Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

Proci cu pored al ce mi se mnogo obradovati ako budem morao da ulazim sa onolikom bicikletinom :)

 

Idem prvo u ovu radnju pa cu da svrnem na buvljak ako ovde ne nadjem. U sustini su mi oba usput do Ade  :thumbsup:

Link to comment

Popravljao sam bojler (menjao grejač) i dok sam ga vraćao na zid, uspeo sam da sjebem ono rebrasto inox crevo koje je vodovodžija stavio pre x godina. Krenuo sam ukrivo da ga šrafim pa se kraj creva deformisao toliko da je holender spao sa creva.

 

Ideja mi je da odem do neke uslužne radionice da se odseče recimo 1 cm creva, vrati holender i pertluje kraj creva. Postoji li takva radionica koja bi tako obradila doneto crevo?

Link to comment

Ja sam uveren da bi svaki vodovodžija to mogao/trebao da uradi. Neki rade na licu mesta, a kod nekih se radi u prodavnici/radnji.

 

Međutim, to nisu fleksibilna creva, kroje se knap, centimetar-dva je tu dosta. Pravi majstor mora ti odmah reći da li da kupuješ novo ili ovo staro ima dovoljnu dužinu.

Link to comment

Crevo jeste ukrojeno, ali je dosta dugačko (skoro 2m, ide iza visećih elemenenata pa skreće dole do bojlera), u ovom slučaju crevo može komotno da se uklopi i ako se skrati 5 cm.

 

To i jeste vodovodžija prvi put isekao, ukroijio i pertlovao na licu mesta. Ni meni ni njemu se ne isplati da se sada cimamo samo zbog toga. Sada hoću negde da odnesem crevo da mi se ponovo pertluje kraj.

Edited by Frile
Link to comment

Ja sam jednom dok sam u nekoj radnji čekao video da to rade odma jednoj mušteriji, on valjda izmerio kući došao i rekao koliko mu treba i ovaj napravio...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Misliš na onaj "odbranjeni" enjub ;-) Tamo sam i video. Onaj matori oniži. Mislim da oni čak imaju i "svog majstora" za montažu...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Crevo jeste ukrojeno, ali je dosta dugačko (skoro 2m, ide iza visećih elemenenata pa skreće dole do bojlera), u ovom slučaju crevo može komotno da se uklopi i ako se skrati 5 cm.

 

To i jeste vodovodžija prvi put isekao, ukroijio i pertlovao na licu mesta. Ni meni ni njemu se ne isplati da se sada cimamo samo zbog toga. Sada hoću negde da odnesem crevo da mi se ponovo pertluje kraj.

 

Odrađeno u jednoj vodoinstalaterskoj radnji na Vidikovcu. Moralo da se skrati 1 cm. Večeras novi pokušaj montaže.

Link to comment

Koliko bi ugrubo kostala u stanu od 60 kvadrata zamena parketa, vrata, prozora, plocica u kupatilu i hodniku, i premestanje kuhinje i trpezarije u dnevnu sobu, i pravljenja spavace sobe od iste? Jel malo 6000?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...