Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    534

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

@Sestre Bronte

živ bio. hvala puno. spremna sam da ovo isprobam. imam 2 odlična molera. jedan od njih mi je u kući staroj 180 godina na zidove kupatila nanosio tadelakt (krečni vodoodbojni premaz sa maslinovim sapunom), kao zamenu za zidne keramičke pločice.

za detalje i komercijalne nazive komponenti za ovaj tvoj spatolato daviću prvo sestru (iz tvoje branše, verovatno se i poznajete), a ako ona ne zna biću slobodna da te ljubazno zamolim da mi ti objasniš. na samu pomisao da ću nešto da prčkam po kući i eksperimentišem, život polako počinje da se vraća u mene.

Link to comment

imam kolekcije receptura koje su radile u praksi iz različitih oblasti

 

problem je često naći sirovine u količinama koje nisu za industrijsku proizvodnju

 

boje i lakovi, štamparske boje, kitovi, deterdženti, proizvodi za industrijsko i institucionalno čišćenje, obrada metala (emulzije za hlađenje, antikoroziona zaštita i slično), kozmetički proizvodi ono hidrantne kreme, losioni za sunčanje, proizvodnja sapuna, farbe za kosu, šamponi itd, obrada tekstila i koješta drugo, spisak je poprilično dug

 

posao mi je dugo bio da učim druge kako da proizvedu nešto, pre toga sam radio na razvoju formulacija za proizvode

 

tako da, pošalješ mi spisak na PP, bez ljubaznog zamoljavanja, sa anonimnom e-mail adresom na koju da pošaljem odgovore i uradiću u razumnom roku

 

šta ne znam, ne znam

  • Hvala 2
Link to comment

ko planira erlac aqua za drvenariju /spoljnu/ neka pripazi na boje, apsolutno najnepreciznija ton karta sa kojom sam ikada radio. kupio sam kesten a dobio nešto što je najpribližnije mahagoniju. s obzirom da je drvo farbano u mom odsustvu nisam mogao ni da reagujem nego sam dovedem pred svršen cin. inace je lazura vrhunska, neki polu saten. deluje da ce trajati.

Link to comment
10 hours ago, Sestre Bronte said:

@mire

 

štuko, 15% veziva VamVeova, 46% kalcijum karbonat 250 mikrona, 6% talk, 0,15% triacetin, plastifikator melment fa10 0,3%, voda, antipenušavac, dispergant tipa natrijumove soli poliakrilne kiseline, ugušćivač hidroksietilceluloza, regulisanje pH nečim baznim, može amonijačna voda, može rastvor natrijum hidroksida, materijal sve ukupno oko evra kilo

 

voda, u nju dispergant, pa kalcijum karbonat i talk, hidroksietilmceluloza i baza za pH, disolver oko pola sata, pa onda sve ostalo, na kraju vezivo

 

antipenušavac se dodaje 1/3 odmah, 2/3 na samom kraju

 

pigmenti u zavisnosti od željene nijanse, može na bilo koju mix mašinu

 

za efekte je potrebna vežba, nanosi se oko 1mm, hobla, špahtla i udri

 

znam da radim sa kupovnim, ovaj bućkuriš je baš izazov :D

  • Haha 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
34 minutes ago, Shan Jan said:

Jel zna neko gde mogu je najbolje pazariti kvake za unutrasnja vrata i drske za visece elemente? Moram da ih zamenim. Nista fancy, samo value for money :) 

imaš agaciju na tošinom bunaru 232g

kada sam ja gledao te stvari ubedljivo najbolji izbor je bio u darex-u na bežaniji prekoputa kvantaša

  • Hvala 1
Link to comment
11 hours ago, Boksita said:

Ne znam da li ovde da pitam, al’ajde: neko skoro menjao radijatore? Ili mu/joj menjani radijatori?

Gas, kuća. Preporuka za radijatore i majstora? Zahvaljujem.


Moj drug, kome sam prodao stan, menjao je radijatore pre 3 meseca. Jedva je nasao majstora, svi otisli u Nemacku kao zanatlije. Stari radijatori (bili potpuno funkcionalni) su na balkonu, ne zna sta ce sa njima, teski po 100kg.
Nece ti biti lako da nadjes majstore.

Link to comment
14 hours ago, Yoyogi said:


Moj drug, kome sam prodao stan, menjao je radijatore pre 3 meseca. Jedva je nasao majstora, svi otisli u Nemacku kao zanatlije. Stari radijatori (bili potpuno funkcionalni) su na balkonu, ne zna sta ce sa njima, teski po 100kg.
Nece ti biti lako da nadjes majstore.


Pa zato i pitam :D

Link to comment
On 14. 9. 2024. at 14:42, Boksita said:

Ne znam da li ovde da pitam, al’ajde: neko skoro menjao radijatore? Ili mu/joj menjani radijatori?

Gas, kuća. Preporuka za radijatore i majstora? Zahvaljujem.

stari tuchani radijatori su trazena roba, mozes lagano da ih prodas kad poskidas, cisto da znas.

  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...