Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

pa ako je ventil, moz samo da explodira dok se kupas :fantom:

 

a probaj da metes na manje da greje, da ne bude na max. mozda prestane pistanje. 

Edited by ToniAdams
Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

Ok, znači ništa strašno - ventil, termostat, kamenac :s_d:. Meni je to najbitnije :).

 

Uh nije nista strasno, moras da vidis sta je...Ako je kamenac na grejacu to je jos najbezbolnije , ventil proveri obavezno....

Link to comment

Ok, znači ništa strašno - ventil, termostat, kamenac :s_d:. Meni je to najbitnije :).

 

Nije ništa strašno u smislu cene opravke.

 

Bolje da ne razmatramo druge strahote. Pozovi majstora.

Link to comment

Ako krene da pišti čim ga uključiš a prestane po isključivanju ventil nije sigurno.Proveri i da li se čuje kada ga termostat ugasi.Najvažnije je da ga on gasi kada treba,ostalo je benigno manje više.

Link to comment

Grejač kod mene ne pišti, nego ima neki dubok, brundav zvuk.

 

Ako krene da pišti čim ga uključiš a prestane po isključivanju ventil nije sigurno.Proveri i da li se čuje kada ga termostat ugasi.Najvažnije je da ga on gasi kada treba,ostalo je benigno manje više.

+1

Link to comment

Problem je što mi bojler palimo samo noću (keva ustaje jer ima lagan san i pali ga) pa ne mogu da uočim pravilnosti. Čujem ga samo ako se prodbudim, moguće je da i ne pišti stalno (to sam nazvala pištanjem, ali može da prođe i kao dublji, brundav zvuk - uglavnom sam ekstremno nervozna kada ne spavam noću pa mi um nije baš najbistriji  :ss1:). 

 

Mada mogu da ga upalim jednom i u toku dana da vidim to za termostat. Znam da zvuk prestane da se čuje par sekundi nakon što isključim prekidač.

Link to comment

Ma gde znam kada smo ga kupili  :lolol:. A mislim da nikada nismo menjali grejač, tj. nismo da se ja sećam.

 

Termostat nisam našla - to je ono okruglo što okrećeš? Nema toga.

 

Ventil sam malo vrtela tamo-vamo, mada nisam sigurna na koju se stranu zatvara (ventil je ono u zidu što služi za zatvaranje vode?)

Edited by kiki
Link to comment

Ma gde znam kada smo ga kupili [emoji38]ol:. A mislim da nikada nismo menjali grejač, tj. nismo da se ja sećam.

 

Termostat nisam našla - to je ono okruglo što okrećeš? Nema toga.

 

Ventil sam malo vrtela tamo-vamo, mada nisam sigurna na koju se stranu zatvara (ventil je ono u zidu što služi za zatvaranje vode?)

Gde onda regulišeš koliko da greje?

 

Nije taj ventil, ovo je sigurnosni (nepovratni) koji se nalazi između bojlera i cevi do zida.

 

Bolje nemoj taj da diraš bez majstora: može da nije ispravan pa da ne možeš da ga zatvoriš.

 

TT

Link to comment

Ne regulišem. Znam da to okruglo postoji i da se vrti od min ka max (koliko se sećam sa tuđih bojlera), uglavnom je pri dnu bojlera, ali ja to nemam. 

 

Taj drugi ne mogu ni da pronađem :).

Link to comment

Taj drugi(nepovratni ili jednosmerni ventil) se nalazi na cevi koja dovodi vodu do bojlera,na hladnoj ako ti je tako lakše...a što se tiče radnog termostata,mora biti negde.Koji bojler uopšte imaš,msm na brend?

Link to comment

Pretpostavljam da se radi o bojleru sa automatski podesenim termostatom (na 65C) te stoga nema spoljnjeg  "tockica" za podesavanje.

 

Ovo pistanje moze da bude ili od kamenca na grejacu sto je vec pomenuto ili je termostat pokvaren te se voda greje do tacke kljucanja. Ovo drugo uz kombinaciju sa pokvarenim sigurnosnim ventilom dovodi do eksplozije bojlera.

 

Ako u kuci nema nikog vicnog sa elektrikom da sami proverite i zamenite pokvarene delove, zovite hitno elektricara.

Link to comment

Između fabrički podešenog term (što je vrlo moguće) i nepovratnog ventila sigurnosni put vodi preko zaštitnog term,te bi morao i on da bude zaglavljen u propusnom položaju a nepovratni ventil zablokiran da bi došlo do pucanja...ne kažem da nije moguće,dešavalo se,ali bi vrlo verovatno prvo primetila povećanu temperaturu na samoj bateriji,što se u opisu nigde ne pominje,U svakom slučaju mora neko stručan da pogleda pa makar i samo kamenac da odstrani.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...