Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Donekle sam zbudzen

 

Namestise mi da do ponedeljka imam samo slabe potrosace a od ponedeljka ce se videti sta dalje.

 

U svakom slucaju mnoogo mi znaci da u medjuvremenu imam osnovne stvari.

 

Hvala svima puno.

Edited by katamaran
Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

Добро је.Вероватно су укапирали да је ту баш гадно стање па ће једном ваљда да наместе све то како треба.

Link to comment

ne mogu da odšrafim dasku sa wc šolje. šraf je gvozdeni a leptir plastični. mislim da se kaže oblajznuo. odvrtela sam ga par milimetara a onda je stao i sad neće na nigde. jel ima neki štos, neka bajalica? palo mi je na pamet da podložim neku vatricu.

Link to comment

leptir je tu potrošna roba, mnogo je slabiji, u praksi se dešava da posle nekoliko odvrtanja-zavrtanja, oblajzne navoj na leptiru pa ne može više da se zategne.

 

ako neće prstima, probaj kleštima (motorcanglama), popustiće leptir.

 

...osim ako nemaš neku predratnu dasku sa brodskim šrafovima i leptirima od bakelita

 

edit: obrati pažnju da li možda zavrćeš iako odvrtati bi htela. 

Edited by Frile
Link to comment

edit: obrati pažnju da li možda zavrćeš iako odvrtati bi htela. 

:lolol: imam inženjera u kući, taj problem na koju stranu sam rešila. odvrnula sam ga par puta, par milimetara ali tu je stao.

sad se pitam kako da polomim leptira. nije od bakelita, od plastike je. jel ok da ga zapalim?

Link to comment

nemoj da ga palis, mos napravis neki dernek

 

pokusao sam nedavno da odvrnem i nisam uspeo, pozvao majstora i on se izmucio

 

e: mozda bi moglo zagrejanim ziletom ili nozem aako ne uspes da polomis

Edited by fritifrut
Link to comment

polomi leptira klestima.uz novu dasku dobijes i srafove

 

+1

 

samo zapni kad ga uhvatiš kleštima. popustiće leptir

 

(zezao sam se za bakelit, nemoj slučajno nekom da spominješ matice od bakelita)

Link to comment

:lolol: imam inženjera u kući, taj problem na koju stranu sam rešila. odvrnula sam ga par puta, par milimetara ali tu je stao.

sad se pitam kako da polomim leptira. nije od bakelita, od plastike je. jel ok da ga zapalim?

Može i grejanjem, ali ako imaš onaj majstorsko/molerski fen sa pogodnim dodacima da vreo vazduh usmeravaš precizno i dozirano na tu plastičnu leptir maticu, pa posle motorcanglama da "počupaš" ostatke od leptira, pod uslovom da je vijak (šraf) zaista od čelika ili mesinga, a ne od neke vrste pvc-a.

Link to comment

Probaj ako imaš mesta, da u isto vreme vučeš (na dole) i okrećeš leptirić, naravno kombinovanim kleštima, ako ne, nađi sečice i samo kidaj, nemoš ništa da zajebeš.

Link to comment

Može li neka preporuka za valjanog majstora za Electroluxove frižidere? Jedan oveći oldtajmer (cirka 1990.) tera bubice, stari serviser, još iz doba kada je Univerzal imao konsignaciju, odavno više ne radi, a kako se makina nije kvarila, nisam ni morao da zovem servis već bar 10 godina. Hvala za pomoć.

Link to comment

Može li neka preporuka za valjanog majstora za Electroluxove frižidere? Jedan oveći oldtajmer (cirka 1990.) tera bubice, stari serviser, još iz doba kada je Univerzal imao konsignaciju, odavno više ne radi, a kako se makina nije kvarila, nisam ni morao da zovem servis već bar 10 godina. Hvala za pomoć.

 

american-restoration-rick-dale.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...