Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Nije kasno :)U Bison nemam vise ama bas nikakvog poverenja. Lepak je bio i moja prva ideja al opet nisam ubedjen da bi odradio posao.
У бисон треба да имаш пуно поверење јер су једни од најквалитетнијих лепкова на тржишту а и рецимо један хенкел може да им гледа само у леђа када је квалитет у питању.Мада би теби проблем решио и обичан супер лепак.Само када си већ решио проблем ћути и не дирај ништа
Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

Naravno.Burgije i šrafcigere treba kupovati za sve pare.Kad smo već na temi, kako skinuti "purpen penu", sa zavese?
Има течност у свакој фарбари зове се чистач пур пене не би требало да кошта више од 400 динара ако кошта више јави се мени на пвт :naughty: за попуст.
Link to comment
E to sa šibicama/čalkalicama stalno koristim već ihahaj godina pogotovu kad se ojede rupa za šraf u nekom drvetu.Ponekad umočim drvce u drvofix i radi do jaja!
Недавно смо премештали термостат за неколико сантиметара лево, и шта нађох у старим рупама? Чачкалице... које сам забо тамо пре 20 година. Таман смо се били уселили, и понестало типли...
Link to comment

In chackalitsa we trust ™ toothpick-toothpick-tooth-teeth-smiley-emoticon-000603-large.gifKako najlakse proveriti napon na jednoj uticnici ili produznom koji se u nju ukljucuje? Imam nekih razloga da sumnjam da bi to moglo da mi pravi probleme sa tv-om. Imam jednog entuzijastu koji ima ponesto od uredjaja (cini mi se da ima unimer) pa me zanima jel moze sa tim da vidi da li je stabilan napon? Koliko ja kao laik znam nije problem ni ako je nesto manji ili veci vec je problem ako je nestabilan tako da valjda to mogu i sa entuzijastom da utvrdim bez cimanja elektricara.

Edited by katamaran
Link to comment

Trebalo bi da moze. Ja sam slusao bajke kako je fenomenalan a na kraju nisam uspeo nista da zalepim sa njim.Ustvari jesam stranicu na kompu od pleksiglasa koja ne trpi nikakvu silu. Ona je uspela da ostane zalepljena.edit: probaj ti to bolje da sredis cackalicom.

Edited by katamaran
Link to comment

Čačkalica je zakon. -_-Za probleme s naponom.Kreni od osigurača. Na dva mesta sam imao užasne zezancije sa pc-jevima da bi na kraju utvrdili da je problem struja tj osigurač.Ako ti i enuzijasta niste sigurni šta radite, ostavi.

Link to comment

Pa sad, unimerom možeš da utvrdiš koliki je napon (a bilo bi izrazito čudno da na jednoj utičnici bude drugačiji nego na ostalima, ako imaš uvedenu trofaznu struju, razlika može da postoji samo ukoliko su utičnice na različitim fazama), ali za praćenje oscilacija i nepravilnosti bi ti bio potreban neki složeniji uređaj, osim ako ne želiš da buljiš u unimer par desetina minuta. :D

Link to comment

Унимером би исто ваљало утврдити напон између нуле и уземљења (треба да је нула) и фазе и уземљења (треба да је 220). Виђао сам случајеве (и лично ме пецнуло више пута) да су по фирмама рачунари били на различитим напонима, а уземљења спојена кроз мрежу, тадашњим коаксијалним кабловима, па је било свашта. Више пута сам успевао да измерим од 50 до 105 волти између нуле и уземљења. Узрок је обично био лош продужни, а био је изолован баш најбољим селотејпом :челоклеп: ... добро никог није пичнуло, а ни мрежне картице им нису прегоревале, неким чудом.Такође, ако постоји ваљана фидовка, морала би да избаци чим потече струја између фазе и уземљења. То је и мој електричар пробао кад ми је пуштао нове водове. Нема везе што смо то случајно пробали коју недељу пре тога, сигурно је сигурно.

Link to comment

Buljio bih i sat vremena ali avaj nista od tog posla jer je opet tv poceo da mi se restartuje. Sad je vec psrilicno izvesno da je problem do televizora (kao da ranije i nije bilo... <_< )Samo sam bezveze izgubio jos jedan dan na ovaj eksperiment. Bar ce mi sutra kad ga budu uzimali doneti neki zamenski lcd pa ce valjda vise srediti moj.edit: monofazna struja. Inace imam problem sa tim jer imam preveliki stan za monofaznu. Jel postoji neka mogucnost da nesto nije u redu sa tim stekerom? Pre par godina sam sve zice po zidovima izmenjao tako da bi trebalo da je sve u redu. Osiguraci u kuci tada zamenjeni dok sam glavni osigurac menjao pre manje od godinu dana. Ako je eventualno problematican osigurac na kojem je ta uticnica?

Edited by katamaran
Link to comment
jel taj bison može da lepi metal?
Може наравно.Неколико врста бизонових лепкова може да лепи метал неки су једнокомпонентни неки су двокомпонентни.Ако не жалиш паре узми овај и нећеш погрешити.Epoxi%20metal_174x320.jpgБитно је да увек обратиш пажњу на упуство за употребу где ће увек да пише да су предмети чврсто спојени после одрешеног времена али да сушење траје 24 сата.Наравно имаш и доста јефтинијих лепкова за метал који немају да кажем неки велико име али не заостају у квалитету са овим који се мало више рекламирају.E350-steel-epoxy16897241606865.png
Link to comment

Углавном тако раде они који не знају па оно што не плате на мосту плате на ћуприји.Али добро свако има право на своје мишљење.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...