Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Useljavam se u stan kao podstanar, open space, sve super, rekao sam gazdi samo da napravi jednu sobu (odeljak) da bi dete tamo spavalo u tisini, zvucno izolovano. Cetir' dana pred useljenje svratim da vidim kako teku radovi i zateknem PVC pregradu :isuse: u sred onog divnog prostora koji odjednom pocinje da lici na javni WC.

 

E sad, cime tu pregradu da vizuelno prekrijem, kojim plocama? Sta je 100% bezbedno za dete (mislim na isparenja) ?

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

Useljavam se u stan kao podstanar, open space, sve super, rekao sam gazdi samo da napravi jednu sobu (odeljak) da bi dete tamo spavalo u tisini, zvucno izolovano. Cetir' dana pred useljenje svratim da vidim kako teku radovi i zateknem PVC pregradu :isuse: u sred onog divnog prostora koji odjednom pocinje da lici na javni WC.

 

E sad, cime tu pregradu da vizuelno prekrijem, kojim plocama? Sta je 100% bezbedno za dete (mislim na isparenja) ?

 

meti fotografiju pregrade

Link to comment

... nisam fotkao, pobegao sam glavom bez obzira, drzeci je (glavu) rukama i cupajuci kose.

 

Sada sam izmozgao par resenja: ili rigips (videcu) ili one OSB ploce jer imaju sjajnu teksturu i mogu lepo da se farbaju

 

hotelska-soba-2-726x400.jpg

 

Hvala ljudi svakako na sovjetima

Edited by Caligula
Link to comment

tu sa gipsom može da dođe do problema sa zvučnom izolacijom samo. al ne vidim drugo rešenje, a da se ne skida ta pregrada i zida nešto drugo

Link to comment

... nisam fotkao, pobegao sam glavom bez obzira, drzeci je (glavu) rukama i cupajuci kose.

 

Sada sam izmozgao par resenja: ili rigips (videcu) ili one OSB ploce jer imaju sjajnu teksturu i mogu lepo da se farbaju

 

hotelska-soba-2-726x400.jpg

 

Hvala ljudi svakako na sovjetima

OSB ploce su neka hemija koja se oseca, narocito ako je malo toplije, mislim da nisu za unutra, na golo i za tamo gde je dete, mada izgledaju OK.

Stavi bre gipsane, dodaj izmedju njih i tog PVC-a 3-5 cm stiropora, posle gips mackaj i cackaj, obaska sto se jednostavno postavljaju i lice na pravi zid.

Link to comment

OSB ploce su neka hemija koja se oseca, narocito ako je malo toplije, mislim da nisu za unutra, na golo i za tamo gde je dete, mada izgledaju OK.

Stavi bre gipsane, dodaj izmedju njih i tog PVC-a 3-5 cm stiropora, posle gips mackaj i cackaj, obaska sto se jednostavno postavljaju i lice na pravi zid.

 

A kako se seku/kroje?

 

 

 

@Strugacki: ma nisam pri tom prosrtoru trenutno, jos uvek sam u starom stanu

Link to comment

Gipsane, one za unutra, jacim skalpelom bez problema: pretpostavljam da se ne radi o nekoj velikoj povrsini.

Eventualno predvidis/dodas takozvani rostilj/ram od letava debljine 5 cm, izmedju ubacis stiropor i prakticno imas pravi zid.

Link to comment

OSB ploce su neka hemija koja se oseca, narocito ako je malo toplije, mislim da nisu za unutra, na golo i za tamo gde je dete, mada izgledaju OK.

Stavi bre gipsane, dodaj izmedju njih i tog PVC-a 3-5 cm stiropora, posle gips mackaj i cackaj, obaska sto se jednostavno postavljaju i lice na pravi zid.

 

hemija je ista kao npr u proizvodima koje radi npr cronospan

 

imaš drvo, sad da li je piljevina, iverje ili nešto treće drveno, manje važno

 

to je povezano fenolformaldehidnim ili ureaformaldehidnim lepkom, melaminom, možda dodatno umreženo nekim izocijanatom

 

ništa što već nema u stanu

 

meni se to ništa ne sviđa, ja generalno u građevini volem mineralne podloge i ništa drugo

Edited by Braća Strugacki
Link to comment

hemija je ista kao npr u proizvodima koje radi npr cronospan

 

imaš drvo, sad da li je piljevina, iverje ili nešto treće drveno, manje važno

 

to je povezano fenolformaldehidnim ili ureaformaldehidnim lepkom, melaminom, možda dodatno umreženo nekim izocijanatom

 

ništa što već nema u stanu

 

meni se to ništa ne sviđa, ja generalno u građevini volem mineralne podloge i ništa drugo

Ma nije meni za drvo/komade drveta, ono u OSB plocama izgleda odlicno, nego za vezivo, a da se oseca - oseca se, cenim da coveku nece biti bas prijatno s njima u stanu sa sve detetom.

Cenim da je gips ipak najprihvaljivije i najjednostavnije resenje, obaska sto se lako postavlja.

Link to comment

Gipsane, one za unutra, jacim skalpelom bez problema: pretpostavljam da se ne radi o nekoj velikoj povrsini.

Eventualno predvidis/dodas takozvani rostilj/ram od letava debljine 5 cm, izmedju ubacis stiropor i prakticno imas pravi zid.

 

... taj rad?

 

Supiska, onda sam odabrao rigips

 

@Braca: uvazavam, odabrat je rigips

Link to comment

Tih ploca ima za napolje i za unutra, povedi racuna, ne da je neka razlika, ali ipak.

I odmah kupi vijke za rigips, vrede, a trosak je prakticno 0.

Link to comment

Tih ploca ima za napolje i za unutra, povedi racuna, ne da je neka razlika, ali ipak.

I odmah kupi vijke za rigips, vrede, a trosak je prakticno 0.

 

 

to ce i da bude, napravicu remek-delo pregradnog zida, nesto o cemu ce da se prica

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...