Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

ljudi kako izgleda razvodnik dovoda vode u kujnu. trebam napojiti sudomašinu. pitam da ne skitam.
Требало би да је нешто као вентил на те комаду, какви су се некад правили за веш машине. У ствари, било је и славина на које си могао да окачиш додатно црево, са све засебним вентилом, па ти једно пушта воду у лавабо а друго у црево за машину. Најбоље да измериш колики је пречник прикључка на том цреву (а и фотка у телефону није на измет) па да лепо објасниш у дућану шта ти треба. Ко зна шта све имају на полицама и како се то зове ове године - њихов је посао да то знају.
Its cold out there.
Шта ће његова прехлада тамо напољу, по овом (не)времену? Е...
Link to comment
ljudi kako izgleda razvodnik dovoda vode u kujnu. trebam napojiti sudomašinu. pitam da ne skitam. Its cold out there.
ima više varijanti.za početak: da li ti je slavina za sudoperu na njoj ili zidu. drugo da li imaš protočni bojler?što se odvoda tiče, postoje gibljiva creva koja prihvataju vodu iz sudopere i mašine. traži takvo u radnji. pitaćete i da li je sudopera sa dva korita i da li ima prelivni otvor. Edited by djordje geprat
Link to comment

Imam strašan problem u stanu i baš bih bio zahvalan ako neko može ponuditi bilo kakvo rješenje.Elem, uselio sam se u zgradu prije tri godine i već prve zime sam primijetio kako mi se na prozorskim staklima u čitavom stanu formira snažan kondenz (kada je napolju jak minus, bukvalno se voda slivala niz prozore). Imam centralno grijanje na plin, stan je prvi ispod krova, stolarija je drvena.Na intervenciju kod izvođača radova zamijenjena su mi stakla, ali je to dalo minimalne rezultate. Vremenom mi se pojavila i buđ na vanjskim zidovima, iznad prozora.Ponovo sam intervenisao kod vlasnika zgrade i ponuđeno mi je rješenje da mi postave stiropor unutra, na svim vanjskim zidovima. Komšije koje su imale slične probleme tako su za sada riješile ovu situaciju.Ono što mene brine je da li ću na ovaj način riješiti problem ili ću ga samo zamaskirati i odgoditi?

Link to comment

rešićeš problem, mada na način koji mi se ne sviđaverovatno je na zgradi urađena "demit" izolacija, nije se obratila pažnja na "hladne mostove", obaška što mi je jako sumnjivo i limarsko opšivanje, opet vezano za izolaciju

Link to comment

@kapetanm radijatori su ispod tri prozora, dok ispod dva nisu.Nisam siguran da smo se najbolje razumjeli, meni će izolaciju staviti iznutra, stiropor 3, mrežica, glet masa i kako to već sve ide...edit: a jubocid ću svakako upotrijebiti.

Edited by Hudersfield
Link to comment
ovo izlazi iz mašine,ovo izlazi iz zida.bojler je običan, slavina na sudoperi, jedno korito, ne znam šta je prelivni otvor...
mašina bi, u principu trebalo da ima navoj od 3/4" (cola) na kraju dovodnog creva ), donje crevo na gornjoj slici. u radnji bi trebalo da zatražiš "T" razvodnik sa česmom za mašinu na izvodu. ako nemaju, neka ti iskombinuju. ako ne grešim treba ti česma za mašinu, dupli nipl i "T" komad od 1/2" i teflon traka. proveri da li je navoj na kraju creva 3/4"za odvod ti treba crevo za jednodelnu sudoperu sa priključkom za mašinu i na taj priključak se natakne kraj gornjeg creva na gornjoj slici i stegne šelna.da pre nego se počne sa vodovodnom instalacijom zavnre se ventil na gornjoj slici. to je to.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...