Jump to content

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

ispao mi je prozor(pvc) iz ležišta, tj. drži se u donjem desnom uglu, otvoren je i kip i regular

kako da ga vratim u normalu

 

hvala

Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    529

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    409

ispao mi je prozor(pvc) iz ležišta, tj. drži se u donjem desnom uglu, otvoren je i kip i regular

kako da ga vratim u normalu

 

hvala

Sta ti to kvaka ostala na pola puta od kipa do regularnog?Meni je jednom pomoglo tako sto sam ga vratio nazad i onda okretao kvaku dok nije "uhvatilo".Morao sam vise puta da ponovim...

Link to comment

da. uspeo sam da ga vratim u regularni položaj, ali sam tom prilikom, skidajući kvaku da je centriram uspeo da je sjebem izgubivši neki feder koji sad ne umem da namestim. pa kvaka šljaka ali ne škljocka kao sve ostale

Link to comment

Nekad ima jedan kao metalni pipak koji blokira rucku da se neokrece ako prozor nije zarvoren. Nalazi se na bocnoj strani rama na 1/3 odozgo. Rukom ga skljocni i moci ces da okreces kvaku

 

Послато са U9200 уз помоћ Тапатока

Link to comment

sad eve radi, i kvaka i prozor :)

nego kvaka kada se okreće, ne škljocka(klik, klik, klik) nego se okreće, onako, na mute

Link to comment

Jel ima neko preporuku za stakloresca? Promaja sjebala staklo na vratima ka terasi (125x65) a da budem iskren pojima nemam koliko to sve sa ugradnjom uopste moze da kosta.

Link to comment

Imam okej iskustva sa Kumom iz Vojvođanske, malo su komični™, ali posao nije trpeo.

 

 

Glavni lik u radnji se predstavljao kao Brada i na kolima mu je pisalo "bradorezac" i "majstor ne laže, samo odlaže"...

 

Nekada su valjda svi ti novobeogradski sitni privatnici radili za Staklopan, pa se osamostalili zbog kolapsa privrede.

 

Link to comment

 Е има за то нешто у Урадисаму на Новом Београду, неке као плоче од чудног материјала које поређаш. А има и нека гумопластична окаста - рупичаста ствар

 

Behaton kocke

i8513_8.jpg

 

Ili beton. S tim da treba u njega dodati neke aditive da se puca i ne kruni se kada se zimi zaledi.

Link to comment

Imam okej iskustva sa Kumom iz Vojvođanske, malo su komični™, ali posao nije trpeo.

 

[sзpoiler]Glavni lik u radnji se predstavljao kao Brada i na kolima mu je pisalo "bradorezac" i "majstor ne laže, samo odlaže"...

 

Nekada su valjda svi ti novobeogradski sitni privatnici radili za Staklopan, pa se osamostalili zbog kolapsa privrede.[/sзpoiler]

 

Као наши оџачари. Били су некад фирма, па је ту фирму неко купио и разјебао. Пре две сезоне наватам једног на сокаку, котао ми се био баш зачепио, три четвртине дима излазило куд не треба... узео ми је приличне паре,  наређао се гафова (чак ме слао да му купим цигаре (!), дао му једно пакло из штека и рекао "ево сад кошта 6000 и пакло цигара") ал' је ајде, мање више урадио посао и прегурали смо ту и следећу зиму. Тј те следеће зиме је дошао као да узме лову за претплату а можда и погледа да ли треба нешто да ради, најурио сам га, а и ћалету сам испричао па га је и он најурио. Чујем да је отишао у аутомеханичаре, много среће његовим муштеријама.

 

Ове сезоне наватам његовог бившег ортака, ђака последњег оџачарског одељења (каже нема ко да исфинансира откако нема оџачарских фирми), не да га је урадио него свака част, узео само 1600. Јесте да имам гомилу алата и нешто сам као мајстор свега и свачега, ал' за овог момка ми не би било жао и дупло да је наплатио.

Link to comment

imaš u 44om drugi red zgrada(posle piramide) u gandijevoj neku radnju u kojoj sam ja svojevremeno vršio sve staklorezačke poslove

Link to comment

Jel ima neki trik kad se vraca staklo u cvikere? Ram nije deformisan a sta god mu radim lako ponovo ispadne.

 

edit: odnecu kod opticara. Imaju onaj mini srafcic a izgubio sam takav srafciger.

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...