Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

@katamaran Ti pokušavaš da mu "jednokratno" pomogneš ili da mu napraviš nešto trajno?Jel ja to dobro shvatam ili jok, ti ne možeš da uđeš u to dvorište da ga uzmeš?send from WC šolja by BVK

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

@katamaran Ti pokušavaš da mu "jednokratno" pomogneš ili da mu napraviš nešto trajno?Jel ja to dobro shvatam ili jok, ti ne možeš da uđeš u to dvorište da ga uzmeš?send from WC šolja by BVK
ma moze nego je u svadji sa komsijom pa ne bi da mu kuca na vrata :lolol:ovako je kudikamo jednostavnije, sta je daska od 5 metra koju treba transportovati 50 km... :fantom:
Link to comment

Jednokratno... Mogu da udjem ali bezi od svih pa i od mene. Inace je bio blesav ali je sad dodatno poblesavio kad je pao sa krova u susedno dvoriste i ne moze da se vrati jer je krov previsok.@ Panta rheiKud tebe nisam odmah pitao da mi resis problem nego lomim glavu nedelju dana <_<Danju bezi dok nocu zapomaze za pomoc (i opet pobegne cim se bilo ko pojavi) Bas zabavna situacija i drago mi je da sam te nasmejao.

Link to comment

juče sam u mom dvorištu zatekao lepog crno belog mačka kako pokušava da pređe preko 3 metra visokog zida. pokušavao je tako što prvo skoči na ploču ispred prozora stana u prizemlju pa se odrazi i skoči. probao je pet-šest puta i uredno padao. onda je probao da se uzvere uz zid no, i tu je padao, malter je gladak. kada sam mu prišao, pobegao je u drugi deo dvorišta. onda sam otišao kući, pogledao merdevine, spustio ih dole da skoči na njih pa onda dalje no, nije ga bilo. jedno deset puta je bupnuo tu pred mojim očima. baš mi ga je bilo žao.

Link to comment

Original moja situacija :cry: Cak se i opis macka poklapa.Nabavio sam neku dugacku dasku koju sam stavio u dnu tog dvorista gde je najvise pa se mozda nocas uspentra. Nabavio sam jos jednu kracu koju cu moci da stavim na najnize mesto (2.5-3.5 metara) ali tu mogu da drzim samo nocu pa cu je staviti nocas u ponoc i drzacu je do 5 ujtutro. Nocas ce po prvi put imati mogucnost da se vrati na krov i to duplu. Sutra cu da vidim malo i da doradim ovu dugacku dasku koja moze da stoji stalno i stavicu joj poprecne letvice.Pozitivni momenat je sto se malo ohrabrio i danas je prvi put poceo da mi se javlja :)Prvo mi se javio jutros iz podruma kad sam ga pozvao i doneo mu klopu. Posle je cak izasao na prozorce da jede iako ja jos nisam skroz otisao nego sam se samo udaljio par metara. Posle se vratio u podrum ali je ostao na vidnom mestu pa smo se ispricali par minuta. Danas popodne sam ga opet video i opet mi se javljao iz podruma tako da se malo oslobadja od straha (iako je odmah zbrisao u podrum cim sam naisao)Da me ne pita ponovo neko sto nece da pridje... Ja sam sa njim napravio gresku sto sam ga pustio da odraste na krovu umesto da sam ga kao mace navikao na ljude. Posle sedam dana na nepoznatoj teritoriji i bez ikakvog kontakta sa nama postao je jos vece divljace. Kazu da se normalne macke tako ponasaju u takvoj situaciji jer prorade instikti a ovaj moj je od starta blesav. Na mackama sam opsirnije objasnio situaciju ako nekog bas zanima da ne gusim sad i ovde

Edited by katamaran
Link to comment
Blato i kamenac su ti doputovali do ventila na pipama. Skini ventile ili virble pa pregledaj, očisti, zameni.Sent from my ST23i using Tapatalk
Noup, skviknula je ona cijev koja uzima toplu vodu iz bojlera, preciznije, (vjerojatno) neka plastika gore kod nje u bojleru...
Link to comment

Treba mi majtor za demontažu klima uređaja, posao treba da se završi u naredna 24 sata. Ako znate nekog takvog, javite na pp.

Edited by halloween
Link to comment

hoću da na jednu spravicu umesto ove baterije02986_600.jpgstavim izvod iz transformatora.gde ima da se kupe transformatori sa raznim naponima (mislim na one već spakovane, ne umem ja da lemim i sklapam), i na šta da obratim pažnju?

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
hoću da na jednu spravicu umesto ove baterije02986_600.jpgstavim izvod iz transformatora.gde ima da se kupe transformatori sa raznim naponima (mislim na one već spakovane, ne umem ja da lemim i sklapam), i na šta da obratim pažnju?
Verovatno bi nešto nalik ovome moglo da ti odradi posao, bitno je da trafo daje struju odgovarajuće jačine da bi uređaj ispravno radio i da kao izlaz ima i utikač istog oblika kao i izvodi na četvrtastoj bateriji od 9V. Nagađam, ali najverovatnije ti trafo koji na izlazu daje do 1 amper savršeno završava posao.
Link to comment

Ne treba ti transformator nego ispravljač. Bilo koji kvalitetniji ispravljač od 9V, na primer ovo što ti je ajgor napisao.Ako ti treba za ono pojačalo slušalice, dovoljan je bilo koji ispravljač, to pojačalo vuče jako malu struju.Ispravljač koji ima konektori koji glumi 9V bateriju teško da ćeš naći.Zato otidi na primer u mikroprinc, i kupi ovo. Istu stvarčicu imaju i u kelco-u.Onda navataš nekog sa lemilicom i osnovnim elektro znanjem da precvika postojeći konektor na ispravljaču, i umesto njega zalemi onaj koji si kupio. Voditi računa o plusu i minusu, tako da ispravljač glumi bateriju.

Link to comment

Ispravljač koji ima konektori koji glumi 9V bateriju teško da ćeš naći.

Било је тога доста раније, док су у моди били универзални исправљачи са двеста излазних напона, обртачем смера струје и педесет којекаквих утикача/утичница, међу њима је често био и тај.

Link to comment

Имам проточни бојлер који захтева одређени притисак да би реаговао, преко лета практично немам топле воде до десет увече. На крају смо града, изгледа да немамо двоструку линију или како се то већ зове, и чим у крају скочи потрошња, притисак падне.

 

Ајд док су заливали леје, па док су заливали травњаке, ал' сад свака друга кућа пуни базенчиће за децу.

 

Али сад је зима, и још од ваљда новембра се није десило да недељом ујутро имам топле воде. Претпостављам да 1) у то време раде неко одржавање, 2) је и то политичка игранка јер је овде 2003. једна власт отварала јавне бунаре на све стране а онда само две-три године касније све то позатварала и практично уништила а воду из водовода прогласила отровном, иако ту исту исту пијемо откад знамо за себе и ни нам не фали, 3) следећа власт је покушала да направи дил са неком аустријском фирмом по ком бисмо добили ту фабрику воде ал' би вода коштала 7€ кубик, 4) следећа власт је видела да за њу нема тала у том послу па је отерала ове.

 

Нек се носе у 15:00 и једни и други и трећи, мене занима да ли може (и да ли сме) да се преподеси проточни бојлер да реагује на нешто нижем притиску? То је овај:

 

ibbKxiNJOc92gA.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...