Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

ma jaka je, ali je žuta :)
Па подеси белу на камери, немој рећи да радиш са филмском траком за дневно светло.
Link to comment
te detalje ne poznajem :D
Познају они тебе... тачно знају шта радиш и такве резултате онда и добијеш :Љ.Види бре у упутству за камеру (ако немаш на папиру, имаш на мрежи), мора негде да пише како се подешава бела... можда у менију негде имаш да подесиш равнотежу белог.Ја хтео свуда да поставим диодице по кући, ал' постојећи модели дају сувише оштро светло и уместо плавкасто умеју да вуку на зеленкасто, бар по ивицама... и онда ништа, остадосмо на жаруљама, а за фоткање ми СвјетлоКомора лепо упегла боју онако како ја хоћу, јер фоткам сировим форматом па има из чега да извуче информацију. Видео камера вероватно у трку ради видео компресију (бржи процесор него меморија, шта ли, било би превелико да се трпа на картицу у сировом формату). при чему губиш нешто информације. Ако би накнадно тинцао боју, не би добро изгледало, па је онда натинцај унапред.
Link to comment
to neka tinca kauboj, ja samo odgovorih na pitanje šta je pazario
Што је било преQче, већ сам заборавио... па јес, онда нека тинца он.
a svetlo natrijum buharli ne vuče na žuto, nego je žuto
Бесплатан уграђен жути филтер за монохроматску фотографију!
Link to comment
to neka tinca kauboj, ja samo odgovorih na pitanje šta je pazarioa svetlo natrijum buharli ne vuče na žuto, nego je žuto
Svetlo je 2000 K, dakle bitno žuće od uobičajene sobne sijalice na 2700 K, fluks 9000 Lm, telo sijalice se greje do 450 stepeni. Nisam siguran koliko je uputna za rasvetu kod snimanja. Tehnički detalji
Link to comment

sta je super lepak provodnik ili izolator? da li mogu njime da zalepim dve zicice ili moram da ih lemim (sto vrlo lose, skoro katastrofalno, radim)? nemam ni onu pastu za ciscenje, da li moze nesto da se improvizuje umesto toga?hvala vam

Link to comment

Да ти искрено кажем још нисам чуо да је неко лепио жице супер лепком.Ако може изолир трака да помогне пробај са њом ако не може позајмићу ти ја лемилицу и калај.Не брини није никаква наука залемити две жице.

Link to comment

ma nisam ni ja cuo al 'aj da pitam :Dnego ja znam svasta da radim i, samim tim, sam svestan sta ne znam da uradim. problem je u tome sto je jedan kraj ok duzine, a drugi deo, koji izlazi iz trajno zatvorenog uredjaja, ima 3mm maksimum i to je to. nema puno mesta za gresku. ukratko, nije situacija za moje vezbanje i ucenje lemljenja pa mi zato pade lepak na pamet. racunam, ako su mogli lekari da ga koriste umesto zasivanja rana mozda moze i meni da pomogne.sagledavsi problem malo ozbiljnije doneo sam odluku da ja to ipak odnesem kod nekoga kome je lemilica i lemljenje posao. to je njemu 5 minuta posla. :lolol: (najgora moguca recenica koju neko moze kaze nekome od koga trazi uslugu :D )."e, fotoe, jel mozes da mi slikas nesto? ma nije nista komplikovano, pet minuta posla". (kako, bre, zna da nije komplikovano i da nije vise od pet minuta posla? pa ja se, nakon ¼ veka bavljenja ovim zanatom masu puta zajebem pa mi posao za koji sam odvojio 5 minuta sjebe celo popodne :D )edit:hvala ti :)

Edited by foto
Link to comment

Нема на чему.И ја сам мислио да не знам да лемим а онда сам пробао и видео да знам :0.6:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...