Jump to content

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Molim savet tj najgrublju procenu od onih koji su skoro radili ili  se bave majstorskim poslom, koliko može da košta  renoviranje  stana od 40 kvm, kompletno krečenje sa gletovanjem  zidova , premeštanje  jednog zida, farbanje stolaroje, hoblovanje i  lakiranje parketa bez radova u kupatilu,  znači  sveukupno, i materijal i majstori

 

Za koje vreme je ovo moguće uraditi ako su majstori ok

Edited by ljuttko
Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    529

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    409

Rođeni i Bloče, kad krenete da radite računicu, dajte odmah sve isto, samo sa komplet kupatilom i ukupnom kvadraturom od 55m2.

Missim, kad ste već u kancelariji ^_^

Link to comment

Molim savet tj najgrublju procenu od onih koji su skoro radili ili  se bave majstorskim poslom, koliko može da košta  renoviranje  stana od 40 kvm, kompletno krečenje sa gletovanjem  zidova , premeštanje  jednog zida, farbanje stolaroje, hoblovanje i  lakiranje parketa bez radova u kupatilu,  znači  sveukupno, i materijal i majstori

 

Za koje vreme je ovo moguće uraditi ako su majstori ok

800

 

12 dana

Edited by rođeni
Link to comment

Rođeni i Bloče, kad krenete da radite računicu, dajte odmah sve isto, samo sa komplet kupatilom i ukupnom kvadraturom od 55m2.

Missim, kad ste već u kancelariji ^_^

2000 bez sanitarija

 

20 dana

Link to comment

2000 bez sanitarija

 

20 dana

Ih, sad si me obradovao, manje je nego što sam mislio... Sad još samo da smislim 2 soma (u stvari pola imam, još samo pola) <_<

Link to comment

Fala Rodjeni:) Korisne info za nekoga ko gleda stare stanove  koje posle kupovine treba srediti.  Ja isto moram da smislim kako da naberem  kog soma više jer tek  treba  da se  završi kupovina, ako vlasnici  stana koji bi mi da renoviramo ne pristanu da smanje cenu za svoju ruševinu :D

Nagledala sam se krševa po bgu i u tzv novogradnji i u staroj gradnji,  da nije normalno . Plus sam stekla tik da idem gradom i gledam u raspale prozore iza kojih godinama nisam videla svetlo i pitam se zašto ljudi  drže  te neke stanove prazne da im propadaju, samo u 2 zgrade oko ove u kojoj živim su 4 takva stana,  prazna punih 10 godina koliko ja znam.

Link to comment

Fala Rodjeni:) Korisne info za nekoga ko gleda stare stanove  koje posle kupovine treba srediti.  Ja isto moram da smislim kako da naberem  kog soma više jer tek  treba  da se  završi kupovina, ako vlasnici  stana koji bi mi da renoviramo ne pristanu da smanje cenu za svoju ruševinu :D

Nagledala sam se krševa po bgu i u tzv novogradnji i u staroj gradnji,  da nije normalno . Plus sam stekla tik da idem gradom i gledam u raspale prozore iza kojih godinama nisam videla svetlo i pitam se zašto ljudi  drže  te neke stanove prazne da im propadaju, samo u 2 zgrade oko ove u kojoj živim su 4 takva stana,  prazna punih 10 godina koliko ja znam.

Ja kad sam gledao dobio sam savet koji se ispostavio kao tacan:

Ako ulazis u stan i radis PVC prozore, kupatilo i kuhinju i krecenje neka racuna 110-150 evra po kvadratu stana

Link to comment

Javiće se Blok sa korekcijama za ovde :thumbsup:

Извињавам се што касним.У току је неки кошаркашки турнир у НС па тамо знојим гузицу до недеље.

 

Па мање више то је то.Ништа човек није лоше рекао,вероватно цене могу да иду мало доле ако мајстору само платиш руке и искористиш мене да ти дам материјал по нижим ценама :naughty:,или може и још нешто мање ако ти препоручим ја мајсторе.

 

Кречење са глетовањем зидова рачунај око два евра по квадрату сам материјалом (акрилна боја,глет..све улази у цену) у тих 40 квадрата стана има око 120 квадрата зида можда не мора све да се глетује па да нешто негде изађе и јефтиније.А и да мора све да се глетује је негде око 240 евра.

 

Руке за столарију су по мени код мајсотра претерано скупе,е сада одокативно не могу да ти кажем цену јер не нам колико има врата прозора...

 

За паркет ти не могу пуно помоћи у овом моменту мораћу да питам паркетара нисам се нешто скоро чуо са њим па не знам цене,али исти савет је као и за молере.Треба само видети цену за руке,а лак за паркет увек могу да ти одрадим нижу цену него у било којој продавници само је битно да знаш који лак за паркет хоћеш,дали на воденој бази,дали на бази полиуретана...

 

Купатило остави за крај,по мени је одво што сам ти написао више него довољно и остаће ти кусур :thumbsup: .

 

Једини пробвлем што ипак мора стан да се види па да се каже баш тачна цена,јер наравно има ствари на којима може и да се прође и јефтиније и уштеди.

 

Е да обрати пажњу на огласе јер ту можеш све и свашта да нађеш.Рецимо цена кречења од 75 динара по квадрату.Али тек касније сазнаш да је то само једна рука у без материјала па то после кошта ђаво ипо.

 

Ако ти треба број телефона јави да ти пошаљем приватном порукум па седенмо и попричамо о свему.

Edited by Блок_64
Link to comment

vrlo detaljno što se cena tiče. nego, kakav bi trebao da bude raspored radova, a da nema zidarskih, premeštanja zidova i sl.

:)

Link to comment

Прво би ваљало да се одради молерско-фарбарски део,па онда паркетар.

Edited by Блок_64
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...