Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

nervozan si bez potrebe. covek trazio savet, ja pak, pokusao konstruktivno da odgovorim...sigurno postoji i jeftinije (bolje, ne), neko ce vec znati.
sama ideja transparentnog cenovnika je fenomenalna i uliva poverenje. a ocigledno je da idu na masovnost, cim ciscenje kamenca u bojleru kosta isto kao zamena sijalicnog grla (ta dva posla su nebo i zemlja).
Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    529

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    409

sama ideja transparentnog cenovnika je fenomenalna i uliva poverenje. a ocigledno je da idu na masovnost, cim ciscenje kamenca u bojleru kosta isto kao zamena sijalicnog grla (ta dva posla su nebo i zemlja).
jel to pouzdana ekipa? mislim, manje vishe to sa spiska, menjanje, kachenje, ribanje konje, dovijam se jadna i sama, ali bash oko kamenca mi se ne da da se bakcem. a 1k8 je skroz lepa cena za neshto sto ne umem sama.
Link to comment

boshoku kaze da jeste, a ja mu verujeminace voleo bih da vidim pokusaj da se dovabi bilo koji majstor za sitan posao kao sto je zamena sijalice u metalnoj brodskoj lampi na terasi, koja je korodirala i za vadjenje srafova je potreban VD40 i znatan fizicki napor, da ne govorimo o vremenu koje majstor trosi za dolazak i odlazak.mialim, ko vise voli da mu dodje covek na preporuku (a ljudi rado daju preporuke da bi se pravili vazni) i bez fiksne cene intervencije, i posle cuvenog pitanja "ko vam je ovo radio" uradi pet nepotrebnih stvari i tako malu intervenciju pretvori u posao od 30 evra, OK. meni se ovaj model fiksnih cena jako svidja.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
ako ti kazesh da mu verujesh da jeste, a ja tebi verujem, 1 kamenac ce biti ubiven.jel treba josh neshto da znam o njima. ili o kamencu? :unsure:
treba da znas da je ciscenje kamenca u bojleru 1 odvratno mokar i nehigijenski posao. ne gledaj sta rade, zavuci se negde i cekaj da prodje.
Link to comment
treba da znas da je ciscenje kamenca u bojleru 1 odvratno mokar i nehigijenski posao. ne gledaj sta rade, zavuci se negde i cekaj da prodje.
pa zato i pitam, vec znam da jeste neshto u shta se ne bih upushtala, pa rachunam da je dobro da znam i ostalo ^_^
Link to comment
boshoku kaze da jeste, a ja mu verujeminace voleo bih da vidim pokusaj da se dovabi bilo koji majstor za sitan posao kao sto je zamena sijalice u metalnoj brodskoj lampi na terasi, koja je korodirala i za vadjenje srafova je potreban VD40 i znatan fizicki napor, da ne govorimo o vremenu koje majstor trosi za dolazak i odlazak.mialim, ko vise voli da mu dodje covek na preporuku (a ljudi rado daju preporuke da bi se pravili vazni) i bez fiksne cene intervencije, i posle cuvenog pitanja "ko vam je ovo radio" uradi pet nepotrebnih stvari i tako malu intervenciju pretvori u posao od 30 evra, OK. meni se ovaj model fiksnih cena jako svidja.
Pa ko ti garantuje da i ovaj kad dođe da očisti kamenac ne utvrdi da je potrebno zameniti i virble, i gumice, i sijalice, a to sve po ceni dodatne usluge, u koju možda nije uračunat materijal... :DInače, ja sam pre nekoliko godina imao ideju o otvaranju slične firme, za posao ti treba sto, telefon i komp za igranje pasijansa, sklopiš ugovor sa gomilom majstora i vozi. Plus, kad ti je dosadno, prošetaš i ugradiš neku sijalicu da uzmeš čistu lovu za picu i pivo. Edited by gotivac
Link to comment

Niko mi ne garantuje, ali detaljan opis usluga i politika cena ostavljaju utisak promisljenog poslovanja. pre bih zvao ove nego nekoga koga mi je preporucio komsija, uz reci "imam ja coveka...".mozda gresim, ali do sada se nisam mnogo zajebao u proceni majstora, neki suptilni znaci cesto odaju ko je svinja a ko normalan covek.uostalom, videcemo, zvacu ove kad mi zatreba nestop. s. ova tvoja ideja mi deluje kao siguran put ka kardiojedinici, ne bi se ti naigrao pasijansa sa gomilom majstora koji kasne po pet sati na terene, i klijentima od cijih reklamacija ne bi mogao da zivis.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Pa ko ti garantuje da i ovaj kad dođe da očisti kamenac ne utvrdi da je potrebno zameniti i virble, i gumice, i sijalice, a to sve po ceni dodatne usluge, u koju možda nije uračunat materijal... :DInače, ja sam pre nekoliko godina imao ideju o otvaranju slične firme, za posao ti treba sto, telefon i komp za igranje pasijansa, sklopiš ugovor sa gomilom majstora i vozi. Plus, kad ti je dosadno, prošetaš i ugradiš neku sijalicu da uzmeš čistu lovu za picu i pivo.
care
Link to comment

ma ok, onako mi bilo smešno, mislim, poređenje kamenca u bojleru i zamena sijalice

mire, pobogu... cene su beogradske, malo stosta mozes naci spram kvalitetnog majstorisanja, a da je nize... realno.
Link to comment
Pa ko ti garantuje da i ovaj kad dođe da očisti kamenac ne utvrdi da je potrebno zameniti i virble, i gumice, i sijalice, a to sve po ceni dodatne usluge, u koju možda nije uračunat materijal... :D
pa zavisi. koliko sam ja primetila, majstori novog doba, ovi sto su mladji od mene i nemaju brkove, obichno izdaju dijagnozu, izraze se u rezervnim delovima i brojkama i pitaju sta od toga zelim da se radi i kojim redosledom. tipa bez ovog nece da radi, a sa ovim moze josh 15 minuta do 5 godina. mislim, ako sam zvala za kamenac, evidentno je da ce se raditi 1 kamenac, na bojleru koji radi... sad ljudi koji ozbiljno rade imaju naloge, cenovnike i ta chuda. i svi koje sam zvala za razne mashine, kandije, indesite itatkoto u garanciji, zvala sam i posle garancije, jer ispadoshe pouzdani u tom smislu, ljudi lepo kazu - to koshta toliko i gotova stvar, ako ocesh ocesh. i onda se ispotpisujemo na 14 primeraka papira, vishe neg da se venchavamo. i onda odjure da stignu da se venchaju na josh 6 mesta :lolol: Edited by thermal bug
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...