Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    560

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    413

тако је говорила моја баба

пијте воду!

 

газдарице, ће веже малтер

  • Haha 2
Link to comment

Susac peskira tzv. radijator merdevine kaplje na dnu na jednom kraju. Ljetos ga je skidao i vracao keramicar, a tek sad smo otvorili ventil kad je pocelo grijanje.

Na dnu na jednom kraju ima crveni poklopac sa navojem i to cini mi se sluzi da se ispusti voda. Ne curi tu, nego na suprotnom kraju. Na tom kraju je poklopac za dekoraciju koji kad se skine, unutra se vidi neki poveci sestougaoni otvor koji mi se cini prevelik za imbus.

Link to comment

htela bi da izbušim rupe na plafonu za nove plafonjere, tj trenutno su samo fasunzi sa sijalicom...

gde ide ta žica sa strujom? koje su šanse da ću da pogodim žicu kad počnem da bušim?

Link to comment

Instalacija bi morala da se izvodi pod pravim uglom- pratiš od razvodne kutije do fasunga.

Kako nikada ne znaš kojim inovativnim metodama se prilikom razvoda služio onaj pre tebe, najbolje je da se sa strujom ne igraš.

Ako ti je do bušenja, probaj sa nečim manje opasnim: astal, stolica (nikako električna!), ....

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, slepa živana said:

htela bi da izbušim rupe na plafonu za nove plafonjere, tj trenutno su samo fasunzi sa sijalicom...

gde ide ta žica sa strujom? koje su šanse da ću da pogodim žicu kad počnem da bušim?

Jedna opcija je da busis rupe po dijagonali, tako je najmanja sansa da "ubodes" zicu sa strujom.

Generalno, mada je majstorka kreativnost uvek moguca, zica ide od zida na kome se nalazi prekidac. Rupe koje su paralelne sa tim zidom bi trebale da budu ok.

Na prekidacu iskljucis sijalicu, koristi drvene merdevine ili stolicu. Spremi jacu busilicu, sa "cekicem" i burgiju za beton.

Na burgiju prislonis tipl, i recimo izlor trakom oznacis (napravis kao prsten) dubinu busenja. 

 

Srecno :)

 

Edited by x500
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, slepa živana said:

htela bi da izbušim rupe na plafonu za nove plafonjere, tj trenutno su samo fasunzi sa sijalicom...


U teoriji bi trebalo bi da instalacije idu pod pravim uglom, po zidovima se to možda poštuje, ali po plafonu verovatno ipak NE IDU pod pravim uglom.

 

Krenimo od prekidača kojim se pali/gasi to svetlo na plafonu. Izvuci od njega (prekitača) vertikalnu liniju do plafona. Od tačke gde linija dolazi do plafona, povuci pravu liniju do fasunga, verovatno je tom linijom izvučena i struja.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Kad smo kod toga, ima li neko predlog za detektor kablova u zidovima? Fina spravica, zapišti kad naletiš na kabl pre bušenja pa ne prekineš vod i ne zasvetliš. Izguglao sam da postoji Parkside varijanta u Lidlu ali to treba uloviti...

 

Znam za teoriju ali imam i drugara koji je zakačio žicu tamo gde je niko ne bi očekivao.

 

 

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, Frile said:


U teoriji bi trebalo bi da instalacije idu pod pravim uglom, po zidovima se to možda poštuje, ali po plafonu verovatno ipak NE IDU pod pravim uglom.

 

Krenimo od prekidača kojim se pali/gasi to svetlo na plafonu. Izvuci od njega (prekitača) vertikalnu liniju do plafona. Od tačke gde linija dolazi do plafona, povuci pravu liniju do fasunga, verovatno je tom linijom izvučena i struja.

jasno.

dakle, minimalne su šanse da pogodim instalacije ako bušim rupe paralelno sa upravnim zidovima u odnosu na ovaj na kome je prekidač.

1 minute ago, ragasto said:

Kad smo kod toga, ima li neko predlog za detektor kablova u zidovima? Fina spravica, zapišti kad naletiš na kabl pre bušenja pa ne prekineš vod i ne zasvetliš. Izguglao sam da postoji Parkside varijanta u Lidlu ali to treba uloviti...

u lidlu u kaluđerici prošle nedelje je bilo kolko oćeš, ali košta skoro 4000.

  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment
15 minutes ago, slepa živana said:

dakle, minimalne su šanse da pogodim instalacije ako bušim rupe paralelno sa upravnim zidovima u odnosu na ovaj na kome je prekidač

Da, jednostavnije receno, rupe da budu paralelne sa zidom na kome je prekidac.

 

I ako je moguce, busi rupe smaknuto, u odnosi na struju. Da rupe budu oko 2-3cm udaljene, prema zidu na kome nije prekidac, od mesta gde "izlazi" struja.

Edited by x500
  • Haha 1
  • -1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...