Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

On 14. 9. 2024. at 14:42, Boksita said:

Ne znam da li ovde da pitam, al’ajde: neko skoro menjao radijatore? Ili mu/joj menjani radijatori?

Gas, kuća. Preporuka za radijatore i majstora? Zahvaljujem.

jedan moj drug je pre desetak godina uvodio centralno grejanje u stan i polomio se da nađe ove stare tučane. mislila sam da je možda lud. kad sam ga pitala što nije kupio nove, on je mene pogledao kao da sam idiot koji ne zna svetu tajnu :lol: 

ti stari su uglavnom beli ili prljavo beli pa jesu ružnjikavi, ali meni čak i lepo izgledaju kad se prefarbaju u šareno 

vredi razmotriti restauraciju

Category_Image_10_.jpg

  • Wub 1
Link to comment
  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    535

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

2 hours ago, slepa živana said:

jedan moj drug je pre desetak godina uvodio centralno grejanje u stan i polomio se da nađe ove stare tučane. mislila sam da je možda lud. kad sam ga pitala što nije kupio nove, on je mene pogledao kao da sam idiot koji ne zna svetu tajnu :lol: 

ti stari su uglavnom beli ili prljavo beli pa jesu ružnjikavi, ali meni čak i lepo izgledaju kad se prefarbaju u šareno 

vredi razmotriti restauraciju

Category_Image_10_.jpg


Moj drugar je takve radijatore izbacio, uzeo nove, tanke. Sta ga je kostalo, ne znam. Jedino sto znam da je znao majstore i oni znali njega.

spacer.png
 

Link to comment
7 hours ago, ivy said:

Ili da ih ne poskida jer su novi aluminijumski tesko sranje

Zasto ovo mislis? Mi smo menjali proslo leto radijatore u celom stanu i subjektivni osecaj te zime nam je da je grejanje bilo 50% bolje. Prednost tucanih radijatora je sto duze drze akumuliranu toplotu nakon iskljucenja grejanja iz toplane ali to je mozda nekih 10-15min duze. Doduse ogradjujem se, nismo uzeli cisto aluminijumske, nego bimetalne. Oni traju duze, i ne nagriza ih toliko voda iz naseg toplovoda kao aluminijumske.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
18 hours ago, Paul Gompitz said:

Drze duze toplotu, a isto tako im i duze treba da se zagriju.

pa u čemu je onda štos? zbog čega ih cene, otkupljuju?

jesu dugotrajniji ili šta?

Link to comment
6 hours ago, slepa živana said:

pa u čemu je onda štos? zbog čega ih cene, otkupljuju?

jesu dugotrajniji ili šta?

Verovatno je stvar mode. Osim retro estetike ne vidim ni jednu tehnicku prednost.

 

Novi (ovi tanki) radijatori imaju vecu povrsinu za isijavanje, razmenu toplote, i bolju cirkulaciju vazduha. 

  • Hvala 1
Link to comment

Meni poznanici koji su menjali radijatore (tučane zamenili ovim novijim) tvrde da stariji radijatori bolje greju.

E sad, ako su lagali mene, i ja lažem vas

  • Hvala 1
Link to comment
7 hours ago, slepa živana said:

pa u čemu je onda štos? zbog čega ih cene, otkupljuju?

jesu dugotrajniji ili šta?

 

Mozda su hipsteri

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

Nisu. Obična raja. 

Skida te aluminijumske (novogradnja je u pitanju) i zamejnuje ih gusanim, i to onim iz Zrenjanina.

e sad zašto, i da li ima smisla - neam pojma.

Link to comment

kada sam renovirao stan morao sam u dnevnoj sobi da zamenim stari gusani nekim manjim nizih dimenzija, jer smo rusili zid iza radijatora.  alu nije mogao da se uklopi, pa sam pronaso nemacki celicni,  Zender. Super i prakticno je ispalo jer sam iznad radijatora mogao da dodam i policu, a ovo je je samostojeci model, ne kaci se. Naravno, posao su odradili dobri ljudi iz JKP uz odgovarajucu nadoknadu. Greje lepo vec 3 sezone

 Zehnder Charleston Relax Central Heating Radiator

  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment

Jerima neko sredstvo za skidanje starih fleka sa odeće?

Jutros krenuo da obučem omiljenu svečanu majicu koju sam pre recimo godinu dana oprao i uredno složio, kad vidim da ima dve crvenkaste fleke.

Nemam ideju šta bi moglo biti, osim da nisam neku bubu nehotično pročvrljio.

 

Edit: otkud znam što sam ovde postavio pitanje

Edited by ToniAdams
  • Haha 2
Link to comment
1 hour ago, ToniAdams said:

Jerima neko sredstvo za skidanje starih fleka sa odeće?

Jutros krenuo da obučem omiljenu svečanu majicu koju sam pre recimo godinu dana oprao i uredno složio, kad vidim da ima dve crvenkaste fleke.

Nemam ideju šta bi moglo biti, osim da nisam neku bubu nehotično pročvrljio.

 

Edit: otkud znam što sam ovde postavio pitanje


Vanish. Ali baš za fleke, ne za tepihe. 

  • Hvala 1
Link to comment

Treba da radimo zamenu ulaznih vrata zgrade (alu stolarija) i prozora u hodniku.

@mire, daj mi preporuku za nekoliko ozbiljnih firmi iz Novog Sada, koje se time bave.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...