Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Imam isti takav , malo svetliji. Jednom sam ga onako bolje pogledao i shvatio da nema niti jedan metalni deo, sve "uglavljeno" drvo u drvo. Šokiran sam kako se nije razlabavio niti malo!

 

 

....shit has hit the fan...

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

Imam isti takav , malo svetliji. Jednom sam ga onako bolje pogledao i shvatio da nema niti jedan metalni deo, sve "uglavljeno" drvo u drvo. Šokiran sam kako se nije razlabavio niti malo!

 

 

....shit has hit the fan...

 

Iz vremena kada se ovde pravio pristojan konfekcijski nameštaj, mislim da je to moja majka kupila negde s kraja sedamdesetih. Taj dugački sto i komplet od tri stoličice, svaka tek malo veća od prethodne. Za sve ove godine ,možda sam ponekad pritegnuo šrafove na nogarima stola. 

Link to comment

Iz vremena kada se ovde pravio pristojan konfekcijski nameštaj, mislim da je to moja majka kupila negde s kraja sedamdesetih. Taj dugački sto i komplet od tri stoličice, svaka tek malo veća od prethodne. Za sve ove godine ,možda sam ponekad pritegnuo šrafove na nogarima stola. 

O daaaa

Link to comment

Kaže se sa noktiju. :fantom:

Tako sam prvo i napisao.

Pa prepravio  :blush:

Klinci otisli na spavanje, glavnu i odgovornu nisam smeo ni da pitam, i eto... :D

Link to comment

attachicon.gif13313737_10154211700474621_1789394833_o.jpgattachicon.gif13318776_10154211700509621_2103688944_n.jpgdobio na poklon neki fucnuti stocic tipa klupski, al mu se ponegde izgulila farba i lak.  zelim da znam jel postoji nacin da mu ja sam, bezazleno, vratim svezinu. nemam trenutno uslove da ga smirglam i gulim stare slojeve. zanima me da li postoji neki premaz iste ili tamnije nijanse kojim bih mogao da postignem svezinu i ujednacenost povrsine

 

Nemoj kasapiti drvo.  :cry:  Ako imaš terasu, ma kako mala bila, to je dovoljno za šmirglanje. Ili negde napolju. Sigurno možeš da skineš noge od stola. Kada to završiš, nabaviš bajc u boji koju želiš (mahagoni, orahovina, itd...) i ofarbaš ga sunđerom. Posle toga premažeš sto bezbojnim lakom. Nije kao politura ali dobro izgleda. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

За плочу не за ноге.За ноге обмотај шмирглу око ноге па удри горе доле.

Мада можда си мало погрешио са гранулацијом па си зато толико дуго шмирглао.

Link to comment

blok, kako se zove ono "drvce" oko koga se obmota šmirgla pa se lakše drži i šmirgla?

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

За плочу не за ноге.За ноге обмотај шмирглу око ноге па удри горе доле.

Мада можда си мало погрешио са гранулацијом па си зато толико дуго шмирглао.

 

poznat mi je taj pokret

 

ne znam dal sam i gde gresio ali je ovaj lak sumanuto postojan i tvrd

Link to comment

blok, kako se zove ono "drvce" oko koga se obmota šmirgla pa se lakše drži i šmirgla?

 

Za zaobljene povrsine koriste se nosaci smirgle od plute ili sundjera, dok se za ravne koristi plasticni poput ovog

 

849.jpg

Link to comment

Носач шмиргле.Има већи и мањи.Мада је најлакше када на комад дрвета наместиш шмирглу,што се каже бираш величину по оној којој ти треба.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...