Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    529

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    409

3 do 5 kila po kvadratu grubo, al zavisi od ravnosti podloge, velicine plocica i slПослато са U9200 користећи Тапаток 2

Link to comment

Ma znam da je nezahvalna procena, ali kad sam video 200kg za 50kvm meni laiku izgledalo mnogo.Biće da je veći problem u nošenju nego u parama ;-) Send from WC šolja by BVK

Link to comment

Molim za doprinos pravcu daljeg razvoja majstorske misli:Ima li razlike između prohroma, inoxa i rostfraja? Naime, čujem različite stvari, pojedini trgovci reklamiraju prohrom bojlere da bi posle čuo da su inox, neki stavljaju znak jednakosti, neki ne.A moj problem je standardan - procurio kazan na MK bojleru. Strategija je, po preporuci svih, prohrom kazan koji bi se ubudžio u relativno očuvano telo. Onda čujem da treba i neki poseban grejač. Kazan, prohromski™ bogami nije jeftin, a tu je i taj grejač. Onda vidim da ima neki termorad prohromski koji po ceni malo premašuje zbir cena kazana i grejača a garancije su 10+2 godine. Ali neke radnje nazivaju njihov kazan inox, a neke prohrom.Da li su to samo trgovačke terminološke zablude, ili majstorske, jer ne verujem da se mnogo upuštaju u tehnologiju obogaćivanja materijala, itd, a ja sam relativno apismen za sve to.Dakle šta da radim?

Link to comment

Inox i prohrom su sinonimi. To je dobri stari visokolegirani nerdjajuci celik.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Mda, ali negde sam čitao reklamu "imamo od prohroma i od inoxa"?edit: a ako je to isto, onda me manje glava boliedit 2: Pretpostavljam da prohrom znači obogaćen hromom nerđajući (inox, rostfrei) čelik, dakle sve zajedno.

Edited by kapetanm
Link to comment
Mda, ali negde sam čitao reklamu "imamo od prohroma i od inoxa"?edit: a ako je to isto, onda me manje glava boliedit 2: Pretpostavljam da prohrom znači obogaćen hromom nerđajući (inox, rostfrei) čelik, dakle sve zajedno.
E blago njima sto imaju i prohrom i inox :)to je nerdjajuci celik sa velikim udelom hroma, i to je cela prica. Inox i prohrom uopste ne postoje u kategoritaciji metala, ni industrijskoj ni trgovackoj.Kontam da mogu da napisu i "kazan od rostfraja" ali to budi asocijaciju na kasike i viljuske. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

prohrom je izraz koji je nastao "kvarenjem" originalne rečiu mom mašinstvu, jebalo me ono, zajednički izraz za visokolegirane nerđajuće čelike je "prokron"ima hroma, naravno, ali uglavnom je vodeći nikl, u oznaci čelika prva i druga cifra označavaju najzastupljenije legirajuće metale

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...