Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

sad kad sam htela da isključim bojler, onaj prekidač je bio malo vruć. šta treba da uradim?

To hoće kod velikih potrošača. Ako je do sada bio normalan, onda možda negde postoji problem...

Uostalom majstor ovo-ono...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

zovi električara da pritegne kontakte u prekidaču (ako se samo malo greje i nema oštećenja) ili da zameni ceo prekidač (mnogo sigurnije).

 

verovatno su kontakti slabi (loše pritegnuti), pa ima otpora ili čak varniči, a od grejanja kontakti postaju vremenom još lošiji. tuda ide velika struja pa se to greje i na kraju može da se usija, otopi prekidač, itd...

Link to comment

zovi električara da pritegne kontakte u prekidaču (ako se samo malo greje i nema oštećenja) ili da zameni ceo prekidač (mnogo sigurnije).

 

verovatno su kontakti slabi (loše pritegnuti), pa ima otpora ili čak varniči, a od grejanja kontakti postaju vremenom još lošiji. tuda ide velika struja pa se to greje i na kraju može da se usija, otopi prekidač, itd...

Otprilike tako. Meni se tako jedan prekidač pregrevao i na kraju "raspao" posle sam zamenio jednim kvalitetnijim i sad da kucnem u drvo sve ok...
Link to comment

tako se u mom selu kraj mora kaže, punimo bojler, uključujemo paprike :D

 

edit: ono jes, kakva bi mi to subota bila a da je bez majstora, pih

Edited by ordi
Link to comment

e pa ok. neću puniti bojler večeras, što je sigurno, sigurno, pa ću sutra zvati ujaka u pomoć

 

ako se samo malo greje možeš da ga uključiš ali prati šta se dešava pa ga isključi posle par sati kad se zagreje bojler

 

po mom iskustvu to se postepeno kvari, vremenom se greje sve više, prekidač menja boju (postane žut, itd)... tako da za nuždu možeš da ga uključiš još koji put al da znaš da se neki kontakt pregreva i da neće još dugo. (opasno je izaći iz stana a ostaviti takav loš spoj da se pregreva)

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ima li neko majstora za popravku roletni da preporuči pre nego što krenem da zovem po oglasima i neki me odere za sve novce jer sam roletno neuka. Otkačila mi se roletna plastična, pojma si nemam jel to trajan kvar ili može da se vrati i namota opet.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...