Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Цури ал' слабије. Осети се на рукама док их переш, цури као из мешине а не као из цевовода под притиском. Најчешће није тако драстично, има неког притиска, ал' то не помери пресостат довољно да да контакт релеју, не чује се оно тук кад релеј уклопи, вода ладна.

presostat je podešen prema snazi grejača i količini vode koja se greje u ona tri bakarna suda. ako promeniš silu zatezanja opruge u presostatu tako da se grejači ranije uključe desiće ti se preterano zagrejana voda (sporije curi pa se više greje). to bi (možda) moglo da se reši isključenjem jednog od tri grejača no, ne bih se upuštao u to. vidim tamo iznad klema  (L1, L2, L3) sigurnosni termostat, moguće je da bi on izbacio grejače zbog pregrejanosti vode.

 

trebalo bi da se na levoj strani presostata, tamo kod kotve koja udara u relej, nalazi matica (verovatno sa obojenom tačkicom kao oznakom proverene tačnosti štelovanja) čijim se odvrtanjem reguliše sila pritiska vode. ni u to se ne bih upuštao.

 

na nalepnici bojlera sigurno ima podatak za koliki je pritisak predviđen. pored podataka o potrebnom naponu i predviđenoj struji. ako sve to nemaš, nema uslova za rad. onako kako treba da radi.

 

sve najbolje.

Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    529

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    409

Ђорђе, да не знаш можда нешто о ономе када се бојлер чује као лименка под притиском када се притисне руком, па се уз оно "плонк" се поново врати на место? Дешавало ми се то једном или два пута недељно, али у последње време баш учестало, плашим се да не одлетим у ваздух са породицом па да мој кум помисли да ме ДБ дигнула у ваздух јер сам за Краља а против Вучића. 

Link to comment

Ђорђе, да не знаш можда нешто о ономе када се бојлер чује као лименка под притиском када се притисне руком, па се уз оно "плонк" се поново врати на место? Дешавало ми се то једном или два пута недељно, али у последње време баш учестало, плашим се да не одлетим у ваздух са породицом па да мој кум помисли да ме ДБ дигнула у ваздух јер сам за Краља а против Вучића. 

 

Nemoj ovo uzimati kao savet nekoga ko se iole razume u bojlere, ali koliko znam, unutar kućišta bojlera se nalazi kazan koji je nešto manji, tako da to naleganje ne bi trebalo da ima veze sa kazanom koji je pod pritiskom, već sa kućištem, koje je od tankog lima pa pretpostavljam da zato plonkuje.

Link to comment

Bliži se vreme da pazarim klimu.Kakva su vaša iskustva oko pozicije.Jel ona ubutrašnja jedinica treba da bude na strani sobe gde sam najčešće, tj. da duva "peko" mene ka suprotnom zidu?

 

Послато са WЦ шоље усинг БВК

Link to comment

Nemoj ovo uzimati kao savet nekoga ko se iole razume u bojlere, ali koliko znam, unutar kućišta bojlera se nalazi kazan koji je nešto manji, tako da to naleganje ne bi trebalo da ima veze sa kazanom koji je pod pritiskom, već sa kućištem, koje je od tankog lima pa pretpostavljam da zato plonkuje.

 

Плонкује казан, изнутра, без да га ико дира већ када се вода загреје или троши, не могу да ухватим систем. Али, хвала у сваком случају. Ако у неком тренутку престанем да пишем знајте шта ми се догодило. 

Link to comment

Bliži se vreme da pazarim klimu.Kakva su vaša iskustva oko pozicije.Jel ona ubutrašnja jedinica treba da bude na strani sobe gde sam najčešće, tj. da duva "peko" mene ka suprotnom zidu?

Послато са WЦ шоље усинг БВК

neeee

gledaj da je staviš tamo gde neće duvati ni u tebe ni preko tebe. mož' da bude komplikovano u manjim stanovima, ali bi ja uvek pre odabrao varijantu da duva u mene, zato što je horizontalnim & vertikalnim krilcima mogu usmeravati.

ako duva preko tebe nije ni malo prijatno da te bije ladan vazduh u vugla

Link to comment

Плонкује казан, изнутра, без да га ико дира већ када се вода загреје или троши, не могу да ухватим систем. Али, хвала у сваком случају. Ако у неком тренутку престанем да пишем знајте шта ми се догодило. 

 

Čekaj malo.. Metalni kazan ili plastični? Metalni ne bi trebalo da "mrdne", šta god da se sa vodom dešava.

 

Da ti ne mrda možda grejač? Može da se desi da je zbog dihtunga malo slabije zategnut pa reaguje na promenu pritiska u bojleru.

Link to comment

dešava se taj zvuk a la "plonk" kada ispuštam vodu iz bojlera kroz česmu pa mlaz slabi, u jednom momentu stane i vazduh uđe u bojler. slično onome kad praznite flašu s grlićem nadole. samo, u ovom praslinovom slučaju, otkud vazduh u bojleru koji radi?

Link to comment

Не капље нигде. Бацам се на јурњаву поузданог водоинсталатера па јављам шта је било. Хвала!

Link to comment

neeee

gledaj da je staviš tamo gde neće duvati ni u tebe ni preko tebe. mož' da bude komplikovano u manjim stanovima, ali bi ja uvek pre odabrao varijantu da duva u mene, zato što je horizontalnim & vertikalnim krilcima mogu usmeravati.

ako duva preko tebe nije ni malo prijatno da te bije ladan vazduh u vugla

Pa ja sam i mislio da mi klima bude na zidu kod koga je i krevet i fotelja i da tuce ka suprotnom, tako reci da me "preskace"....

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...