ces mozda uspetiako ti je slobodan sledeci navoj mozes probati na njemuuvek ostaje mogucnost da je lepo zamolis :)e?ili da joj pevase svasta se moze izgglati

Edited by fragand
Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    529

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    409

Bez alata nema zanata...Kud je ne ostavih na miruSad sam odlomio bukvalno sve osim onog dela koji ide u cev. Jedina mi je sansa da ga nekako cekicem i srafcigerom isecem a da usput ne ostetim navoj u cevi. Zvuci zeznuto ali mislim da imam neke sanse jer je metal od kog je bila cesma uzasno krt i lako se lomi. Nadam se da je cev tvrdja. Srevom pa postoji razlika u boji izmedju cesme i cevi pa nekako vidim gde se jedno zavrsava a drugo pocinje.Jel vodoinstalateri imaju neku alatku za ovakve slucajeve? Eventualno neka cevka koja bi se ubacila u ovu pa da joj se nekako poveca precnik dok skroz ne nalegne na patrljak. Onda vrterti tu cevku i samim tim odvrtati i patrljak. Nije komplikovano ali ko zna da li tako nesto postoji.Najgori scenario bi bio obijanje zida da bi se zamenila ta cev sa patrljkom. O kolikom delu zida se tu radi? Tacno nasuprot te cesme je cesma u kupatilu dok je na nekih pola metra ispod ventil.Jedna od opcija bi mi bila da samo zapusim tu cev al onda ne bih imao cesmu u dvoristu a to bih da izbegnem ako je ikako moguce.edit: optimizam raste :)Upravo sam uspeo da izvalim parcence od nekih cetrdesetak stepeni dok je navoj ispod ostao citav. Cini mi se da je izaslo do kraja navoja gledano ka unutrasnjosti cevi. Jos jedno ili dva takva paceta i trebalo bi da ceo patrljak ispadne.

Edited by katamaran
Link to comment

Ne verujem da je wd 40 ista odradio. Problem je sto voda curi cak i sa zavrnutim ventilom. Cini mi se da cu ipak uspeti nesto secenjem srafcigerom da odradim jer je metal od kog je bila cesma tragikomican.

Link to comment

Ne bih mogao da zagrejem jer voda stalno curi a sveca bi mi bilka jedina opcija. Ne bih ni imao kako da ga odvrnem jer je ostao samo deo koji je u cevi.U svakom slucaju uspeo sam da odradim posao :) Par udaraca cekicem posle ispadanja onog parceta patrljka i patrljak se samo urusio i ispao napolje. Laganica sam namestio novu cesmu i nista ne curi na cevi :)Jedino me malo zeza sto je problematican onaj vrh nove cesme sto se odvrce pa tu malo curi. Ako uspem njega ljudski da zavrnem trebalo bi sve da radi savrseno. Radi i bez tog vrha ali malo previse rasprsuje vodu.Hvala svima na konstruktivnim savetima :)

Link to comment

Hijack topika :)Na tom vrhu dosta curi al mi se ne nosi cesma na zamenu :DPretpostavljam da ce dosta kucine na tom navoju resiti problem a ako ne sutra cu je verovatno zameniti jer se sad laganica odvrce.

Link to comment

Namotao sam nesto sto mi je licilio na kucinu pa sad curi minimalno i to tek kad se odvrne do kraja, Kad je cesma zatvorena ni najmanje ne curi. Pretpostavljam da neko iskusniji od mene sa kucinom moze to da sredi za 30 sekundi. Mozda bih ga i ja sredio kad bih se malo iscimao ali me sad zaista mrzi.Mozda i odnesem da zamenim ako kasnije nista ne uspem sam da uradim.Curi na ovom vrhu gde se crevo montira.cesma_inox.jpgMalo nezgodno za namestanje kucine jer ceo navoj ima dva kruga.U komsiluku sve same zene pa nemas od koga da pozajmis alat :(Sa druge strane ima to i svojih prednosti :naughty:

Edited by katamaran
Link to comment

Ček, ček, ja mislio curi tamo gde si uglavljivao celu slavinu? Ovo je nešto drugo, ako je kod ručke, onda ne znam šta je

Link to comment

Ma jok. Namestio sam novu slavinu i do zatvaraca sve funkcionise savrseno. Jedino na tom vrhu gde se montira crevo prska i na gore kad se voda odvrne do kraja. Ne znam ni iz kog razloga su ostavili mogucnost da se taj vrh odvrne al kroz taj navoj probija voda.U sustini ni ne smeta kod upotrebljavanja.

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...