Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

izgleda da mi je riknuo frizider. u svakom slucaju ne hladi vise. istorija: rikunula lampa pre jedno mesec dana (ona sto svetli kad se otvori frizider). uzmem novu, zamenim, nista - ne svetli. medjutim, frizider hladi normalno. ostavim ja to tako, bitno da radi normalno, bez svetla cu preziveti, pa cu vec videti nesto. pre dan dva me napala zena kako ona ne moze vise bez svetla i kako ja moram nesto da uradim ili da zovemo majstora. elem, uzmem glinericu da vidim da li uopste ima struje tamo gde ide lampa. ima, ja onda nesto kao cackao, racunam da priblizim to nesto jer nema kontakta sa lampom, varnicilo to malo, ja i dalje ceprkao glinericom, probam lampu, nista i ostavim ja to. danas primetim da je frizider prestao da hladi. da li je moguce da sam ja u tom cackanju nesto sjebo? sta bi moglo da bude? to je potuno ugradjen frizider koji je sastavni deo kuhinje. i da li ja mogu da uradim nesto dok ne zovem majstora?

Link to comment
  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    541

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

za pochetak, moguce je da si ga mnogo ljuljao dok si se baktao oko lampe. u mom sluchaju (razdesile se nogice, a otvarali ga nemilosrdno nekoliko dana) pomoglo je temeljno iskljuchivanje, odledjivanje i onda je misteriozno proradio.mada, ups, teshko je ljuljati ugradjeni firizider. mada bih ja nashla kako <_< :isuse:

Edited by thermal bug
Link to comment
izgleda da mi je riknuo frizider. u svakom slucaju ne hladi vise. istorija: rikunula lampa pre jedno mesec dana (ona sto svetli kad se otvori frizider). uzmem novu, zamenim, nista - ne svetli. medjutim, frizider hladi normalno. ostavim ja to tako, bitno da radi normalno, bez svetla cu preziveti, pa cu vec videti nesto. pre dan dva me napala zena kako ona ne moze vise bez svetla i kako ja moram nesto da uradim ili da zovemo majstora. elem, uzmem glinericu da vidim da li uopste ima struje tamo gde ide lampa. ima, ja onda nesto kao cackao, racunam da priblizim to nesto jer nema kontakta sa lampom, varnicilo to malo, ja i dalje ceprkao glinericom, probam lampu, nista i ostavim ja to. danas primetim da je frizider prestao da hladi. da li je moguce da sam ja u tom cackanju nesto sjebo? sta bi moglo da bude? to je potuno ugradjen frizider koji je sastavni deo kuhinje. i da li ja mogu da uradim nesto dok ne zovem majstora?
Jesi li proverio da li je izbio osigurač u razvodnoj tabli?
Link to comment

da, potpuno je ugradjeno, ne znam cak ni gde se ukljucuje u struju, onaj tip gotovih, kompletno ugradjenih kuhinja gde ja samo radnim povrsima mogu da pristupim.nije izbio osigurac, kompletna el. instalacija je ok.

Link to comment
mislio sam u samom frižideru
a gde bi on mogao da bude i kako izgleda? ja koliko vidim, unutra ima samo deo za sijalicu i taj poklopac moze da se otvori kako bi se doslo do sijalice. u nastavku ima za regulaciju temperature i to ne moze da se otvori/skine poklopac. da nije negde skriven, kako izgleda i kako da dodjem do njega?ma zvacu majstora sutra, zivim u zemlji gde nedeljom ni na samrti neces dobiti pomoc, nego rekoh mozda mogu da uradim nesto dok majstor ne dodje i pitam se sta mu je odjednom.
Link to comment

jel se ko bavio staklarijanjem™ tj. zastakljivanjem terase ili kakvih velikih površina ko valja ko ne, koliko košta, na šta treba obratiti pažnju itd.

Link to comment
Prekid nule
:D hvala lepo! svi upućeniji su mi rekli da je problem u nuli... a pošto ja ne znam šta je to, zanimalo me šta može da uzrokuje. pošto mi se ta treperenja javljaju otprilike svakog petka od 19 i 30... u međuvremenu sve radi normalno.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...