Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

Mire (ili ostali), kako stojiš sa unutrašnjom izolacijom potkrovlja? Kroz stan nam duva košava pa bi da uradimo neko krpljenje dok se ne skupe pare za renoviranje, npr. za jedno 2-3 godine."Krovni zidovi" su nam lamperija.Razmišljamo o postavljanju nekih folija preko toga, a onda gips ploča. Ili možda samo neki deblji najlon pa gips ploča? Ili tanji stiropor pa gips ploča?Meni deluje najpametnije folije + gips ploča jer ima raznoraznih folija koje su izdržljivije od najlona, a dodaju i na termoizolaciji.

Link to comment

čekaj, treba obložiti lamperiju (zidove)?edit: mogu ti reci par varijanti, ovde ili pm, kako hoces, kao i okvirno poredjenje cenaala je ovo sporo, majke mu ga steram

Edited by mire
Link to comment

Lamperiju. Da.Postaviti neke obloge da bi se zaustavilo produvavanje.Stara izloacija je popustila i sada duva na sve strane. Kada je neki veliki pljusak onda i prokišnjava.Meni treba neko privremeno rešenje koje će mi pomoći kada zaduva košava kao što je to bilo ovih dana. A ako pomogne i da tokom leta ne bude skapavanje od vrućine to je plus.

Link to comment

pa ako je iole solidna drvena konstrukcija za nosenje lamperije, najbolje i najjeftinije je da na nju "nasviras" stiropor, preko toga pvc mrezica, dva sloja lepka, gletovanje i krecenje i bila stvarto ti je do 7 evra "kljuc u ruke"sve ostalo je komplikovanija investicija, a ti rece da ti treba privremenoedit: moze i gradjevinska folija pre stiropora, cisto da umiris savest ;)

Edited by mire
Link to comment

Ima li neke sanse da mi u Beogradu (centar) neko dotera dasku od nekih 5 metara duzine (ne mora da bude debela)?Viline vode su mi relativno blizu ali pojma nemam kako bih doterao tu dascurinu bez kola. Cak u principu i ne mora da bude daska nego bilo koje parce drveta dugacko 5 metara i siroko bar desetak santimetara.Macor mi je ostao zarobljen u susednom dvoristu i vec dve nedelje ne moze da se vrati. Pokusavam da mu omogucim da se nekako popenje na neki zid. U principu bih mogao da uzmem dve daske od po 3 metra pa da ih zakucam jednu na drugu al bi i to bila muka doneti

Edited by katamaran
Link to comment
Ima li neke sanse da mi u Beogradu (centar) neko dotera dasku od nekih 5 metara duzine (ne mora da bude debela)?Viline vode su mi relativno blizu ali pojma nemam kako bih doterao tu dascurinu bez kola. Cak u principu i ne mora da bude daska nego bilo koje parce drveta dugacko 5 metara i siroko bar desetak santimetara.Macor mi je ostao zarobljen u susednom dvoristu i vec dve nedelje ne moze da se vrati. Pokusavam da mu omogucim da se nekako popenje na neki zid. U principu bih mogao da uzmem dve daske od po 3 metra pa da ih zakucam jednu na drugu al bi i to bila muka doneti
То дебело 5цм је фосна.Друже да ти кажем искрено по писању мислим да ниси свестан колико је то тешко.Узми обичну даску 2,5 цм дебелу.Она је доста лака а и неће пући под тежином мачора.
Link to comment

Nisam mislio na tu dimenziju.g05506art01.jpgMislio sam na width a ne na thickness. Thickness bi mi bio dovoljan od par milimetara najverovatnije dok mi kod width treba sirina macora :) Mada bi se verovatno lako uspeo i ako bi bila uza. Pentra se redovno na neku tresnju i tuju kod mene pa se nadam da bi ukapirao da moze i ovako na krov.Za pocetak cu probati sa ovom zidarskom mrezom ili eventulano da pozajmim od nekih ljudi u komsiluku neki mostic za macke koji su napravili. Ljudi su na prvom spratu i ladno su sa terase koja gleda na ovo dvoriste spustili nesto kao onaj mostic za kolica sto se vidja po gradilistima da njihove macke mogu da silaze u dvoriste.

Edited by katamaran
Link to comment
Pazi kad Kat nije ni jednim slovom spomenuo debljinu :lolol:
:lolol: Богами си управу.Још ми човек и нацртао и објаснио о чему се ради.Изгледа да сам зрео за очног evilsmile.gif
Link to comment
pa ako je iole solidna drvena konstrukcija za nosenje lamperije, najbolje i najjeftinije je da na nju "nasviras" stiropor, preko toga pvc mrezica, dva sloja lepka, gletovanje i krecenje i bila stvar
Kako se lepi stiropor na lamperiju?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...