Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

to nije moje ime, to je ima necega, nema potrebe za izvinjenjem :D

sve druge slavine normalno pustaju toplu vodu sem te iznad kade. mislim da je problem u pistolju, zato sto je prvo propustao taj mesac malo tople vode ponekad, a sada nece nikako... te slavine kao da imaju svoju volju, ovo je apsurdno vise

 

Da li na tu slavinu uopšte izlazi voda? Ako nema ni hladne, skini i isperi mrežicu na slavini. Ako nema mrežice onda zovi majstora.

 

Ako na tu slavinu ne ide samo topla, a hladna radi ispravno: nađi ventil kojim se zatvara dovod tople vode. Odvrni slavinu, otvaraj-zatvaraj ventil, lupkaj pažljivo laganim čekićem po telu ventila. Pesak (i sitan kamenac) u vodi su blokirali ventil. Ako ne možeš da nađeš ventil, ili ga uopšte nema, zovi majstora.

 

Indikativno je što je nestajala voda. Bojler se tada malo isprazni, pootpada malo kamenca pa zaguši ventile i mrežice nizvodno od bojlera.

Link to comment

dakle, kupi slavinu/ bateriju (2-5000, zavisi, na buvljaku 1-3000) i zovi majstora da ti he ugradivi popravi ono za tus (ako imas srece naci ces jeftino to parcence, ako ne, moras ceo komplet + majstor ruke ukupno do 2000)

Link to comment

Cekaj, si ti konacno oprala kosu ili nisi?

da, polivala sam je iz posude sa slavine iznad lavaboa :( 

 

 

Da li na tu slavinu uopšte izlazi voda? Ako nema ni hladne, skini i isperi mrežicu na slavini. Ako nema mrežice onda zovi majstora.

 

Ako na tu slavinu ne ide samo topla, a hladna radi ispravno: nađi ventil kojim se zatvara dovod tople vode. Odvrni slavinu, otvaraj-zatvaraj ventil, lupkaj pažljivo laganim čekićem po telu ventila. Pesak (i sitan kamenac) u vodi su blokirali ventil. Ako ne možeš da nađeš ventil, ili ga uopšte nema, zovi majstora.

 

Indikativno je što je nestajala voda. Bojler se tada malo isprazni, pootpada malo kamenca pa zaguši ventile i mrežice nizvodno od bojlera.

 

ta slavina nikada nije bila ispravna. ono sto se podize da se ukljuci tus spada ako ne podignes pistolj do kraja da pustis da voda ide najjace sto moze. primetila sam bila da kaplje ako se ugasi i pistolj bude rotiran na stranu tople vode, a sada ako ga spustis i okrenes tako nece ni da se zatvori voda, nego ide kao da si pustio na najjace. iako je orenuta u stranu tople, izlazi ledena, a sama slavina je vrela kako treba da bude. meni je samo bitno da ja napravim taj drzac nekako, jer cu nervni slom dobiti ako treba da mi buse plocice zbog toga, a sa slavinom neka se bakcu kako hoce. ne mogu vise da cistim.

 

sad me interesuje da li ce da proradi ako odvrnem vrelu do kraja i pustim da sve istece?

Link to comment

Jedna rupica cca 4mm u pločicama će napraviti prašine taman koliko pola cigarete napravi pepela.

 

Zamena slavine je ono što će ti napraviti krš i lom ako je majstor nepažljiv.

Link to comment

ovi majstori nikada nista ne poprave, a sve zablate i podovi i zidovi budu crni samo od pregleda kvarova, pa onda nema istezanja do toplog vremena zbog prljavih tepiha... to je zacarani krug... :/

Link to comment

uh, preduzmi nesto. Ja kad zovem vodoinstalatera on dodje, pogleda, ode kupi u radnju sta treba i dodje s racunom i to ugradi i platim mu. Zovi nekog da ti pogleda i uradi

Link to comment

Pa gde ja to u stanu da držim?

 

cek, jel si siguran da imas taj problem?

 

 

Beogradska vodovodna voda je OK sto se pritisaka u stanovima/stambenim zgradama tice, ne treba ti ovo.

stvar je u tome sto ta situacija ne zavisi od vodovoda

 

npr.

pritisak u gradskoj mrezi bude oko 4 bara

ako neko kupi taj tip bojlera moguce je da mu napravi pritisak u unutrasnjoj instalaciji (stanu/kuci) od 8 bara i da sve pocme da zvekece tj. curi, dok je i dalje pritisak u gradskoj mrezi 4 bara

e u tom slucaju treba ekspanziona posuda

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...