Jump to content

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

ma ja to za vodu metaforikli spikingstisodur se NE preporučuje za fasadeili me lažu seminari i iskustvo
Meni jedan majstor pričao da ljudi mešaju vlagootporan i vodootporan na opisima materijala...Send from WC šolja by BVK
Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    529

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    409

@frenknema mnogo prašine, table vune se pripreme pre postavljanja, na obe strane se "šprajca" razređen lepak da se formira pokorica, kad se stvrdne, onda se lepiedit: obaška to mešanje

Edited by mire
Link to comment
ma ja to za vodu metaforikli spiking
Ma naravno, nego je ispalo smešno ono što sam napisao ako se gleda van konteksta. Pa rekoh, da se nasmejem na svoj račun, ha, ha. :)
stisodur se NE preporučuje za fasade
Ne preporučuje se za celu fasadu jer ne propušta paru.Ali se preporučuje da se ukopa malo u zemlju kod temelja i stavi do 30 cm u visinu jer na taj deo dosta prska voda od kiše.
Meni jedan majstor pričao da ljudi mešaju vlagootporan i vodootporan na opisima materijala...
Ne bi me čudilo jer ima dosta koji ne poznaju materiju, a mešaju se u posao. (Ovako kao što sam ja :) )
Link to comment

E ajde sad da pitam i ovo:Gde se mogu kupiti kanalice za sprovodjenje kablova po stanu.Platio bih i skuplje ali da potraju....

Link to comment
Dobro, ta sokla može, pa iznad spiropor kreće sa polaznom lajsnom ("zub" obavezan zbog okapavanja)
Oko početne lajsne postoji problem terminologije. Jer postoje metalne početne lajsne i postoje plastične sa tim delom za okapavanje.Za početnu metalnu lajsnu ima različitih mišljenja. Neki kažu da je obavezna, ali neki kažu da je nepotrebna, pa čak i loša.Loša je jer je metalna pa stvara toplotne mostove, čak su neki objašnjavali da može da dovede i do kondenzacije (valjda ako se prvi red stiropora ne lepi celom donjom površinom, već se lepi "pogačama").Laički, deluje mi da ti toplotni mostovi ne bi trebalo da gube mnogo toplote. Međutim, ako se radi stirodur oko sokle onda prvi red stiropora naleže na stirodur pa početna lajsna nije potrebna za ravnanje.Što se tiče okapavanja, ako se uradi da stirodur ide u zemlju i da su stirodur i stiropor iste debljine onda ne bi trebalo da bude problema oko okapavanja (za ovo nisam 100% siguran). Ako nije tako onda jeste potrebna, ali se stavlja plastična lajsna (pretpostavljam da si na nju mislio?)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...