Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

U pravu si, nisam na umu imao finese sa ovim ili onim bojlerom, u Beogradu se u moje vreme znalo samo za normalnetm bojlere.

Mimo sluzbe, sa ekspanzionim posudama sam se sreo kad sam morao da kombinujem solar instalaciju/bojler 300 litara, sa vodom iz sopstvenog izvora sa sve hidroforom i vodu iz javne vodovodske mreze i nije bilo nimalo jednostavno - na kraju sam zavrsio sa 2 kom ekspanzionih posuda...

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

ti bojleri se pojavili pre par godina

supci ustedeli na materijalu i smanjili zapreminu vazduha

trebalo mi par meseci da provalim sta se desava

 

uglavnom ih provalis po manuelu (pominju ekspanzionu posudu i curenje sigurnosnog pod normalno)

 

mozda neko prodje sa takvim bojlerima i bez tih muka

Link to comment

I meni se čini, nešto su mi poznata ovakva snebivanja okruglo pa na ćoše.

 

(Beše jednom jedna koja je kao fol predavala nešto deci u Kini, pa im pričala o Srbiji, a deca čuvši tu priču počeše da se sablažnjavaju ili tako nešto, pa sve u krug o tom sablažnjavanju. Seća li se neko te epizode?)

Link to comment

cek, jel si siguran da imas taj problem?

 

 

stvar je u tome sto ta situacija ne zavisi od vodovoda

 

npr.

pritisak u gradskoj mrezi bude oko 4 bara

ako neko kupi taj tip bojlera moguce je da mu napravi pritisak u unutrasnjoj instalaciji (stanu/kuci) od 8 bara i da sve pocme da zvekece tj. curi, dok je i dalje pritisak u gradskoj mrezi 4 bara

e u tom slucaju treba ekspanziona posuda

Pa možda ću da kupim novi bojler. Zašto me podaništavaš? ;-)
Link to comment

Ја не знам више како да ти помогнемо, шта да ти предложимо...

А да отвориш прозор и зовеш у помоћ?

Link to comment

kao sto vidis, vec sam se najuctvije zahvalila, sto zaci da sam zavrsila sa trazenjem pomoci, tako da bi bilo uredu da iskuliras, da te ne prijavljujem 2. put na istoj temi za dominaciju. 

Link to comment

ovi majstori nikada nista ne poprave, a sve zablate i podovi i zidovi budu crni samo od pregleda kvarova, pa onda nema istezanja do toplog vremena zbog prljavih tepiha... to je zacarani krug... :/

 

 

Ја бих ти врло радо помогао али из твојих постова нисам закључио како конкретно могу то да учиним.

 

1.Да ти дам број од мајстора

 

2.Да ти објасним како можеш сама да замениш батерију

 

3.Нешто треће

Link to comment

to nije moja kuca i ne smem ja da biram majstora, ne treba broj, hvala. baterija radi, to umem da menjam, drzac je problem, ali cu smisliti nesto i ne treba mi vise nista, hvala

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...