Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

@slepa živana kao sto rece @Ardian kupi elektricarski gips za populjavanje "rapa".

 

Ovo kod vodokotlica je t-racva koja ima cep. Generalno, od tog cepa bi mogla da se nastavi cev za vodu dalje. Ko zna zasto je tako originalno uradjeno?! Ta "cukana" rupa mi govori da je prethodni cep popustio, pa je lupano i novi cep stavljen.

Tu imas 2 opcije:

1) da napravis kutiju za reviziju. Ubaci se dozna, zavisi od dubine rupe, sa poklopcem. Ukoliko cep popusti, za 10-20 godina, skine se poklopac i sredi stvar.

2) kod popunjavanje te cetvrtaste rupe, ako je veca, a deluje da jeste, stavi novine prvo, pa preko gips. Ili ako imas neki lom cigle da se ubaci. Mnogo je velika za cist gips.

 

Ova drugo, kod bojlera, je samo gips. Proveri da li izvadjeni tiplovi. 

 

Usisaj zid, da pokupis prasinu.

Dobro prouci uputstco kako se priprema gips.

Najcesce kazu (i moje uskustvo) - malo pokvasi fajtalicom, da bi se gips bolje lepio. Sto ravnije nanesi zavrsni slog gipsa. Sutradan malo prodjes smirglom i gotovo, spremno za krecenje.

 

Mozda Djordje ima jos neki (bolji) savet.

 

  • Hvala 1
Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

@slepa živana

kupi JUBOGLET, hobby kit - reparaturni git. Pakovanje 2 kg. to je kao gips sa dodatkom nekog polimera. elastičniji je od običnog gipsa. mi smo njim popunjavali rupčage u blatnom i krečnom malteru posle zamene prozora na veoma staroj kući. Zakrpe stoje i ne mrdaju 6 godina. bele je boje i nije greh ni ako ne prekrečiš odmah.

  • +1 2
  • Hvala 3
Link to comment

možeš to da ukrpiš pevajući. ja sam u rupe gurala tanak iscepkani stiropor. ako misliš da će da puca, staviš preko pukotine mrežicu. Može da posluži i komad najlon čarape. staviš tanak sloj gleta, prilepiš tračicu od čarape i pregletuješ.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Ima onih akrilnih gitova u beloj boji, kantica od 1kg, zanimljivi su za sitne popravke jedino sto su glatki pa ta bela hoce malo da "sija"... Ja sam cak i jednu dublju rupu (od stemovanja za kablove) popunio time, ali iz vise mazanja posto je na plafonu pa sam morao da cekam svaki sloj da se osusi... Ko zna sta ce od toga da ispadne, sad cu da smirglam. Ali efikasno je jer mesavina dolazi gotova pa ne mora da se mesa gips ili glet masa, plus je samo 1kg.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
19 minutes ago, mammy two shoes said:

možeš to da ukrpiš pevajući. ja sam u rupe gurala tanak iscepkani stiropor. ako misliš da će da puca, staviš preko pukotine mrežicu. Može da posluži i komad najlon čarape. staviš tanak sloj gleta, prilepiš tračicu od čarape i pregletuješ.

 

Sjajno, hvala!!! Imam par učukanih mesta (hvala grdosiji majstoru :dry:) i kako drugi nikako da mi dođe, probaću sama. 

Link to comment

Zaboravih da dodam da i beli akrilni silikon radi posao fino kad su sitne pukotine, isti onaj sto koriste parketari, on moze da se kreci a super je jer se lako skine ako pogresis ili naneses previse.

  • Hvala 1
Link to comment

da bi akril odradio svoje, potrebno je zarezati pukotinu u "v" , pa onda ispuniti

i ta linija bude, uglavnom, vidljiva posle farbanja

preko mora nešto što se ravna šmirglom

  • Hvala 1
Link to comment
15 hours ago, x500 said:

@slepa živana kao sto rece @Ardian kupi elektricarski gips za populjavanje "rapa".

 

Ovo kod vodokotlica je t-racva koja ima cep. Generalno, od tog cepa bi mogla da se nastavi cev za vodu dalje. Ko zna zasto je tako originalno uradjeno?! Ta "cukana" rupa mi govori da je prethodni cep popustio, pa je lupano i novi cep stavljen.

Tu imas 2 opcije:

1) da napravis kutiju za reviziju. Ubaci se dozna, zavisi od dubine rupe, sa poklopcem. Ukoliko cep popusti, za 10-20 godina, skine se poklopac i sredi stvar.

2) kod popunjavanje te cetvrtaste rupe, ako je veca, a deluje da jeste, stavi novine prvo, pa preko gips. Ili ako imas neki lom cigle da se ubaci. Mnogo je velika za cist gips.

 

Ova drugo, kod bojlera, je samo gips. Proveri da li izvadjeni tiplovi. 

 

Usisaj zid, da pokupis prasinu.

Dobro prouci uputstco kako se priprema gips.

Najcesce kazu (i moje uskustvo) - malo pokvasi fajtalicom, da bi se gips bolje lepio. Sto ravnije nanesi zavrsni slog gipsa. Sutradan malo prodjes smirglom i gotovo, spremno za krecenje.

 

Mozda Djordje ima jos neki (bolji) savet.

 

nije, to je ovo. kada se odvrne ta matica sa čela onda može da se odstrani štroka skupljena u ventilu. sve si tačno predložio. fali samo ko će to da odradi. no, ne brinem.

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...