Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

ali, nigde nema rupa za sraf, bilo je pricvrsceno kao flasa i cep :(

 

Onda ne znam, možda je taj deo što je ostao na zidu nekako nataknut (navučen) preko dela koji se šrafi, pa je šraf zamaskiran. Nemam iskustva sa takvim nosačem.

Link to comment

Pa jedino da nađeš isti, pa da zameniš to što se slomilo... Ponesi to slomljeno u radnju možda naiđeš na nekog majstora/prodavca...

Mada mi nije jasno kako nema rupa za šrafove...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

treba mi "majstor" koji je spreman da (za nadoknadnu, naravno) isece brsljen sa jedno 4,5 velikih topola na javnoj povrsini ispred moje zgrade. zelenilo kaze da nije nadlezno, opstinu naravno zabole, a ja bih nekako da probam da ucinim sve sto mogu da ta stabla pozive jos neko vreme. znate nekog ko bi mogao da pomogne?

Mislim da bi ti to uz "stimulaciju" uradili ovi iz zelenila...
Link to comment

hvala :) ja sam devojka, izvinite  :blush: volim da popravljam stvari, ali sa ovim nemam iskustva, a i malko sam se iznervirala sto se i danas nesto pokvarilo, ne mogu vise da perem tepihe i cistim pod i brisem fleke za majstorima koji brisu ruke o zid i ne izuvaju se... 

 

to, ta sipka na koju je ovo pasovalo kao cep na flasu je i dalje u zidu, pricvrscena, ali ne mogu da vidim kako. Cini mi se da je za neku sipku, tanku i metalnu unutra.

 

 

Onda ne znam, možda je taj deo što je ostao na zidu nekako nataknut (navučen) preko dela koji se šrafi, pa je šraf zamaskiran. Nemam iskustva sa takvim nosačem.

 

evo, kao ovaj, ali, ovaj je iz jednog dela, a to sto ja imam je kao ovaj, s tim sto se to usko sto drzi tus povezuje na to sto viri iz zida kao cep na flasu

 

1366_27594000.jpg

 

Kuca je napravljena svojerucno, od temelja do krova, tako da mnogo sta nije standardno. 

Edited by Ankaa
Link to comment

Ja bih najvise volela da se namesti tako da se ne vidi da je bilo pokvareno, zato sto moram da namestim to pre nego sto proverim ventile, a to bi valjalo sto pre, posto ne mogu da isperem kosu dovoljno dobro bez upotrebe tusa... :(

Edited by Ankaa
Link to comment

izvinjavam se za oni o/la ali bivalo je ovde zenskih imena kod decaka.

Dakle imas problem sa vodom. Da li iz tog bojlera postoji negde bilo gde da ide topla voda? Ako na svim nema mozda je problem u njemu. ako je samo u jednoj ili dve a u drugim ima onda je problem u ventilu ili mesacu slavine ali nemoguce je da se dve baterije istovremeno pokvare na isti nacin. To znaci da treba da ispratis ceo put grejanja vode i njenog protoka do izlaska iz cevi, odnosno od struje koja napaja bojler preko cevi koje odvode vodu.

Link to comment

to nije moje ime, to je ima necega, nema potrebe za izvinjenjem :D 

sve druge slavine normalno pustaju toplu vodu sem te iznad kade. mislim da je problem u pistolju, zato sto je prvo propustao taj mesac malo tople vode ponekad, a sada nece nikako... te slavine kao da imaju svoju volju, ovo je apsurdno vise

Link to comment

zovi majstora za slavinu, najverovatnije je otisla, ali mozda moze da se popravi

 

a da se ponovim, na novim bojlerima (znam za ariston i gorenje) smanjili su zapreminu vazduha i u manualu dodali da ce sigurnosni sigurnao pustati, i predlazu kao obavezno dodatnu ekspanzionu posudu

supci

bez ekspanzione dize pitisak u kucnoj mrezi i do 4 bara, pa svasta nesto procuri

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...