Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Tumačim to da neće davati cele glavne projekte, već idejne, a da onda svako svoj prilagođava svom terenu, parceli i sl.
Da svakom daju glavni, bilo bi 1) skupo i 2) neizvodljivo, kada se javi za projekat svako sa svojom parcelom, koja može imati nagnut teren, drugačiju orjentaciju ka stranama sveta, prema ulici, prema septičkoj jami, pa svi oni su sa različitim brojem članova porodice itd. itd.

Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    529

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    409

Pa to razmisljam... Imam plac i jednog dana planiram da tu sazidam kucu a prosto mi neverovatno da drzava sad tu nesto izlazi u susret i to dzaba. :)

Link to comment

izgleda da je izašla sa pričom: "ovako izgledaju kuće, koje bismo voleli da gradite".
 

naše selo je arhitektonski upropašteno, jer se tokom moderne arhitektura uopšte nije bavila selom. do vremena kada se neko setio sela, gastarbajteri su već počeli da donose projekte ili mentalne slike kuća iz nemačke, zapada evrope i to se prilagodilo našim uslovima, materijalima. čitava jedna generacija (i više) je naučena da gradi kuću tako i nikako drugačije, i to je formiralo ukus i svest o tome kako kuća treba da izgleda. naravno sada projekti i ne postoje, prepisuje se od komšija, posle legalizuje (ili ne legalizuje) i to je to.
za to vreme, stare, tradiocionalne kuće su oronule, a za njih ionako nikad nije ni postojao nikakav projekat, tako da je ovaj konkurs pozvao arhitekte da tradicionalnu kuću prilagode savremenoj praksi (npr. stara vojvođanska kuća se nekad radila od nabijene zemlje, zidova debljine i do 80cm, sada imamo siporeks blokove, termoizolacije i sl).

Link to comment

99% kuca izgleda ovako, sto useljenih sto ne useljenih (ideja kao takva stvarno nije losa). nikada nisam video nikoga da sedi na ovim balkonima :)

 

kuca.jpg

Link to comment

jeste. među onim kućama, osim u dve vojvođanske, nema nijedna sa više od 3 spavaće sobe.

a ima i varijanti sa jednom spavaćom ili dve. jedna je i obeležena kao kuća za "porodicu sa jednim detetom školskog uzrasta"

zamislite srpskog seljaka koji kaže "sad ću da napravim kuću, dok dete ide u školu da ima sobu, a posle neka gradi sam sebi". 

Link to comment

ja imao istu dilemu pa onda poneo glavu tusa da uporedim :sleep:

trebalo bi da sve pasuju, barem su takve bile one u merkuru (jedina razlika u duzini creva)

Meni je fenomen da ne postoji duže tuš crevo od 2 metra

 

Послато са WЦ шоље усинг БВК

Link to comment

Meni je fenomen da ne postoji duže tuš crevo od 2 metra

 

 

И шта би радио с њим? Гледао да ли можеш да одеш довољно далеко да не можеш да дохватиш славину?

Link to comment

И шта би радио с њим? Гледао да ли можеш да одеш довољно далеко да не можеш да дохватиш славину?

Šaljivo nema šta....

Slavina ispod bojlera, a onaj što se tušira ima oko 2m visine i ne bi da se tušira naslonjen na bojler.

 

Послато са WЦ шоље усинг БВК

Link to comment

jeste. među onim kućama, osim u dve vojvođanske, nema nijedna sa više od 3 spavaće sobe.

a ima i varijanti sa jednom spavaćom ili dve. jedna je i obeležena kao kuća za "porodicu sa jednim detetom školskog uzrasta"

zamislite srpskog seljaka koji kaže "sad ću da napravim kuću, dok dete ide u školu da ima sobu, a posle neka gradi sam sebi". 

По мени брванара обећава.

Link to comment

Šaljivo nema šta....

Slavina ispod bojlera, a onaj što se tušira ima oko 2m visine i ne bi da se tušira naslonjen na bojler.

 

Ау, ја забојавијо где сам. Ово је земља импровизованих и скарабуџених купатила. Можда би то неко и правио, ал' смо сувише мало тржиште да би се било коме исплатило да то има на залихи, све и да га неко прави.

 

Можда да се направи продужетак од ових нових пластичних водоводних цеви, од славине до неког ближег места где би се причврстило уза зид, па онда у то да се шрафи црево? Не би чак ни превише ружно изгледало.

 

Е, да, лакша буџевина... види у дућану има ли дуплих нипли које би пасовале на црево за туш, па узми два црева и споји их ниплом.

 

Знам ту муку... скоро целу годину смо се купали у импровизованом купатилу, где је пластична кутија од четрдесетак литара изигравала туш каду, а буџевина од седам-осам разних адаптера (укључујући и два цола гуменог црева са обујмицама) служила да се на славину накачи то црево за туш.

Edited by расејан
Link to comment

valjda je ovo topik za pitanje.

 

ne bi da prskam, imamo bebirona koji puzi okolo i sve trpa u usta, a moram da se oslobodim mrava. žutih.

 

nemoguće je detektovati nišu iz koje izlaze, samo se pojavljuju. kontaminirana kuhinja.

 

pokušao sa onim Raid zamkama za dugoročno trovanje, ali posle dve sedmice nije im naudilo. cimet ih ne odbija takođe.

 

imate neki proveren metod?

Link to comment

Prskanje, ipak.

 

Mi imali najezdu spoljnih buba i pauka, pa takođe imali sumnje zbog, tada, bebe.

 

Ipak pozvali, raspitali se o štetnosti, dobili kakvo-takvo uverenje da sredstvo ne škodi i uradili.

 

Bome je vredelo, a za svaki slučaj smo bili posebno oprezni 10-ak dana.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...