Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    560

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    413

20 hours ago, Prežihov Voranc said:

 

Untitled.jpg

živka i nekako ali ja sa belom bradom i nešto kose na glavi, nikako.

Link to comment

ti ok, nego sam živku malo drugačije zamišljao

 

oho, pojavio se stručnjak, pa ode

da konsultuje jutjub ili gugl, valjda

Edited by mire
  • Haha 1
Link to comment
14 hours ago, mire said:

ok, ne znam šta mi bi i za koji sam kurac dosad pokucao kilometre bužira, izvinjavam se

Buzirometrija znaci? 
Ne znam, rekoh po kucama i moze da prodje.

U zgradarstvu, dok teku radovi na izlivanju ploca i generalno konstrukcije, sigurno ista brigada armiraca i betondzija ne postavlja buzire za sijalicna grla.

Instalacije se rade malo kasnije. 
Al ne daj se pokolebati, ipak su to kilometri buzira. 
U nemaloj projektantskoj praksi ne sretoh se sa previse resenja sa prikazanim trasama instalacija u betonskim konstrukcijama.

Link to comment

elektroinstalateri postavljaju, tutumrače prenapuvani

 

inače, građevinska direkcija srbije je nadgledala moje bužiropostavljanje na jugovićevu, ns

 

e, da ne znaš, možda, ilju mikitišina, projektoru?

Edited by mire
  • Haha 2
Link to comment

pa šta ti ima da diskutuješ, svega ti?!?

alal ti praksa :laugh:

 

ne dade mi đavo mira, pa nazvah par drugara, arhitektoprojektanata, ako ništa slatko ih nasmejah :D

Edited by mire
Link to comment

imam na kući spoljnu lampu koju sam doneo iz srbije, to su one nekadasnje živine lampe koju sam preradio da radi na 220v i normalne stedljive sijalice.

sijalica pregorela i kad sam se popeo na merdevine shvatio sam da ne mogu da odsrafim stakleni zaslon

prosto - zapeklo, velika temperatura leti, možda se staklo rasirilo, nisam predvideo taj razvoj dogadjaja inace bi namastio nečim.

sta sad raditi...

 

ovo

 

125w-zivina-svetiljka-kosa-silumin.jpg

 

Link to comment

@Eleniko

Zašto ne koristiš moderne LED lampe za sličnu namenu?  I to sa solarnim napajanjem.

Imaš ih, na kraju krajeva i onih sa senzorom koje zasijaju punim intenzitetom kad približiš na oko 5-6m(*)... i onda bljesnu na 15-20 sec.

Ne moraš da staviš da radi senzor nego da rade sve vreme nekim smanjenim intenzitetom, a pre toga su se punile preko dana.  Rade skroz OK.

 

Imam 2 takve za parking iako je 1 više nego dovoljna... sijaju ko Las Vegas.   Uzeo sam 4, planiram da stavim još jednu jer sam tako u mogućnosti... možda je čak stavim da svetli konstantno.

 

Ako se desi da crknu, samo zameniš ceo modul, par stotina dinara košta.

 

Čak i da te ne zanima varijanta sa senzorom, imaš LED i sa napajanjem... nema visoke temperature, pregrevanja, a svetle ko blesave,

 

(*) Instalirao sam na terasi na 1. spratu, auto mi je tačno ispod terase, upale se pre nego se približim na dužinu auta... dakle ima jedno 6m vazdušne linije do senzora.

Link to comment

@Elenikona tim lampama na navoj na staklu dodata je gumena zaptivka. moguće je da se ona istopila/zapekla usted te letnje temperature. neko sigurno zna koju hemikaliju treba upotrebiti da bi ona omekšala. možda podmazivanje svemoćnim WD40?

na stranu pitanje da li je to vredno truda imajući u vidu MM post iznad.

Link to comment

ima li i gde kupiti toploskupljajući bužir velikog prečnika. svojevremeno sam u firmi koristio takve (prečnik oko 3 cm) za izolovanje spojnica/čaura na samonsećim kablovima niskog napona.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, đorđe geprat said:

@Elenikona tim lampama na navoj na staklu dodata je gumena zaptivka. moguće je da se ona istopila/zapekla usted te letnje temperature. neko sigurno zna koju hemikaliju treba upotrebiti da bi ona omekšala. možda podmazivanje svemoćnim WD40?

na stranu pitanje da li je to vredno truda imajući u vidu MM post iznad.

 

Pomislio sam na WD-40 ali kako da ga apliciram preko staklenog navoja...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...