Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

juče sam u aranđelovcu kupio za 300 dinara (bagatela s obzirom na namenu) konusnu šiljatu spravicu kojom se može izvući polomljeni navoj EK ventila ili čega drugog.

zabode se u otvor, blago čukne i viljuškastim ključem suprotno kazaljkama izvadi. trebalo mi pre neki dan kod ćere, bila muka, sada imam za zlu ne trebalo.

  • +1 3
Link to comment
  • Replies 8.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    560

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    413

22 minutes ago, đorđe geprat said:

juče sam u aranđelovcu kupio za 300 dinara (bagatela s obzirom na namenu) konusnu šiljatu spravicu kojom se može izvući polomljeni navoj EK ventila ili čega drugog.

zabode se u otvor, blago čukne i viljuškastim ključem suprotno kazaljkama izvadi. trebalo mi pre neki dan kod ćere, bila muka, sada imam za zlu ne trebalo.

đorđe, kad smo kod retko potrebnih a neophodnih stvari, da li imaš detektor za instalacije?

videla sam u lidlu, dosta mi je skupo, a deluje mi da ne znam kako sam do sad živela bez njega

jel to uopšte pouzdano?

Link to comment
28 minutes ago, Filozof manijak said:

Moj matori matori je to uzeo preko neta, od Kineza, i radi mu poso


Šta ti radiš ovde?

Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

Potprckujem iz prikrajka :evil_purple:


A ja svaki put od ovog ljubičastog pomislim da je prasence :wub:

 

Nego, da li neko ima ideju gde da kupim ovakva vrata:

 

IMG_4977.thumb.jpeg.c367216f2530fd3895ca6ce45ec20640.jpeg

 

Može i polovna ako su u dobrom stanju.

Link to comment

mojoj sestri su ovi uradili, al je izašlo poprilično, sam mehanizam je oko 100€

a drvo zavisi koje uzmeš


vodi računa o nosivosti mehanizma

 

a imaš i u uradi sam, nešto povoljnije

  • Hvala 2
Link to comment
1 hour ago, slepa živana said:

đorđe, kad smo kod retko potrebnih a neophodnih stvari, da li imaš detektor za instalacije?

videla sam u lidlu, dosta mi je skupo, a deluje mi da ne znam kako sam do sad živela bez njega

jel to uopšte pouzdano?

naravski da imam. kupljen je u lidlu, funkcioniše. ovde mi je u selu. trebalo bi da u petak skoknem u grad pa onda krajem meseca. ako tije baš sad potreban, čujemo se. akopitaš samo informacije radi, da li je čemu, onda OK je. sad, ne znam koliko sam ga platio,ne sećam se. uglavnom, ne gledam na cenu ako mi je nešto potrebno. a bio sam električar, sada prčkam pomalo

  • Hvala 1
Link to comment
On 6. 10. 2024. at 21:41, dunja said:

Da li neko ima iskustva sa restauracijom/reparacijom starih unutrasnjih vrata (čamovina, postavljena negde 70ih)? Trebao bi mi neki stolar ili firma koja to radi.

 

Imam 6 komada, nisu u dobrom stanju (godine jbg), mislim da bi mogla da se srede, ali ne znam sta to prakticno znaci. Ne bih da ih menjam ako postoji alternativa.

 

:thanksjap:

Prije ce se time baviti neki moler nego stolar. Malo smirglanja, gitovanja i farbanje. Unutrasnja vrata stara 50 godina ne bi trebala biti u posebno losem stanju, osim ako neko nije bacao nozeve u njih. 

  • +1 1
Link to comment

Da li je neko skoro kupovao Armalove slavine? Vidim da i nema neki veliki izbor, ali da li su kvalitetne kao što su nekada bile?

Link to comment

njih su valjda neki kinezi otkupili, fasau, minoti je neki srednji cenovni rang sada

 

pišem na osnovu infoa od pre 5-6 godina

  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Paul Gompitz said:

Prije ce se time baviti neki moler nego stolar. Malo smirglanja, gitovanja i farbanje. Unutrasnja vrata stara 50 godina ne bi trebala biti u posebno losem stanju, osim ako neko nije bacao nozeve u njih. 

 

Hvala! Raspitala sam se u medjuvremenu, malo i trazila po internetu, ima da se nadje ko to i radi. Problem je sto ja ne bih da bas nadjem majstora u Beogradu ili negde dalje, vec prvo da vidim da li ima nekoga u kraju (okolina Velike Plane, Pozarevac, Petrovac, Svilajnac, taj neki potez).

 

Vrata bi trebalo da su u dobrom stanju, juce je svratio jedan stolar iz sela da to pogleda i da neku okvirnu dijagnozu, ali se on time konkretno ne bavi i radije ne bi to radio. Pa ce i on da mi se raspita za nekog majstora. Kaze mi da je problem to sto su "svi dobri majstori zapalili preko" :sad:

 

Inace, ovaj tekst je dobar, bar meni, posto mi je malo priblizilo sta taj posao manje vise podrazumeva: Reparacija stolarije: Kako obnoviti stara vrata i prozore i koliko je to isplativo

 

Hvala i @Boksi za publicitet :wub:

 

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

To posljednjih 20 godina ni nije posao koji bi radili dobri majstori, jer za isto vrijeme zarade puno vise novaca radeci nesto drugo a jos i manje pipavo.

Trazi nekog strpljivog i pedantnog penzionera koji ima viska vremena i voli majstorisanje, pa da se polako zabavlja cijelu zimu.

  • +1 2
Link to comment
19 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

njih su valjda neki kinezi otkupili, fasau, minoti je neki srednji cenovni rang sada

 

pišem na osnovu infoa od pre 5-6 godina


Da gledam onda Minotti?
Generalno je veliki izbor i svako svoga konja hvali. I to mi stvara nelagodu. Treba mi nešto da znam da ću biti mirna desetak godina (jer ne znam da li mogu da se nadam više), a da je upravo to, neki srednji cenovni rang.

Hvala još jednom :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...