Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    529

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    409

 

 

 

У свакој води под притиском буде раствореног ваздуха, који после излази у виду мехурића кад притисак падне (видиш кад наточиш у чашу), и скупља се у вишим деловима цевовода. Кад и зашто падне притисак, бемлига, има сто узрока. Ваздух у бојлеру, тако, може да потиче и из воде.

 

Imao sam slučaj sa povlačenjem vazduha kroz pokvareni mešač vode na slavini u kuhinji.

 

Topla voda je oticala, deo se čak i vraćao u vodovod, a bojler se nije dopunjavao hladnom (jer ti bojleri nisu pod pritiskom).

Link to comment

da

 

Сигурније решење ми је да бушим бунар и имам свој хидрофор, а водоводу приредим опроштајну вечеру са ладном чорбом.

 

 

 

tamo gde imam kuću ljudi su počeli da buše bunare. cena je prilična, 50€ po metru a buši se 80 - 120 metara. o tome razmišljaju ljudi koji imaju dosta stoke.

Edited by djordje geprat
Link to comment

da

 

tamo gde imam kuću ljudi su počeli da buše bunare. cena je prilična, 50€ po metru a buši se 80 - 120 metara. o tome razmišljaju ljudi koji imaju dosta stoke.

 

Овде је лакши терен, нема стења, па је и доста јефтиније. На башти ми је бунар друга вода, на 70м, што је добро јер су градски бунари (трећа вода, на око 120м) на десетак километара и ко зна шта се на тој дубини догађа. Већ сам се нешто распитивао, коштало би ме нешто стотина евара, него је проблем што не могу да довуку машинерију код мене у двориште, не може да уђе возило. Морао бих нешто у предњем делу онда, где је већ сад поприлично тесно. Осим да погодим са комшијом да прођу кроз његову авлију а ја за толико склоним део ограде.

 

Главни фактор је кад ћу довољно да попиздим :).

Link to comment

trebalo bi da da, pre neki dan menjao, doduše samo glavu tuša. kupio, zašfrafio i pasuje. ako si nepoverljiva izmeri nekako, ili uzmi račun.

Link to comment

da li sva creva za tuš imaju isti šraf za kačenje na bateriju?

treba da kupim danas, a ne znam da li će da paše.

 

ja imao istu dilemu pa onda poneo glavu tusa da uporedim :sleep:

trebalo bi da sve pasuju, barem su takve bile one u merkuru (jedina razlika u duzini creva)

Link to comment

ja imao istu dilemu pa onda poneo glavu tusa da uporedim :sleep:

trebalo bi da sve pasuju, barem su takve bile one u merkuru (jedina razlika u duzini creva)

 

Biće da su zaista jednake, namenjao sam ih se oho-ho poslednjih godina, što iz radnji što sa tezgi, sve su pasovale.

Link to comment

bas

 

ja se na fruskoj gori ubrcio u zilu

 

17 metara

bas

 

ja se na fruskoj gori ubrcio u zilu

 

17 metara

kada sam kupio kuću, u bunaru dubokom 12 metara bilo je vode. sada, 0 - zero - ništica. sproveo sam kišu s oluka u njega, nakupi se vode ali, postepeno otiče. kupujem vodu 5000 litara za 3500 din na manje litar = dinar. suša je već tri godine.

Edited by djordje geprat
Link to comment

Najlogicnije mi da pitam ovde posto nema neke posebne teme o zivotu u kuci i sl... Koliko ste upoznati sa projektom Ministarstva gradjevine i tradicionalnom srpskom kucom? Naime, sve je zavrseno a drzava sad deli izvedbene planove za dzabe? :blink:

 

Nekako sve zvuci previse idealisticno a pogotovu sto je na celu raspali Velja Ilic pa mi sve to nekako cudno...

 

Evo i linka za zainteresovane http://mgu.gov.rs/srpska-tradicionalna-kuca.php

Link to comment

Na linku dokumenta je prijava, u kojoj stoji u naslovu: 

 

 

Пријавни образац

 

за модел породичног стамбеног објекта из каталога награђених и откупљених решења према резултатима спроведеног конкурса за дизајн, за који ће се, према условима из јавног позива,  достављати документација потребна за израду главног пројекта

 

Edited by Tihajeza
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...