Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Ma kakvi, to sto nude je neprakticno i preveliko za rukovanje, za bilo koju velicinu tus kabine dovoljna je resetka dimenzija 60 x 60 cm napravljena od letvica sirine oko 2 cm i debljine 1 cm, sa razmakom od 1 cm, a to, verujem, moze da se nadje bitno jeftinije.

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

Koliko vidim nista im ne fali, naprotiv.

I materijal je kvalitetan i dizajn.

Mislim da je problem, ako ga uopste ima  :), u osecaju: nista se ne moze uporediti sa drvetom i cenim da nisam subjektivan po tom pitanju jer je, naime, itekakva razlika kad stanes na nerdjajuci celik i kad stanes na drvo.

Osim toga, i nerdjajuci celik je - razne plasticne podmetace da ne pominjem  :puke: - itekakva varka.

I na njemu se sakuplja prljavstina, kamenac, i njega treba glancati i cickati: drvo je u svakom slucaju zahvalnije.

Sad, kako ko, jebiga :)

Link to comment

Ja ću to sa "coklom" uraditi kad-tad. Plan mi je da tako napravim ako se ikad vratim u onaj stan u 70-m, koji je prizemlju, pa mi nekako "lakše" da prelomim varijantu sa tuš kabinom sa pločicama na podu. Samo nešto razmišljam, ta cokla to celom dužinom da ide a?

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Ja ću to sa "coklom" uraditi kad-tad. Plan mi je da tako napravim ako se ikad vratim u onaj stan u 70-m, koji je prizemlju, pa mi nekako "lakše" da prelomim varijantu sa tuš kabinom sa pločicama na podu. Samo nešto razmišljam, ta cokla to celom dužinom da ide a?

 

....shit has hit the fan...

Celom, obavezno.

Prakticno, pravis tus kadu od nekih blokova prikladnih dimenzija koje obuces u plocice po zelji, ukusu, mogucnostima, ivicne lajsne obvezatno da joj se ublaze ivice.

Nije lose staviti i sloj hidroizolacije ispod plocica.

Cokla da bude ozbiljna, najmanje 20 cm, odvod, pad, znaju vec to majstori.

Link to comment

ne mora 20cm, 10+ je dovoljno poređa majstor cigle i obloži ih pločicama. to je cela mudrost. moja cokla je 13 i ništa joj ne hvali

ono što je bitno da vrata ili šta god bude do same ivice cokle da se voda ne bi skupljala. naravno nikakva vrata od pleksija, samo i isključivo kaljeno staklo, po mogućstvu peskirano.

na ovom čistom staklu se vidi svaka kapljica

:isuse:

 

doduše i tu ima caka da se namaže penom za brijanje pa bude čisto nedelju dana

 

e

hidroizolacija se valjda radi po difoltu ispod podnih pločica celom površinom. ja sam je turio i u zidnom delu gde je tuš kabina

 

 

 

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

2° okruglo

ni na trenutak se ne dogodi da su noge u nekoj vodi pod najjačim pritiskom. što mi se redovno dešava u kadi ili onim tuš kadicama

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

ne mora 20cm, 10+ je dovoljno poređa majstor cigle i obloži ih pločicama. to je cela mudrost. moja cokla je 13 i ništa joj ne hvali

 

Evo zasto 20, mada si u pravu, moze i manje:

 

Drawing1_zpsbam5vvkq.jpg

 

Prednost je sto ni kap vode ne ide napolje, mana, potencijalna, statistickatm sto se vrata otvaraju ka unutrasnjosti.

 

I kakvo bre mackanje penom za brijanje, pricaj brzo, vazno je?

 

 

Edit: pri ruci mi samo Visio, ne ide mi se sad da se drndam sa fotografisanjem, ali mislim da se sa skice vidi idejatm

Link to comment

ma to sa penom je fora da se ogledalo u kupatilu ne pari. namažeš ga penom za brijanhe i utrljaš dok potpuno nestane(krpa mora biti apsolutno suva) i to traje 7-8-9 dana. stvori se neki film nevidljivi na ogledalu i voda samo sklizne.

kapiram da bi radilo i na vratima od kabine. one maramice za stakla/prozore isto rade posao al znatno kraće. ima ih u dm-u

 

 

e

ideja se vidi al mi je nejasno kako se postavi dobja šina na ovu kosu podlogu. ili je to samo za vrata, a ako idu klizne varijante onda je to nemoguće

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

ma to sa penom je fora da se ogledalo u kupatilu ne pari. namažeš ga penom za brijanhe i utrljaš dok potpuno nestane(krpa mora biti apsolutno suva) i to traje 7-8-9 dana. stvori se neki film nevidljivi na ogledalu i voda samo sklizne.

kapiram da bi radilo i na vratima od kabine. one maramice za stakla/prozore isto rade posao al znatno kraće. ima ih u dm-u

 

 

e

ideja se vidi al mi je nejasno kako se postavi dobja šina na ovu kosu podlogu. ili je to samo za vrata, a ako idu klizne varijante onda je to nemoguće

Samo za vrata, nazalost, obaska sto mislim da je klizanje losije resenje, jede prostor/povrsine.

Rade posao i one lajsne od silikonske plastike i na stranama vrata i na donjem delu, mana je sto povremeno ipak moraju da se menjaju.

 

 

Edit: kojom penom za brijanje?

Sprej, ona iz tube?

Edited by namenski
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...