Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    529

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    409

Не планирам засад ништа (осим да једном избушим бунар, инсталишем хидрофор и ођебем курајбере), само се распитујем шта може а шта не може.

 

А има и ово

 

img_2079.jpg

Edited by расејан
Link to comment

:D

Protočni bojler nije baš tipična "posuda pod pritiskom", nema tu dramatičnih promena pritiska, uglavnom   :ph34r:

 

Edit: Kad već razmišljaš u tom smeru (bunar i sl) vidi i rešenja sa solarnim panelima, sasvim lepo ljudi tu naprave uštedu na el. energiji.

Edited by wall
Link to comment

:D

Protočni bojler nije baš tipična "posuda pod pritiskom", nema tu dramatičnih promena pritiska, uglavnom   :ph34r:

 

Edit: Kad već razmišljaš u tom smeru (bunar i sl) vidi i rešenja sa solarnim panelima, sasvim lepo ljudi tu naprave uštedu na el. energiji.

 

То ми је пројекат за пензију. Већ сам онолико уштедео добром изолацијом куће, скоро да ми је криво што је оваква зима па се не осети колико штедим што је сад и таван изолован :).

 

А проточни је уштеда сам по себи. Раније смо у свако доба трошили око 800 квч месечно (плус одозго грејање кад је било на струју), сад је тај месечни минимум пар стотина квч мањи, самим тим што не одржавамо резерву топле воде. Још само кад би реаговао на можда 0,3 нечега мање (е опет не знам која се јединица за притисак носи ове године).

Link to comment

Цури ал' слабије. Осети се на рукама док их переш, цури као из мешине а не као из цевовода под притиском. Најчешће није тако драстично, има неког притиска, ал' то не помери пресостат довољно да да контакт релеју, не чује се оно тук кад релеј уклопи, вода ладна.

Link to comment

Da, mali ulazni pritisak, onda otpor u bojleru i izlazni bude tja™.

Jedino da zameniš presostat, no naći odgovarajući koji će odgovarati tvoj bojleru + biti manjeg pritiska.... Kopaj bunar.

Link to comment

Jel neko pokušao sam da ušije/montira onu dugmad što ima na jaknama, mislim da se zovu drikeri ili tako nešto.Jel to može u kućnoj radinosti?

 

Послато са WЦ шоље усинг БВК

Link to comment

Treba ti alatka za drikere (i čekić). Alatka ima da se kupi u Dermi u Kralja Petra, al' cenim da ti se ne isplati ako ne lupaš drikere za ceo komšiluk...

Link to comment

Treba ti alatka za drikere (i čekić). Alatka ima da se kupi u Dermi u Kralja Petra, al' cenim da ti se ne isplati ako ne lupaš drikere za ceo komšiluk...

Pa pretpostavljam...Trebalo bi mi cetiri na jakni i i cetiri na kaisu vise mi se isplati kod nekih recimo krojaca....

Link to comment

Pa pretpostavljam...Trebalo bi mi cetiri na jakni i i cetiri na kaisu vise mi se isplati kod nekih recimo krojaca....

Možda još ponajpre kod nekog tašnera, ako ima još koji u ovom gradu. Davno nisam zagledao, nekad davno je bio jedan u ulazu zgrade na Terazijama pored "Prosvetine" knjižare kod hotela "Balkan" i jedan u Balkanskoj, odmah pored "SN Elektronika". 

Link to comment

Jel neko pokušao sam da ušije/montira onu dugmad što ima na jaknama, mislim da se zovu drikeri ili tako nešto.Jel to može u kućnoj radinosti?

 

Послато са WЦ шоље усинг БВК

 

u vasinoj valjda broj 7 ima neka minijaturna dugmetarnica, zena hefta drikere profi

Link to comment

Jel neko pokušao sam da ušije/montira onu dugmad što ima na jaknama, mislim da se zovu drikeri ili tako nešto.Jel to može u kućnoj radinosti?

 

Радила то моја госпоја годинама. Имаш две врсте алата - клешта и подлошку. У подлошку туриш ону половину дрикера што дође с наличја, а онда с горње стране закуцаш... није нешто компликовано у ствари, треба ти било шта што ће да ти држи доњу половину да се не мрда док лупаш одозго. Клешта имају такве подлошке са обе стране, ал' треба мало снаге (или масе :piggy: ).

 

Зашто то више не ради? Зато што су дрикери сад керин ђока. Фирму која их је правила је купила већа фирма (једно од тога се звало Дриц, али се не сећам које) и иселила производњу у Кину. Отприлике као да је дренов колац замењен врбовим прутом.

 

Дугмићи, дакле... збогом нитно, радо те се сећам.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...