Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

Ovo je uzas, nemoj da se neko zeznuo.

Sto bre?  :)

 

Uzidana ili kako vec da je nazovem skroz posebna tus kabina, sa staklenim vratima, pragom i ventilacijom, sa tus baterijom i onom posebnom 'kisom' gore, nema bolje jebiga.

 

 

Edit: em tusiranje kakvog nema, em nema onih odvratnih naslaga na pleksiju kakbe imaju 'kupovne' tus kabine.

Edited by namenski
Link to comment

Ako ima prag onda ok, ali generalno slabije se suse plocice od kade.

Ja sam se tusirao u kupatilu gde je to odradjeno ali bez praga, tacno sam gledao kako cu poplaviti celo kupatilo.

Link to comment

lakša/jeftinija je varijanta sa coklom. ovo sa staklenim vratima do poda je sexy ali i znatno skuplja varijanta i prostor za tuširanje treba da je veliki.

ostale varijante su glupost, cokla je zakon. i nikako pleks za vrata, samo staklo i to ono kaljeno po mogućstvu peskirano zbog radi održavanja)

Link to comment

Prag je bitan  -_-

Da ne bude zabune, govorimo o tus kabini kao potpuno odvojenoj prostoriji u koju se ulazi iz kupatila, dimenzija cirka 1 x 1 m...

Staklena vrata i obavezno na njima one lajsne od silikonske plastike za zaptivanje.

Link to comment

Jeste  :D

I mora da bude promisljentm prema situaciji na terenu, najmanje 20 cm visok i tempiran tako da sva voda ide u kabinu, mislim na onu koja se sliva niz vrata.

to majstori treba da paze, a nalogodavac da objasni da posle ne bi bilo joj qq

tj. prvo da dobro sve premeri, pa nadje vrata pa po njima da zida coklu

 

 

elem namenski gde si našao onu drvenu rešetku za pod. kako se to uopšte zive da bi znao da tražim

Link to comment

to majstori treba da paze, a nalogodavac da objasni da posle ne bi bilo joj qq

tj. prvo da dobro sve premeri, pa nadje vrata pa po njima da zida coklu

 

 

elem namenski gde si našao onu drvenu rešetku za pod. kako se to uopšte zive da bi znao da tražim

To sa majstorima pod 1.

A vrata narucis po meri, ja naleteo na neke Novosadjane koji se samo time bave, valjda po hotelima, klinci doduse, ali znaju svoj posao, sa ugradnjom jje kostalo oko 150 ojera, doduse ono auto staklo ili kako se vec zove... 

A resetku sam napravio sam, doduse posluzila me sreca pa se dokopao neke tikovine, radi se o letvicama sirine 2 cm, slozenim u razmaku od 1 cm i da vijci obavezno budu od nerdjajuceg celika.

Inace, sudeci po iskustvima koja sam imao sa nekim resetkama po radnimtm tus kabinama hrastovina je sasvim OK s tim sto, naravno mora da se odrzava.

Lakiranje nije obavezno, ali obavezno povremeno iznosenje na otvoreno susenja radi.

Link to comment

Ma meni rekli da postoje takve neke pločice, pa sam se zbunila jer ih nigde nisam našla na netu. Ja ću imati taj prag, ali nemam para za zastakljivanje, već će ići zavesa, jbg. Doduše, i tuš je malecki, kao i celo kupatilo.

 

Ja sam mislila da stavim tikovinu, ali su mi rekli da je udaranje po ušima. I zaista, neka od oko 0,9x0,5 je 10k. Meni je to mnogo.

 

Prvi put čujem za hrast, on bi trebalo da je znatno povoljniji. Šta se podrazumeva pod održavanjem - samo iznošenje na sušenje ili još nešto?

Link to comment

Susenje jeste dovoljno, barem prema mom iskustvu, ima ovde ljudi koji ce mozda znati jos neku dodatnu meru.

Ali, pre svega je najvaznije da vijci budu od nerdjajuceg celika: oni jesu skuplji, ali na potrebnu kolicinu nema razlike.

 

 

Edit: kakav je to komad tikovine 0.9 x 0.5?

Ploca, daska, ne razumem?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...