Jump to content

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

deluju mi ozbiljno, a te stvari se i kupuju u specijalizovanim prodavnicama
Pa to sam mislio da stavim veće ne one sitne.Mene oduševilo kako su u bivšoj firmi razveli i mrežne i strujne kablove po kancelarijama pomoću tih krupnih kanalica čak su i utičnice bile na njima i to u bojama dve bele i crvena kad je agregat napajanje!Plus mrežni utikač!Send from WC šolja by BVK
Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    529

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    409

  • 2 weeks later...

ako ti se desi dok se tusiras da vrata od tus kabine padnu na tebe i raspadnu se na hiljade delica kao soferka, srcu iz odvoda mozes pokupiti na sledeci nacinprvo pokupis vodu vakum gumom, ondak usisivacem srcuako su ti tus vrata od obicnog stakla nece ti biti bitan odvod

Edited by fragand
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ima 4 godine kako sam kompletno zamenio instalacije u kupatilu.Otprilike jednom godisnje mi se dogodi da pukne crevo za vodu na lavabou, desavalo se i za hladnu i za vrucu vodu. I to bude krater od rupe.Sto je vrlo nezgodno, jednom se to dogodilo dok sam bio na poslu, pa je voda sikljala celog dana. Sva sreca pa kupatilo ima blagi pad ka slivniku, pa voda nije izasla van.To mi se dogodilo i sinoc, a nema 6 meseci kako sam stavio oba nova creva, neka italijanska. I nije meni problem da ih zamenim, lako se menja za 15-ak minuta, ali sta je uzrok ovome?Pre nego sto sam zamenio instalacije, nisam imao takvih problema, creva su bila stara, ali cela i nisu pucala.

Link to comment
Ima 4 godine kako sam kompletno zamenio instalacije u kupatilu.Otprilike jednom godisnje mi se dogodi da pukne crevo za vodu na lavabou, desavalo se i za hladnu i za vrucu vodu. I to bude krater od rupe.Sto je vrlo nezgodno, jednom se to dogodilo dok sam bio na poslu, pa je voda sikljala celog dana. Sva sreca pa kupatilo ima blagi pad ka slivniku, pa voda nije izasla van.To mi se dogodilo i sinoc, a nema 6 meseci kako sam stavio oba nova creva, neka italijanska. I nije meni problem da ih zamenim, lako se menja za 15-ak minuta, ali sta je uzrok ovome?Pre nego sto sam zamenio instalacije, nisam imao takvih problema, creva su bila stara, ali cela i nisu pucala.
Cekaj to su ona gibljiva creva?Meni jednom dok sam se umivao puklo crevo na relaciji zid-bojler, sreca pa sam bio tu samo samnavukao zavesu od kade dok nije pao pritisak.Meni su sigurnija ona "stare" tvrde cevi.Komplikovanija za namestanje ali meni deluju sigurnije.Ovo sto je puklo, gibljivo je realno godinama rdjalo i trulilo...
Link to comment

Armirano crevo? Ovakvo?mainfile201202211025560.IMG_0037.JPGGde ti pukne, na spoju sa maticom ili se bas probusi?Probaj da stavis rebrastu savitljivu cevku:g5%20big.jpgLako se savija, izmeris duzinu, a u radnji ti upertlaju odgovarajuce matice na krajeve.

Link to comment

nisam siguran koje su ti to cevi, ali ih ima mnogo loseg kvalitetamozda stvarno nisi imao srecebilo bi dobro da znas koliki je pritisak u mrezivisok ili varijabilan oce da pravi takve problemetu pomaze manometar ili jos bolje loger da se potvrdi ili ne

Link to comment

ama uvoznici "tamo negde" pitaju "dobar dan, štaje od ovoga najjeftinije?"i nikoga ne boli ona stvar šta to radi, kako radi, koliko radito važi za sve branše

Link to comment
Armirano crevo? Ovakvo?mainfile201202211025560.IMG_0037.JPGGde ti pukne, na spoju sa maticom ili se bas probusi?Probaj da stavis rebrastu savitljivu cevku:g5%20big.jpgLako se savija, izmeris duzinu, a u radnji ti upertlaju odgovarajuce matice na krajeve.
Ja se sa ovim drugim susreo prvi put u novom stanu u izgleda mi da je to dobra kombinacija.Kod keve sam krv propisao namestajuci bojler na tvrda klasicna creva/cevi
Link to comment

Kakva baterija za lavabo je u pitanju? Stojeća, pretpostavljam? One su listom sve povezane za ek ventile pomoću pancirnih, čuvenih "brinoks" creva koja se u ovom slučaju ne mogu (ili bar ne da ja znam) zameniti pertlovanim inoks varijantama pošto imaju s jedne strane holender, a sa druge nekakav m10 (ili m12) navoj. Nešto kao na slici:vezazayey.jpgOvakva creva su uglavnom propadala na toploj vodi. No, pošto pominješ pucanja i kratere :D to može biti nešto drugo, ne bih znao...

Edited by sdmjazz
Link to comment
Kakva baterija za lavabo je u pitanju? Stojeća, pretpostavljam? One su listom sve povezane za ek ventile pomoću pancirnih, čuvenih "brinoks" creva koja se u ovom slučaju ne mogu (ili bar ne da ja znam) zameniti pertlovanim inoks varijantama pošto imaju s jedne strane holender, a sa druge nekakav m10 (ili m12) navoj. Nešto kao na slici:vezazayey.jpgOvakva creva su uglavnom propadala na toploj vodi. No, pošto pominješ pucanja i kratere :D to može biti nešto drugo, ne bih znao...
Upravo ovakva creva su u pitanju, izmedju baterije i ventila na zidu. Iznutra je guma, a spolja ova metalna obloga. Baterija je na lavabou, sa njom nema problema, voda ne curi nigde, sve dihtuje dobro.Ovo pucanje od sinoc je bilo takvo da je rez na gumenom crevu bio dug oko 3cm, a pukla je i ova zastitna obloga. I to je puklo na sred creva, ne kod baterije ni kod ventila u zidu. Stvarno mi nije jasno kako se to dogadja.U radnji u komsiluku gde kupujem creva, rekli su mi da imaju italijanska i kineska, pri cemu su italijanska za 100 dinara skuplja. Naravno da sam njih i uzeo (na njima cak i pise "made in italy").Videcu da li ce ponovo da pukne neko od creva, ali ako se to dogodi mislim da cu pokusati da nadjem i zamenim celu bateriju, sa ovakvim rebrastim savitljivim cevima, kao sto preporucuje historian.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...