Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

ne mora da znači

kad se izliva ploča, uglavnom se kroz armaturu zavuče bužir kroz koji se provlači kabl za svetlo, a, iz iskustva, znajući matematičare koji sve to pripremaju, mizerna je šansa da pogode pravu poziciju

pa se onda plafon doštemava

tako da sam naklonjeniji "dijagonala" teoriji, zato što i navedeno doštemavanje ide pod pravim uglom, kabl može doći na poziciju sa bilo koje strane

  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • Replies 8.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    560

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    413

5 minutes ago, mire said:

ja se trudim, ova se keseri :D

hvala mire :lol:

zezam se malo od muke

 

imam dosta posla za majstore koje ne mogu sama, pa nešto prebirem po glavi šta mogu da olakšam i majstorima i sebi finansijski... pa fantaziram

  • +1 2
Link to comment

da si u ns, bilo bi gratis

dok sam na bolovanju, raduckam u komšiluku, između ostalog mušterije mi dodale tvoj slučaj, reko to vam neću naplatiti

samo ću ih odšarafiti za kupatilo :D

Link to comment
50 minutes ago, ragasto said:

Kad smo kod toga, ima li neko predlog za detektor kablova u zidovima?

 

ako teras androida, ima nekih aplikacija, makar za prvu pomoc.

  • Hvala 1
Link to comment
35 minutes ago, slepa živana said:

ako me ne ubije struja,


1. Da ne bi brinula, odvrni osigurač od sijalice dok bušiš rupe za luster (a ionako teško da će tebe zveknuti struja, u principu trebalo bi da izleti osigurač)

2. Čak i ako oštetiš žicu od sijalice, to nije smak sveta (osim ako ti je pola stana na istom osiguraču, što ne bi trebalo da bude slučaj, ali...). Oštemaš na mestu oštećenja, prespojiš oštećenje, zamalterišeš istim onim materijalom kojim krpiš rupu u kupatilu...  edit: ne zamalterišteš nego zagipsuješ, ako je dajbože bilo bužira zakrpiš i njega
 

Edited by Frile
  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, Frile said:


1. Da ne bi brinula, odvrni osigurač od sijalice dok bušiš rupe za luster (a ionako teško da će tebe zveknuti struja, u principu trebalo bi da izleti osigurač)

2. Čak i ako oštetiš žicu od sijalice, to nije smak sveta (osim ako ti je pola stana na istom osiguraču, što ne bi trebalo da bude slučaj, ali...). Oštemaš na mestu oštećenja, prespojiš oštećenje, zamalterišeš istim onim materijalom kojim krpiš rupu u kupatilu...  edit: ne zamalterišteš nego zagipsuješ, ako je dajbože bilo bužira zakrpiš i njega
 

mučimo se oko bušenja rupe a ti bi da štemaš, prespajaš i gituješ

  • Haha 3
Link to comment

predlog jednog arhiduduka za majstorisanje:

skini fasung, izvuci nežno centimetar - dva kabl iz plafona, i videćeš iz kog pravca dolazi kabl. I onda ćeš znati gde da ne bušiš

  • +1 1
Link to comment
21 minutes ago, makaronee said:

 

ako teras androida, ima nekih aplikacija, makar za prvu pomoc.

Fala, sad ne bih da isprobavam pošto sam našao na KP za 1600 din i napisaću za koji dan da li šljaka. Možda neko napiše da li su čemu te aplikacije, pa šta kome više odgovara.

 

Lidl, znači, ima ovo:

 

Osim kablova detektuje i rupe, metal...me likes it.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

predlog jednog arhiduduka za majstorisanje:

skini fasung, izvuci nežno centimetar - dva kabl iz plafona, i videćeš iz kog pravca dolazi kabl. I onda ćeš znati gde da ne bušiš

Ovo je prava stvar, napregnes malo, ispucace mozda malo glet ili farba, ali ce se uvek videti sa koje strane dolazi, to nijedan majstor genijalac nece sakriti pa da ide u krug ili tako nesto :) 

  • +1 2
Link to comment
8 hours ago, slepa živana said:

htela bi da izbušim rupe na plafonu za nove plafonjere, tj trenutno su samo fasunzi sa sijalicom...

gde ide ta žica sa strujom? koje su šanse da ću da pogodim žicu kad počnem da bušim?

eto mene i parksajda u nedelju u gradu.

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment
7 hours ago, mire said:

ne mora da znači

kad se izliva ploča, uglavnom se kroz armaturu zavuče bužir kroz koji se provlači kabl za svetlo, a, iz iskustva, znajući matematičare koji sve to pripremaju, mizerna je šansa da pogode pravu poziciju

pa se onda plafon doštemava

tako da sam naklonjeniji "dijagonala" teoriji, zato što i navedeno doštemavanje ide pod pravim uglom, kabl može doći na poziciju sa bilo koje strane

Tesko to u ab plocu. Mozda po kucama ili lmt tavanicama. Ili stemaju malo zastitni sloj ili prosto prikace odozdo na beton.
Kroz nosecu plocu eventualno ide uzemljenje i vod gromobrana. Al to nema veze sa temom.

  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...