Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

dobro to ali koga da zovem da to uradi?

i gde da ga odlozim kad bih se ev. sami usudili?..a nemam ni zastitnu masku ni ono belo/zuto overall odelo

 

 

Teen-Wolf-weaponized-screenshot-1.jpg

Link to comment

Pa on je verovatno vec lepo zamascen da nece sad nesto bas gadno da otpusta azbest...A sta ces kad ga pocupas?On valjda ima neku funkciju?

Link to comment

pa zato i pitam koga da zovem da se konsultujem...a evo kaze blok moze zamena nekim silikonom sto trpi bogaoca..otkud znam,zato pitam..

 

 

 

na netu nalazim ili opusteno baratanje i odlepljivanje/zamene kao da je nista(kod nas) ili potpunu zabranu koriscenja i posledice (svuda drugde)  :cry:

Link to comment

Напао ме неки грип да ти искрено кажем.Дај ми мало времена па ћу се распитати па ти јављам.

Link to comment

Нема ти друге.Колико сам се ја распитао углавном су ми рекли оно што су људи написали овде.Купи се тај канап,замени се и залепи силиконом.

Јебига нисам ти много помогао.

Link to comment

ma da najbolje da ga pocupam pa da mi se raspe svuda,otkud znam u kakvom je stanju posto nije bas najnoviji..pa da onda imam pun stan azbestne prasine...to i sama mogu da nadjem na netu -opusteno rukovanje-pocupaj-zalepi novi-nije to nista...mhm <_<

 

 

..nista,hvala tebi blok u svakom slucaju

 

 

a kontam ovaj strugarski zna nesto ali nece da kaze..

Edited by ivy
Link to comment

Najbolje da će taj majstor koji ga bude vadio da pazi na mikročestice. Verovatno na popravke nosi molekularni spektrometar n-te genracije.

Nadaj se da je dobro zamašćen od isparenja i da ćeš lako daga počupaš...

 

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

a jbga kad sam se istripovala..

 

 

mozda me i prodje pa ga ostavim na miru..mozda..

 

 

a i koliko sam nasla da ne sme to bas tako da se baca u smece/kontejner i to..

Edited by ivy
Link to comment

a kontam ovaj strugarski zna nesto ali nece da kaze..

 

pa rekao sam <_<

 

crveni silikon, obično se tom bojom obeležava silikon otporan na više temperature

 

a što se tiče trake, ne verujem da može da proizvede dovoljno prašine koja će udisanjem da dođe u tvoja pluća i da ti nanese štetu

 

sa druge strane, ako želiš da skineš traku, namasti je, npr suncokretovim uljem poznatijim kao zejtin, najbolje domaći

 

dovoljno je niskog viskoziteta da natopi brzo i efikasno, a natopljena traka neće prašiti tokom skidanja

 

maslinovo ulje je višeg viskoziteta, naročito hladno ceđeno, a i cena mu je malo viša, pa ne bi bilo toliko efikasno ukoliko se meri koeficijent natapanja po jediničnoj ceni

 

u ovom slučaju možda bi bilo najbolje koristiti ulje koje ostane posle nekog prženja, ali u tom slučaju sačekaj da se ulje ohladi kako ne bi morala da nosiš odgovarajuću zaštitnu opremu

 

sa druge strane je važno da ti se suncokretovo ulje ne rasprši po stanu, zato što ima nepovoljan odnos omega-3 i omega-6 masnih kiselina, što prema nekim istraživanjima može da bude jedan od faktora rizika kod raka debelog creva, a suncokretovo ulje dominantno sadrži linoleinsku kiselinu, oleinsku kiselinu i u manjoj meri palmitinsku i stearinsku

 

mada mislim da može i WD 40, on ima i zgodnu prskalicu u vidu cevčice, pa možeš precizno da ga naneseš

 

napisao bih detaljnije, ali sad moram nešto da magacina, opet su nešto zabrljali

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...