Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

normalna fasada je cvrsta. sagradis kucu od blokova, ozbukas je, preko nje nabacis fasadni materijal, mozda moze fasadni materijal i bez zbukanja?! i na kraju ofarabas il ne moras. i fasade od kamena deluju dosta solidno. ja za sve svoje godine zivota i koliko sam gradilista prosla, nikad do pre par meseci nisam videla fasadu od stiropora.

Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

sta ti je normalna fasada?
normalna fasada je vidljiva širom srbije. obično je boje cigle ili giter bloka sa horizontalnim i vertikalnim rubovima boje betona. ta boja je vidljiva i iznad prozora i vrata. često s može videti i žuta boja pur pene kod ramova prozora.ako prozori i vrata nisu ugrađeni onda su na predviđenim otvorima zakucane daske.ako postoje izgrađena spoljna stepeništa ili balkoni, to je ostavljeno za bolje dane bez završne obrade (ploče, pločice) i bez gelendera. Edited by djordje geprat
Link to comment

Тешко да се може наћи нека велика мана фасади и брзини извођења радова.Тренутне темературе напољу су идеалне за фасаду битно је да темература ноћу не падне испод 5 степени како не би дошло до пуцања лепка приликом сушења.Фасада о којој причамо зове се демит фасада и популарна је и код нас и у свету из неколико разлога.Углавном ти разлози су јер смањује трошкове саме градње објекта (тањи зидови),брзо и лако се поставља,и наравно цена јер зид пре постављања овакве фасаде није потребно малтерисати.Рок трајања демит фасаде је око 30 година.

Link to comment

Evo meni već 20-ak godina fasada od nekih ploča nije stiropor nego neke tvrde sličan sistem, netaknuta, udarali mraz, snegovi, led, granje, sve kao prvi dan.

Link to comment
kombi ploce?
Ma ne znam, dosta tvrde, ni skupe ni jeftine, tad sam samo šetao sa olovkom i češao glavu. Ko nije zidao kuću ne zna šta je muka. Kažu da je tek treća onakva kakvu želiš. No, kad promislim, imao sam dosta sreće s majstorima i dobavljačima.
Link to comment
normalna fasada je vidljiva širom srbije. obično je boje cigle ili giter bloka sa horizontalnim i vertikalnim rubovima boje betona. ta boja je vidljiva i iznad prozora i vrata. često s može videti i žuta boja pur pene kod ramova prozora.ako prozori i vrata nisu ugrađeni onda su na predviđenim otvorima zakucane daske.ako postoje izgrađena spoljna stepeništa ili balkoni, to je ostavljeno za bolje dane bez završne obrade (ploče, pločice) i bez gelendera.
:D
Link to comment

To je to, ondajeste bio hit pre dve- tri decenijesad se prave i demit- proče, sa već natakarenom mrežicom i lepkom, sve po "uradi sam" principu@kapo

Edited by mire
Link to comment
Ma ne znam, dosta tvrde, ni skupe ni jeftine, tad sam samo šetao sa olovkom i češao glavu. Ko nije zidao kuću ne zna šta je muka. Kažu da je tek treća onakva kakvu želiš. No, kad promislim, imao sam dosta sreće s majstorima i dobavljačima.
To oнај сендвич, изнутра стиропор а споља нешто круто и тамносиво, као зацементирана трска? Тим сам облагао све бетонске греде на спољним зидовима, да их изолујем. Изгледа да је успело, у кући немам ниједно место где се било шта кондензује.
Link to comment
To oнај сендвич, изнутра стиропор а споља нешто круто и тамносиво, као зацементирана трска? Тим сам облагао све бетонске греде на спољним зидовима, да их изолујем. Изгледа да је успело, у кући немам ниједно место где се било шта кондензује.
to je tarolit. pravi se u ostužnici. stiropor je od 1 do 10 cm debljine, dimenzija ploče 2 x 0,5m
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...