Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Valjda i ima u planu da stavlja tablu sa automatskim u dogledno vreme.

 

Kad sam ja u kuci imao ovakvu tablu licna je redovno radila :) Ja sam tad bio klinac pa se nisam mnogo pitao oko ovih stvari ali se secam da se mnogo cesce stavljala licna nego novi osigurac.

Edited by katamaran
Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    529

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    409

Ако ставиш јачи осигурач, може да се деси да осигурач на згради искочи. А за то се чека који дан да га екипа мајстора оправи.

Link to comment

pa zar ne mozes da naucis gde su ti osiguraci za stan i gde su ti osiguraci za zgradu. to kod mene sve na izvolte, dobro zgrada je raspad, 1938, divna ali odrzavanje ravno nuli. svasta sam radio. a i komsija iz suterena jedno vreme pre nego sto je stiglo parno grejanje voleo da kad mu se istopi osigurac posegne za prvim na tabli, pa smo jedno vreme igrali ping pong na tabli. jebote.

Link to comment

Sto nekoliko dana? Otvoris orman i namestis kao i svaki drugi.

 

Ne znam kako je sa tim starim osiguracima al verovatno su tamo neki jace amperaze. Moguce da je zato ova zena i imala u rezervi jedan dosta veci od 20A

 

Sto se moje kuce tice menjam krov krajem novembra  :isuse:  Kad je bilo lepo vreme nisam mogao da navatam majstore

 

 

Sad me lepo bude ranom zorom al posle nov krov :)

Edited by katamaran
Link to comment

pa zar ne mozes da naucis gde su ti osiguraci za stan i gde su ti osiguraci za zgradu. to kod mene sve na izvolte, dobro zgrada je raspad, 1938, divna ali odrzavanje ravno nuli. svasta sam radio. a i komsija iz suterena jedno vreme pre nego sto je stiglo parno grejanje voleo da kad mu se istopi osigurac posegne za prvim na tabli, pa smo jedno vreme igrali ping pong na tabli. jebote.

Код мене је зграда из 80-их. Долазила је екипа из ЕДБ-а, осигурачи су на другом месту, посебна брава, и још су се домунђавали радиом са колегама па ценим да није посао само да се нешто одшрафи, а приде се ту ради о струјама са којима не бих да се играм.

 

----

 

Катамаран,

 

који си кров стављао? Видим да је сад популаран онај лимени, са металном конструкцијом.

Edited by vathra
Link to comment

Ја сам тек сад скопчао где је настао курцшлус у дијалогу  :isuse:

 

Код мене кући сам пре неких 10-ак година заменио кутију са осигурачима и ставио аутоматске. Мислим да је све са мајстором коштало неких 70-ак евра. То је и била добра прилика да претресемо где је који потрошач, па је мајстор другачије разместио фазе, самим тим и оптерећење. Инвестиција је свакако вредела и препоручујем је.

Пре тога сам имао проблем са искакањем осигурача на фази, који се налази у плакару у ходнику зграде, где сваки стан своја три осигурача близу струјомера. Ти осигурачи су и даље стари тип, на лицну. Они нису скупи, има их у гвожђарама и испод 100 дин су комад. Лакше и боље него да мењаш лицне.

Имао сам проблем због лоших инсталација и уређаја у стану, нпр. нисам знао да је шпорет пробио на пар места, или да је утикач био лоше спојен, што је грејало мрежу.

 

Пошто сам заменио кутију са осигурачима и шпорет, неко време нисам имао проблем са искакањем фазе. Онда се опет јавио због лабавих контаката (писао о томе овде). Као последица једног од тих лабавих контаката на фази је искочио осигурач на згради, а не на ходнику на фази. Е ту је долазила екипа из ЕДБ-а.

 

Кад је катамаран кренуо да прича причу о лицнама и осигурачима, ја сам се аутоматски прешалтао на осигурач са фазама, јер у скорије време само сам са њим радио. Тек после сам скопчао да говори о кућној разводној кутији.

Link to comment

Je l' ovo bila preporuka ili si guglao?

 

Sve je kako piše na sajtu, opravili za manje od 24h (odneli, javili, doneli).

 

Malo kasne u odnosu na termin koji jave, ali ok. Pohvala.

Ja da potvrdim da su mom komsiji isto opravili neki stariji TV vrlo efikasno.

On ih slucajno nazvao video oglas na onoj tabli za oglase u liftu u zgradi...

Link to comment

Je l' ovo bila preporuka ili si guglao?

 

Sve je kako piše na sajtu, opravili za manje od 24h (odneli, javili, doneli).

 

Malo kasne u odnosu na termin koji jave, ali ok. Pohvala.

 

Sad vidim tek... preporuka. Servisirali mi dva televizora i jedan monitor.

 

Preporuka je preporuka, ne gugl srč :sleep:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...