Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Kuca. Nula je 100%. Gde bas u petak uvece...

 

Pre 5-6 godina mi se desilo nesto slicno i prekid je bio na nuli u gavnom ormanu sa osiguracima

 

Edit: Ako se prekine nula normalna je pojava faze na obe rupe?

Edited by katamaran
Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

onda je na glavnoj tabli. Jesi li proverio ostale utikace? proveri i kadu i slavine glinericom? imas li fid sklopku? moze se desiti dacu jednim stekeru uopste nemas struje a u tom uzemljenje nemas sugurno.

 

ne nigu ti davati nikakav praktican savet, za struju moras biti vest

Edited by kapetanm
Link to comment

Kolko vidim na svim stekerima ista prica.

 

Ne znam sta je fid sklopka ali imam automatske osigurace i u kuci i u glavnom ormanu.

 

Mnogo mi lici na pricu od pre 5-6 godina kad sam 3 dana ostao bez struje da bi na kraju dosao elektricar iz gradskog stambenog i nasao kvar za dva minuta na nuli u glavnom ormanu.

 

Nije moglo u gorem trenutku od petka uvece

Link to comment

Na vodovodnim instalacijama nema napona.

 

Jel bih mogao da ispratim nulu u glavnom ormanu od mog osiguraca? Ne smem tu mnogo da cackam al bih probao da prodrmam zicu

 

Edit: Desetak minuta pre nestajanja je jednom skoro nestala. Posle je nastavilo sve da radi pa definitivno nestadr

Edited by katamaran
Link to comment

Tu gde je glavni orman ima i struje i svetla(van moje kuce)

 

Kakav je tamo uzas sa zicama...

 

Morao sam da probam sa drmusanjem zica i naravno nista tako da ujutru ganjam elektricara

 

Hvala puno

Link to comment

Друже послаћу ти приватну поруку са бројем телефона окрени човека и решиће ти проблем.Слободно се позови на мене и реци да је хитно.

Link to comment

Pre par meseci se dva puta desilo nesto jako slicno al je tada problem imalo jos par komsija a veceras samo ja

 

Danas sam po lampici na ugasenom sporetu video da nije prost nestanak struje a tada je nesto vilenela mikrotalasna dok je u kuci nestala struja.

 

Tad su se pohavili ljudi iz distribucihe i nesto cackali u obliznjem soliteru pa je dosla.

 

Mislim da veceras nije ista prica jer je samo kod mene ovaj put

Link to comment

S obzirom da zivis u kuci moguce je da se sa strujom inprovizovalo, doduse kao i na starijim zgradqma. Naime, najverovatnije je da nemas klasicno, pravo uzemljenje tj poseban vod koji ide sam u zemlju vec je spojena nula (plava zica) i uzemljenje (zutozelena) u jedan vod. to moze da pije vodu samo do fid sklopke koju verovatno imas a ako se nesto zezne dalje od nje kvar ne ude. Medjutim desava se nekad nezeljen kontakt s fazom ili gubitak te improvizacije uzemljenja i to se tebi desilo. Mozda u utikacu mozda odmah ispred table jo zna. Struju ces imati na svetlu.

edit: moja keva zivi u kucu iz 36 godine. Kad san joj menjao prekidac za bojler naisao sam na sedam crnih zica...a u jednom utikacu se desava isto sto i tebi

Edited by kapetanm
Link to comment

Pre par meseci sam menjao steker kod sporeta i ladno sve 3 zice crne. I to u delu kuce koji sam dogradiio pre dvadesetak godina a u celoj kuci sam menjao instalacije pre 5-6

 

Zvao sam gradsko stambeno da vidim da li mogu d as dojurim njihovog elektrucara pre ponedeljka i rekli su mi da poiskljucujem sve i da zovem ponovo u 8

 

Kao kucni savet imamo neki ugovor sa njima pa mislim i da su duzni ovo da otklone.

Link to comment

e? onda ne znam, ubilo ti se sve sto ne treba. Svetlo je obicno bez uzemljenja pa bi trebalo da ima normalan strujni krug. Zovi ti strucnjaka i reci ce ti sta je tacno bilo i u kakvom su ti stanju instalacije.

Link to comment

Nije bilo svetla ni onda kad se prekinula nula. Isto se secam da je bilo napona u kuci al se ne secam da li ovako iz obe rupe.

 

Cekam 8 pa zovem elektricara

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...