Jump to content

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    529

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    409

valjda je ovo topik za pitanje.

 

ne bi da prskam, imamo bebirona koji puzi okolo i sve trpa u usta, a moram da se oslobodim mrava. žutih.

 

nemoguće je detektovati nišu iz koje izlaze, samo se pojavljuju. kontaminirana kuhinja.

 

pokušao sa onim Raid zamkama za dugoročno trovanje, ali posle dve sedmice nije im naudilo. cimet ih ne odbija takođe.

 

imate neki proveren metod?

 

Smrt za žute mrave su crni mravi, a oni su gospoda u odnosu na žute. Ideja je da ih negde nađeš i ubaciš u gajbu, teraju žute provereno, posle sami odu/umru. Ja sam se tako bio rešio žutih mrava, doduše davno, moguće je da su međuvremenu mutirali.

Link to comment

Мени се појаве у одређено доба године и углавном се држе своја два-три буџака, после изађу. Избаце нешто песка из пода и то му је. Немају баш шта да нађу за јело, због мишева је све у некаквим кутијама или по висећим деловима у кујни (мачке не пуштамо унутра, само мишеве :челоклеп:), а простор испод пода је практично њихов - подно грејање, пливајућа плоча, и 1цм стиропора између плоче и зидова, мрави прођу кад хоће.

 

Ако се баш размноже, усисивач. Ал ови наши нису жути, не иду далеко од тих својих два-три места, и за недељу две се сами разиђу.

Link to comment

Kad je ves masina bucna kao djavo prilikom centrifuge to je znak da su otisli lezajevi jel da? probam da okrecem bubanj kad je prazna i osetim kao da nesto struze...

Koliko moze da kosta servis toga, red velicina da me ne odere prvi koga zovem?

Link to comment

Zamena lezajeva i semeringa - od 30 do 100eur, zavisi od tipa i modela masine.

Ja za Indesit (ne znam model, al' ona sto se puni odozgo) platio 65e (7500 kinti).

Link to comment

Па из мог тупавог угла јер се у машину разумем ко марица у крив .... не мора да значи да су лежајеви.Ако хоћеш могу да ти оставим број мајстора који мени поправља веш машину.Шта знам мени се чини да ме увек одере а остали кажу да је то ок цена сад јебем ли га.

Link to comment

valjda je ovo topik za pitanje.

 

ne bi da prskam, imamo bebirona koji puzi okolo i sve trpa u usta, a moram da se oslobodim mrava. žutih.

 

nemoguće je detektovati nišu iz koje izlaze, samo se pojavljuju. kontaminirana kuhinja.

 

pokušao sa onim Raid zamkama za dugoročno trovanje, ali posle dve sedmice nije im naudilo. cimet ih ne odbija takođe.

 

imate neki proveren metod?

kora od pomorandze. receno mi je da pomaze. probaj, ne kosta puno, lepo mirise,a, i, ne skodi

Link to comment

mah, ne mogu da pospem sodu jer gamižu iza visećih elemenata, jedino da impregniram police.

a i ovako sam sipao sve i svašta.

 

probaću a narandžom, ali ovi već dolaze da prskaju naredne sedmice

Link to comment

Ima li neko ideju kako da se napravi staza od kapije do garaze,a da to ne bude betonska,kroz koju pre ili kasnije nece da probije korov? Imam na placu neki grebani asphalt koji nameravam da upotrebim u tu svrhu,ali ne mogu samo da ga pospem po zemlji jer ce vrlo brzo zarastu u travu...Da li da ispod tog grebanog asfalta stavim ter-papir? Najlon ne funkcionise jer ispuca od hladnoce I gubi svrhu...Takodje,ne bih ni neke hemikalije koristio...

Link to comment

Ima li neko ideju kako da se napravi staza od kapije do garaze,a da to ne bude betonska,kroz koju pre ili kasnije nece da probije korov? Imam na placu neki grebani asphalt koji nameravam da upotrebim u tu svrhu,ali ne mogu samo da ga pospem po zemlji jer ce vrlo brzo zarastu u travu...Da li da ispod tog grebanog asfalta stavim ter-papir? Najlon ne funkcionise jer ispuca od hladnoce I gubi svrhu...Takodje,ne bih ni neke hemikalije koristio...

 Е има за то нешто у Урадисаму на Новом Београду, неке као плоче од чудног материјала које поређаш. А има и нека гумопластична окаста - рупичаста ствар

Link to comment

 Е има за то нешто у Урадисаму на Новом Београду, неке као плоче од чудног материјала које поређаш. А има и нека гумопластична окаста - рупичаста ствар

 

Имали смо једно време неку мрежу, нешто као за комарце али са ситнијим очицама, па корење не може кроз то.

 

Ал' џаба, овде коров ниче и по олуцима и у било каквим пукотинама у бетону. Довољно је да се на неком месту закачи гранчица, око ње се скупи нешто траве и којечега... за пола године ту ниче коров. Тако да... одбрана одоздо ради то што пише да ради, брани одоздо. Одозго, јебига.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...