Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Naravno.Burgije i šrafcigere treba kupovati za sve pare.
Е, ту су ми искуства поприлично подељена... имао сам доста комада алата који су били будзашто а трајали сто година, и нешто скупљих ствари које су испале чист бофл. Очекивао сам да ће да буде двоструко скупље а незнатно боље. Срећом, прешао сам се :). Оне јефтиније су у ствари много скупље.
Kad smo već na temi, kako skinuti "purpen penu", sa zavese?
Хм... а да то ољуштиш кад се осуши? Изломиш наситно, па онда мало трљаш гужваш... требало би да поспада. Не бих се акао са којекаквим растварачима, јер завесе су данас већином синтетика, и никад не знаш који ће растварач да раствори завесу.
Link to comment
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

@ FrileProbacu. Razmisljam da nosim srafciger sa sobom pa da umocim srafove kad naidjem na svez asfalt :)Ne znam da li bih mozda nekako mogao da izazovem njihovo ubrzano rdjanje ako ih eventualno izgrebem.

Edited by katamaran
Link to comment
Posle svih problema koje si imao mislim da je najbolje da nabaviš novi bajs.
:ohmy:Nikad! A bio bi i malo drastican potez posle malo problema sa srafovima. Ne dirajte mi my precious :wub:
Link to comment
Е, ту су ми искуства поприлично подељена... имао сам доста комада алата који су били будзашто а трајали сто година, и нешто скупљих ствари које су испале чист бофл. Очекивао сам да ће да буде двоструко скупље а незнатно боље. Срећом, прешао сам се :). Оне јефтиније су у ствари много скупље..
To je zato što si nekada mogao kupiti i jeftin a odličan alat. :)To se posebno odnosi na alat iz bivših soc. zemalja...Sada toga nema, pa je "sreća" kada kupiš skup a dobar.I šrafcigeri imaju ugrađeno vreme otkaza ili kako li se to već zove... <_<
Link to comment
Lako bih ja da ima matice :)Imam ovakvu pedalu i ova cetiri srafa se stalno odvrcu i ako ne provalim na vreme u jednom trenutku samo ispadnu.67038.jpgNe kapiram sto su tu uopste ostavili srafove kada to i treba da bude fiksirano ceo svoj vek. Cisto sumnjam da postoji mogucnost da se zameni taj spoljni deo pa da ima bilo kakve logike.edit: izvinjavam se na vec drugoj povecoj slici ali do skoro je forum radio automatski resize.edit 2: turio manju sliku.
Ima bison odlične 2-komponentni za metal jedino što ti treba što manje pakovanje tebi treba po kap praktično.Cenim da onog trenutka kad ih zaliješ shvatiš zašto su uopšte stavili šrafove! ;-) Poslato sa WC šolje by BVK
Link to comment
Lako bih ja da ima matice :)Imam ovakvu pedalu i ova cetiri srafa se stalno odvrcu i ako ne provalim na vreme u jednom trenutku samo ispadnu.67038.jpgNe kapiram sto su tu uopste ostavili srafove kada to i treba da bude fiksirano ceo svoj vek. Cisto sumnjam da postoji mogucnost da se zameni taj spoljni deo pa da ima bilo kakve logike.edit: izvinjavam se na vec drugoj povecoj slici ali do skoro je forum radio automatski resize.edit 2: turio manju sliku.
Umoči svaki od vijaka u nekakav lak ili lepak, pa zategni.
Link to comment
@katamaranavaj, ovde nema mesta ni za podlošku... onda ostaje dvokomponenti lepak, mislim da je kap lepka više nego dovoljna
Umoči svaki od vijaka u nekakav lak ili lepak, pa zategni.
Узе ми каж. Вероватно је материјал сувише добар и сувише фино урађен па то лепо клизи... и нема довољно трења, па завртњи лепо клизе. Ако би лепило имало за шта да се ухвати у навојима, ладно би могао да направиш типлу од њега. Е, да, и ово би могло: кучина и фирнајз. Сваки водоинсталатер то има.Други штос, који ми је помогао пар пута у сличним ситуацијама, је да убациш парче танке жице, може она за везивање напојних каблова или она за затварање кеса, између завртња и рупе, да она незнатно смањи пречник и тако изиграва типлу. Успут ће се и она штогод деформисати и ваљда ће се притом закачити за какве такве неравнине у спољном навоју. Мени то решило, својевремено, што ми се стално одвртао нож на саламорезници. Edited by расејан
Link to comment
Teflon traka bi isto odradila posao, sad se setih kad si pomenuo (trice i ) kučine.
Odlično rešenje!Nadam se da nije kasno, t.j. da šrafovi još nisu zacementirani :)
Link to comment

Nije kasno :)U Bison nemam vise ama bas nikakvog poverenja. Lepak je bio i moja prva ideja al opet nisam ubedjen da bi odradio posao.Najvise mi se svidela ideja sa ubacivanjem zice i ubedjen sam da bi ih to zacementiralo pa cu tako i da probam. Hvala majstorskom konzilijumu sto mi je jos jednom resio problem :)Secam se da sam jos kao klinac jednom uhvatio da okacim neku policu za poveci zvucnik. Valjda sam imao prevelike tiplove za srafove koje sam koristio pa sam taj problem "inteligentno" resio tako sto sam punio tiplove zrncima sibice. Ne mogu samo da se zakunem da li sam gurao sibice u unutrasnjost tiplova ili sam busio malo vece rupe nego sto je trebalo (stara gradnja pa mekani zidovi)pa gurao sibice oko tiplova. Pre da je ova druga varijanta.Verovali ili ne ta polica i danas stoji postojano kano klisurina a bilo je i bar 2 zemljotresa u medjuvremenu :)Radi dramaturgije da dodam da mi ta polica visi nad glavom kao Damoklov mac.

Edited by katamaran
Link to comment

E to sa šibicama/čalkalicama stalno koristim već ihahaj godina pogotovu kad se ojede rupa za šraf u nekom drvetu.Ponekad umočim drvce u drvofix i radi do jaja!Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...